Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Mama_T » 27 Авг 2014, 23:20

Здравейте! Интересува ме какви са референтните стойности на вит. Д3 при деца? Направих изследване на сина си, който е на 6г. и резултата беше 12.5 nmol/l при указан сериозен дефицит под 30. Два месеца преди това изследване са пускани АФ, неорганичен фосфор, Ca и Ca+ и всички стойности бяха в норма. Нуждае ли се детето от допълнителен прием на вит Д3 и необходими ли са други изследвания за костите?
Mama_T
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2014, 23:12

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 14 Сеп 2014, 10:42

Здравейте!
Вече сме почти на 9 месеца и фонтанелата още не е затворена.Това нормално ли е?Притеснявам се.. :? Всичко добро!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Ное 2014, 00:13

s_ivelina написа:Здравейте!
Вече сме почти на 9 месеца и фонтанелата още не е затворена.Това нормално ли е?Притеснявам се.. :? Всичко добро!


Здравейте,
нормално е, не се тревожете.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот silveto12 » 15 Яну 2015, 16:10

Добър ден . Аз имам малко по различен въпрос, не мога да пусна нова тема и за това пиша в тази. Моят син е на 6 години и в рамките на 1 година си счупи два пъти ръката. Един от лекарите препоръча да се направи изследване на костната плътност, но другият лекар е против това изследване на детето, защото му се събра доста облъчване с рентген. За два дни го снимаха 4 пъти, а общо за годината му се събраха 7 рентгенови изследвания. Личната лекарка назначи кръвни изследвания на детето по 4 показатели и ето резултатите:
Калций - 2,55 mmol/l Реф. ст-сти 2.12 - 2.62
Креатинин - 40,7 umol/l Реф. ст-сти М 62-124 Ж 44-106
ALP/Алкална фосфатаза - 351 U/l Реф ст-сти М до 270 Ж до 240
Неограничен фосфор - 1,6 mmol/l Реф ст-сти 0.81- 1.55, деца 1,3 - 2,26


Видях по-нагоре, че препоръчвате тези изследвания при съмнения за рахит. Има ли място за притеснение при тези резултати. Благодаря в аванс.
silveto12
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Окт 2014, 10:27

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Яну 2015, 15:55

silveto12 написа:Добър ден . Аз имам малко по различен въпрос, не мога да пусна нова тема и за това пиша в тази. Моят син е на 6 години и в рамките на 1 година си счупи два пъти ръката. Един от лекарите препоръча да се направи изследване на костната плътност, но другият лекар е против това изследване на детето, защото му се събра доста облъчване с рентген. За два дни го снимаха 4 пъти, а общо за годината му се събраха 7 рентгенови изследвания. Личната лекарка назначи кръвни изследвания на детето по 4 показатели и ето резултатите:
Калций - 2,55 mmol/l Реф. ст-сти 2.12 - 2.62
Креатинин - 40,7 umol/l Реф. ст-сти М 62-124 Ж 44-106
ALP/Алкална фосфатаза - 351 U/l Реф ст-сти М до 270 Ж до 240
Неограничен фосфор - 1,6 mmol/l Реф ст-сти 0.81- 1.55, деца 1,3 - 2,26


Видях по-нагоре, че препоръчвате тези изследвания при съмнения за рахит. Има ли място за притеснение при тези резултати. Благодаря в аванс.


Здравейте,
изследванията на вашето дете са в рамките на нормата за възрастта. При какъв вид травма се случи счупването? И двата пъти на една и съща ръка ли беше счупването? На едно и също място ли е счупването и къде точно е то?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот silveto12 » 19 Яну 2015, 16:10

Dr Galina Kisyovа написа:
silveto12 написа:Добър ден . Аз имам малко по различен въпрос, не мога да пусна нова тема и за това пиша в тази. Моят син е на 6 години и в рамките на 1 година си счупи два пъти ръката. Един от лекарите препоръча да се направи изследване на костната плътност, но другият лекар е против това изследване на детето, защото му се събра доста облъчване с рентген. За два дни го снимаха 4 пъти, а общо за годината му се събраха 7 рентгенови изследвания. Личната лекарка назначи кръвни изследвания на детето по 4 показатели и ето резултатите:
Калций - 2,55 mmol/l Реф. ст-сти 2.12 - 2.62
Креатинин - 40,7 umol/l Реф. ст-сти М 62-124 Ж 44-106
ALP/Алкална фосфатаза - 351 U/l Реф ст-сти М до 270 Ж до 240
Неограничен фосфор - 1,6 mmol/l Реф ст-сти 0.81- 1.55, деца 1,3 - 2,26


Видях по-нагоре, че препоръчвате тези изследвания при съмнения за рахит. Има ли място за притеснение при тези резултати. Благодаря в аванс.


Здравейте,
изследванията на вашето дете са в рамките на нормата за възрастта. При какъв вид травма се случи счупването? И двата пъти на една и съща ръка ли беше счупването? На едно и също място ли е счупването и къде точно е то?

Поздрави,
д-р Кисьова


Здравейте, първото счупване беше на 28.04.2013г. - лява ключица, след падане от леглото по време на сън от височина 40-50 сантиметра, а второто беше на 8.10.2014г. - лява предмишница, след падане по време на игра в детската градина.
silveto12
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Окт 2014, 10:27

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 20 Яну 2015, 11:48

Детето ми още не е проходило,нормално ли е това.на 1г и 1 месец е.крачетата й още се огъват когато я държа .имам чувстовто,Много й са меки мускулите на крачетата.май трябваше да правя от по рано масажи на крачетата.а аз започнах преди месец.това дали има влияние.притеснява ме..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Яну 2015, 17:13

silveto12 написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
silveto12 написа:Добър ден . Аз имам малко по различен въпрос, не мога да пусна нова тема и за това пиша в тази. Моят син е на 6 години и в рамките на 1 година си счупи два пъти ръката. Един от лекарите препоръча да се направи изследване на костната плътност, но другият лекар е против това изследване на детето, защото му се събра доста облъчване с рентген. За два дни го снимаха 4 пъти, а общо за годината му се събраха 7 рентгенови изследвания. Личната лекарка назначи кръвни изследвания на детето по 4 показатели и ето резултатите:
Калций - 2,55 mmol/l Реф. ст-сти 2.12 - 2.62
Креатинин - 40,7 umol/l Реф. ст-сти М 62-124 Ж 44-106
ALP/Алкална фосфатаза - 351 U/l Реф ст-сти М до 270 Ж до 240
Неограничен фосфор - 1,6 mmol/l Реф ст-сти 0.81- 1.55, деца 1,3 - 2,26


Видях по-нагоре, че препоръчвате тези изследвания при съмнения за рахит. Има ли място за притеснение при тези резултати. Благодаря в аванс.


Здравейте,
изследванията на вашето дете са в рамките на нормата за възрастта. При какъв вид травма се случи счупването? И двата пъти на една и съща ръка ли беше счупването? На едно и също място ли е счупването и къде точно е то?

Поздрави,
д-р Кисьова


Здравейте, първото счупване беше на 28.04.2013г. - лява ключица, след падане от леглото по време на сън от височина 40-50 сантиметра, а второто беше на 8.10.2014г. - лява предмишница, след падане по време на игра в детската градина.


Здравейте,
бих ви препоръчала да изчакате с изследването на костната плътност, след като направените изследвания на детето са добри.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот s_ivelina » 10 Фев 2015, 21:53

Отново здравейте!
Отново Ви моля за помощ,много сте ми полезна с Вашите съвети и препоръки.
Силно съм притеснена за моето детенце..много често си удря главичката,днес пък падна от паяка ,и падна челно.удара този път беше по силен,на челото..уплаших се.доста..много е неспокойна,от доста време става вечер,и плаче.постоянно все мрънка,движенията на ръчичките са хаотични.сякаш не знае какво да направи,от удара малко потече и кръв,не много,,постоянно хвърля играчки,биберона си.нервничи,трудно заспива.и с това падане..и в кошарата понякога се удря,и то главичката..искам да я предпазя,какво ли не съм измислила.не мога да мръдна от нея,не мога да си върша работата спокойно.все трябва да съм до нея.а не мога,притеснена съм да не е получила още от преди ударите по главичката и сега този силен удар леко сътресение.стомаха ми се е свил,като я гледам така..мисля,че има изразена промяна в поведението и обърканост.Моля Ви дайте ми съвет..имам чувство ,че ще има психични проблеми с това объркано поведение..от 2 дена и давам чай на Ганчев за успокоение. :? Ще се побъркам.сама съм и няма кой да ми помага.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Рахит - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Фев 2015, 23:45

s_ivelina написа:Детето ми още не е проходило,нормално ли е това.на 1г и 1 месец е.крачетата й още се огъват когато я държа .имам чувстовто,Много й са меки мускулите на крачетата.май трябваше да правя от по рано масажи на крачетата.а аз започнах преди месец.това дали има влияние.притеснява ме..


Здравейте,
възможно е да проходи по-късно. Продължавайте с масажите.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта