Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2014, 15:51

bojidara68 написа:Здравейте д-р Тодева, благодаря, че се отзовахте по моя проблем! Последните неща с които съм се лекувал са Sefpotec 200 2х1 7 дни; бани с калиев хиперманганат; Pyoctanin 2%; Fucicort crem. Антибиотика ми нанесе големи поражения. Fucicort crem спрях, защото не се препоръчвало продължително лечение с него. Останалите две ползвам, когато дебелата кора се сцепи и протече гной. Може би се вижда на снимката синьото от Пиоктанина. Работя като счетоводител на свободна практика. Не работя физическа работа, нищо свързано с химикали и замърсявания. В офис съм. Дори избягвам мокренето на ръката си. Ще направя изследването, което ми препоръчвате.
С уважение,
Костадинов

Здравейте, г-н Костадинов!

За да може да се направи правилно изследването трябва три дни да не сте прилагал активни съставки и да не сте приемал антибиотик през устата!
С какво измивате ръцете? Използвате ли мокри кърпи?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лек

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2014, 16:25

otmiana написа:Здравейте,изпратих снимки на мейла и се надявам да помогнете-един път тези работи са горени и пак се появиха-как,какво е,помогнете!

Здравейте, otmiana!

Разгледах снимките, които сте приложила.
Вие трябва да сте посещавала дерматолог, след като споделяте че е провеждана манипулация. Най-вероятно знаете каква е диагнозата ви - гранулома ануларе.
Съществуват различни варианти за лечение, но доста често не е много лесно да се намери подходящото!
Съветвам Ви да посетите специалист, ако не сте го правила! Би могло да се открие причина и да се стартира лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Пенков » 07 Авг 2014, 20:18

Здравейте след малко повече време на слънце получих изгаряне което никога не съм получавал. Цялата предна част на тялото(гърди и корем) са много зачервени и болят. Пръскам се с Пантенол спрей първите два дни 4 пъти на ден на третия ден 2 пъти. Но на четвъртия се появиха малки мехурчета с течност навсякъде по засегнатия участък. Незнам с какво да се мажа сега за да не се получи инфекция при спускането на мехурите. Благодаря предварително за отговора.
Пенков
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2014, 20:04

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Авг 2014, 11:13

Пенков написа:Здравейте след малко повече време на слънце получих изгаряне което никога не съм получавал. Цялата предна част на тялото(гърди и корем) са много зачервени и болят. Пръскам се с Пантенол спрей първите два дни 4 пъти на ден на третия ден 2 пъти. Но на четвъртия се появиха малки мехурчета с течност навсякъде по засегнатия участък. Незнам с какво да се мажа сега за да не се получи инфекция при спускането на мехурите. Благодаря предварително за отговора.

Здравейте, Пенков!

Първо Ви съветвам да не допускате да изгаря кожата Ви на слънце, защото това е изключително вредно и носи много рискове!
Риск от инфекция има ако изгарянето е дълбоко, а вие описвате малки мехурчета, така че най-вероятно при Вас по-повърхностно. Това, което ще има ефект при евентуална инфекция се отпуска с рецепта и след преглед. Ето защо Ви съветвам да посетите дерматолог!
Безопасно е да използвате успокояващ хидратант за след слънце на Авен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот btvaleks » 10 Авг 2014, 14:29

Здравейте бих искал да ви попитам за моя проблем. В областта на опашката ми тече една миризлива течност и понякога кръв. Днес ми тече и от пъпчето беше кафеникава и много миризлива в двете области имам окосмяване и не съм посещавал лекар за тази проблем. Ако има някакво значение съм на 17 г. Очаквам вашия отговор.
btvaleks
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2014, 14:22

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Пенков » 10 Авг 2014, 20:15

Благодаря за отговора д-р Тодева, използвах Дермазин 1% крем против инфекция и почти цялата кожа на гърдите и корема ми се отдели на веднъж. Надявам се да зарасне без проблеми и да ми е за урок :) .
С уважение
Пенков
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2014, 20:04

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Авг 2014, 10:27

btvaleks написа:Здравейте бих искал да ви попитам за моя проблем. В областта на опашката ми тече една миризлива течност и понякога кръв. Днес ми тече и от пъпчето беше кафеникава и много миризлива в двете области имам окосмяване и не съм посещавал лекар за тази проблем. Ако има някакво значение съм на 17 г. Очаквам вашия отговор.

Здравейте, btvaleks!

Възможно е да имате фоликуларни кисти. Съветвам Ви да посетите специалист и да не пренебрегвате проблемът си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Авг 2014, 10:30

Пенков написа:Благодаря за отговора д-р Тодева, използвах Дермазин 1% крем против инфекция и почти цялата кожа на гърдите и корема ми се отдели на веднъж. Надявам се да зарасне без проблеми и да ми е за урок :) .
С уважение

Здравейте, Пенков!

Станалото, станало наистина.... Опитайте се наистина да не допускате други изгаряния. Може да прилагате хидратиращия продукт.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот karina » 28 Авг 2014, 13:33

Здравейте, Д-р Тодева,

Преди 3 години се появиха пъпки по ръцете, а след това и по краката. Имам силен сърбеж, дотолкова, че ми се появяваха кървави рани при разчесване. При направената микробиология се изолира стафилокок ауреус. Лекувах се с Азитрокс, Сумамед периодично, получавах временно облекчение, но понеже съм диабетик с понижен имунитет, бактериите отново рецидивираха. Работех като мед. сестра, но бях съкратена от работа, за да не заразявам болните. Сега съм безработна и без шанс да се излекувам, което означава, че не мога да работя повече по специалността си. На 59 години съм, няма кой да ме наеме на тези години на работа. Как бих могла да се излекувам и да започна отново работа? Все още имам стафилококи, правих си скоро антибиограма. Как да се избавя окончателно от инфекцията? Това може ли да се причисли към професионалните болести и да получа някакво обезщетение? :(
karina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2014, 13:09

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Сеп 2014, 12:27

karina написа:Здравейте, Д-р Тодева,

Преди 3 години се появиха пъпки по ръцете, а след това и по краката. Имам силен сърбеж, дотолкова, че ми се появяваха кървави рани при разчесване. При направената микробиология се изолира стафилокок ауреус. Лекувах се с Азитрокс, Сумамед периодично, получавах временно облекчение, но понеже съм диабетик с понижен имунитет, бактериите отново рецидивираха. Работех като мед. сестра, но бях съкратена от работа, за да не заразявам болните. Сега съм безработна и без шанс да се излекувам, което означава, че не мога да работя повече по специалността си. На 59 години съм, няма кой да ме наеме на тези години на работа. Как бих могла да се излекувам и да започна отново работа? Все още имам стафилококи, правих си скоро антибиограма. Как да се избавя окончателно от инфекцията? Това може ли да се причисли към професионалните болести и да получа някакво обезщетение? :(

Здравейте, karina!

Относно дали може да получите обезщетение като професионално заболяване трябва да се консултирате със съответния специалист. С цел профилактика много често се прилагат антибактериални сапуни, защото не е правилно да приемате и непрекъснато антибиотици.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron