Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Todorova23 » 17 Апр 2017, 20:33

Здравейте,
Искам да попитам каква е тази рана, прилича на херпес но не може няколко дни да заздравее и да се затвори?
Прикачени файлове
IMG_3225.JPG
IMG_3225.JPG (267.22 KiB) Прегледано 462 пъти
Todorova23
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:50

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот gerigeri » 19 Апр 2017, 10:20

rsz_img_20170419_100440.jpg
rsz_img_20170419_100440.jpg (75.36 KiB) Прегледано 454 пъти
Здравейте! Не съм сигурна дали поставям темата в правилния раздел. Проблемът ми е следния - след епилация на горна устна с лентички Вийт ми останаха силно забележимо петно от едната страна, което е дори с правоъгълна форма. от другата страна също има зачервяване, но то изглежда далеч по-естествено. Прилагам и снимка, за да видите за какво именно става въпрос. Притеснявам се да излизам пред хора. Епилирах се в неделя към обяд, а днес е сряда, петната все така стоят. Моля Ви за съвет какво да правя, подходящо ли е да използвам избелващ крем?
gerigeri
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:56

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 15:15

lodger написа:Благодаря Ви предварително за възможността да Ви задам въпрос от това естество.
Проблемът ми се състои в образуването на гнойни джобчета под кожата на главичката на пениса. Досега се появяваха по вътрешната страна на кожата под главичката, а сега за първи път ми излизат по ръба на главичката пак в закритата част. Бях на лекар преди време, който ми каза, че това са гъбички, но ми постави диагнозата без да ме изследва. Проблемът ми е, че за половин година ми се появяват вече за трети път, всеки път ги мажа с Канестен, но мисля, че няма ефект и просто в един момент изчезват, като понякога първо се пукат и стават малки язвички. През цялото време мястото е много чувствително и болезнено на допир. Прилагам снимка, за да добиете реална представа за проблема ми. Ще Ви бъда много благодарен, ако ме посъветвате как да постъпя и как да се лекувам. Благодаря Ви още веднъж и очаквам да ми отговорите.(снимката ще я изтрия след като ми отговорите)

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Проблемът решен ли е? Не мисля, че са гъбички, но ми е трудно да бъда категорична какъв точно е проблема, без допълнителни преглед и тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:19

balito написа:Здравейте, имам проблем на пръстите на ръката от гризене години наред сякаш локално кожата се удебелява мога да изпратя снимки ако желаете в имейла.

Здравейте!

Да, приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:20

Todorova23 написа:Здравейте,
Искам да попитам каква е тази рана, прилича на херпес но не може няколко дни да заздравее и да се затвори?

Здравейте!

Качеството на снимката не ми позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 16:25

gerigeri написа:
rsz_img_20170419_100440.jpg
Здравейте! Не съм сигурна дали поставям темата в правилния раздел. Проблемът ми е следния - след епилация на горна устна с лентички Вийт ми останаха силно забележимо петно от едната страна, което е дори с правоъгълна форма. от другата страна също има зачервяване, но то изглежда далеч по-естествено. Прилагам и снимка, за да видите за какво именно става въпрос. Притеснявам се да излизам пред хора. Епилирах се в неделя към обяд, а днес е сряда, петната все така стоят. Моля Ви за съвет какво да правя, подходящо ли е да използвам избелващ крем?

Здравейте!

Съветвам Ви да внимавате със слънцето, за да не пигментира в кафяво тази червенина. Използвайте слънцезащитен крем с фактор 50 на всеки два часа. В допълнение докато се успокои може да правите компреси с преварена вода 1-2 пъти дневно за 4-5 минути!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот djon.atanasov » 22 Апр 2017, 11:35

Здравейте! Имам проблем, на който не му обърнах особено внимание в началото, обаче вече е нетърпимо... Започна да ми изсъхва кожата на срамните устни. Кожата между малките и големите срамни устни е много чувствителна и леко нацепена. Около ануса също зачочна да изсъхва... придружено със сърбеш. Не знам дали е някакъв вид гъбички или се дължи на изгорено от фотоепилатор, нямала съм интимен контакт скоро.
djon.atanasov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2017, 11:17

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Май 2017, 14:22

djon.atanasov написа:Здравейте! Имам проблем, на който не му обърнах особено внимание в началото, обаче вече е нетърпимо... Започна да ми изсъхва кожата на срамните устни. Кожата между малките и големите срамни устни е много чувствителна и леко нацепена. Около ануса също зачочна да изсъхва... придружено със сърбеш. Не знам дали е някакъв вид гъбички или се дължи на изгорено от фотоепилатор, нямала съм интимен контакт скоро.

Здравейте!

На колко години сте? Имате ли заболявания и приемате ли лекарства? Ако можете приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nstanchev98 » 15 Юни 2017, 13:00

Здравейте... от 3 дни се появиха следните рани около устата и около тях се обрадуват малки мехурчета, които днес са достигнали и до горната устна. Самите рани имам чувството, че се уголемяват и не зарастват.
nstanchev98
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2017, 12:56

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nstanchev98 » 15 Юни 2017, 13:05

Здравейте пак... сега прикачвам снимка на проблема. Моля ви за бърза реакция, защото започнах да се притеснявам.

http://www.img-share.eu/f/images/372/20 ... sredna.jpg
nstanchev98
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2017, 12:56

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron