Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Mimsito3008 » 16 Окт 2017, 12:17

Здравейте моля за мнение. Преди няколко дни забелязах червен участък на едната ми гърда който понякога сърби(най-вече когато започна да го чеша)
Прикачвам и снимка

http://snimki.be/store/1/thumb_541508145364.jpg
Mimsito3008
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2017, 14:09

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2017, 15:24

Smiley_SZ написа:Здравейте д-р Тодева,

Имам проблем с кожата и пръстите на ръцете от около 5 години. Получи се след раждането на първата ми дъщеря. Кожата на показалеца на лявата ми ръка е много суха и твърда и се получават отвори(сцепвания) във вид на ранички в сгъвките на пръста (прилагам снимки) - там е най-зле. Понякога отвора е толкова дълбок, че потича по малко кръв. Скоро ходих на специалист по кожни болести и ми бяха изписани следните лекарства:

кловейт унгв 0,05%
bariederm - крем за ръце
протопик 0,1% - след 14 дни
фортекал - таблетки

Диагнозата на вашата колежка е - Алергичен (хроничен) дерматит. Според вас правилно ли е лечението. Притеснява ме факта, че има кортекостеройд, който не е полезен като цяло за организма. Лекарствата са доста скъпи и на този етап се колебая дали да ги купувам. Има ли някаква алтернатива за лечение и какво бихте препоръчали Вие.

СНИМКИ:
https://drive.google.com/file/d/0BzXo1J ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzXo1J ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzXo1J ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzXo1J ... sp=sharing

Благодаря предварително
Петрова

Здравейте!

Би трябвало лечението да доведе до положителен ефект! По принцип различните лекари имат различно поведение, но в основата си лечението е сходно! Моят съвет е да намерите лекар, на който да се доверите, за да може да следвате съветите му!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2017, 16:02

g_jelezov написа:здравейте ходих на лекар и имам гъбички по пениса мазах се със канестен и промивки с разтвор от сода по 30 мин 2 пъти на ден. Отидох пак на преглед каза когато нещо ме раздразва да се мажа и да започвам с промивки със сода обаче не знам как да разбера кога са минали нямам червени петна по главичката но кожата си стои гладка и странна от 2 месеца имам гъбичките какво друго мога да включа за пълно излекуване.

Здравейте!

Ако отново са се появили оплаквания посетете лекуващия лекар! В противен случай може редовното използване на сода да е причината за тази промяна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2017, 16:05

Mimsito3008 написа:Здравейте моля за мнение. Преди няколко дни забелязах червен участък на едната ми гърда който понякога сърби(най-вече когато започна да го чеша)
Прикачвам и снимка

http://snimki.be/store/1/thumb_541508145364.jpg

Здравейте!

Не може да се зареди изображението! Направете ново прикачване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот evdokija_ » 23 Окт 2017, 20:34

Д-р Тодева истина ли е ,че препуциума за зрелия мъж се явява не само излишен,а и дори вреден защото запарва главицата,като я изнежва,смирисва и замърсява?Срещу това няма никаква полза,той не е орган,няма сетивни нерви или някакви важни структури,нито отношение към сексуалната функция?Дефакто е един козметичен кожен придатък,останал от детството на мъжа?Ако в миналото ,когато мъжете са били без дрехи е имал някаква защитна функция днес,когато органа е покрит с бельо ,се явява се явява по-скоро вреден?Вие ,като кожен лекар съгласна ли сте с всичко това или е точно обратното,както пише почти навсякъде в в Интернет?
evdokija_
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2017, 20:11

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 15:41

evdokija_ написа:Д-р Тодева истина ли е ,че препуциума за зрелия мъж се явява не само излишен,а и дори вреден защото запарва главицата,като я изнежва,смирисва и замърсява?Срещу това няма никаква полза,той не е орган,няма сетивни нерви или някакви важни структури,нито отношение към сексуалната функция?Дефакто е един козметичен кожен придатък,останал от детството на мъжа?Ако в миналото ,когато мъжете са били без дрехи е имал някаква защитна функция днес,когато органа е покрит с бельо ,се явява се явява по-скоро вреден?Вие ,като кожен лекар съгласна ли сте с всичко това или е точно обратното,както пише почти навсякъде в в Интернет?

Здравейте!

Няма еднозначни отговори на въпросите Ви! Всичко е индивидуално, зависи от здравословното състояние! Имайте предвид, че независимо дали имате или не препуциум може да водите съвсем нормален и пълноценен полов живот!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот simonabeneva1997 » 02 Яну 2018, 21:05

Здравейте имам проблем купих си фотоепилатор и го използвах но имам много татуси и след фотоепилацията татусите ми се надуха и като натисна на татуса се пука и излиза вода какво може да се случи от това към кого трябва да се обърна какво може да се случи
simonabeneva1997
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2018, 21:02

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2018, 11:19

simonabeneva1997 написа:Здравейте имам проблем купих си фотоепилатор и го използвах но имам много татуси и след фотоепилацията татусите ми се надуха и като натисна на татуса се пука и излиза вода какво може да се случи от това към кого трябва да се обърна какво може да се случи

Здравейте!

Татуировките трябва да се заобикалят при фотоепилацията, защото иначе се получават изгаряния!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот simonabeneva1997 » 03 Яну 2018, 11:25

Благодаря ви да попитам понеже вече ги минах може ли да се случи нещо сериозно защото татуировките ми се напълниха с вода
simonabeneva1997
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2018, 21:02

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Яну 2018, 16:24

simonabeneva1997 написа:Благодаря ви да попитам понеже вече ги минах може ли да се случи нещо сериозно защото татуировките ми се напълниха с вода

Здравейте!

Получила сте изгаряне! Възможно е да стане инфекция и да се промени татуировката!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта