Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот GallyaPetrova » 09 Яну 2018, 04:37

Здравейте , д-р Тодева !
Имам голям , болезнен абцес от обърнат косъм , който се намира на много неприятно място ( между влагалището и седалището). Боли ме и сгъвката на крака, предполагам е от абцеса. Имам зачервяване в доста голяма област, на абцеса нямам връх. Три дни си правех компреси с ихтиол , но нямаше развитие. Болката е много силна , не мога да стоя права. Вчера бях на преглед при кожен лекар и ми предписа Фусидин. 24 часа по-късно няма ефект. Искам да Ви попитам мога ли да комбинирам този продукт с антибиотик за пиене и какъв да е той ?
Благодаря Ви предварително за отговора !
GallyaPetrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2018, 04:15

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Яну 2018, 16:05

GallyaPetrova написа:Здравейте , д-р Тодева !
Имам голям , болезнен абцес от обърнат косъм , който се намира на много неприятно място ( между влагалището и седалището). Боли ме и сгъвката на крака, предполагам е от абцеса. Имам зачервяване в доста голяма област, на абцеса нямам връх. Три дни си правех компреси с ихтиол , но нямаше развитие. Болката е много силна , не мога да стоя права. Вчера бях на преглед при кожен лекар и ми предписа Фусидин. 24 часа по-късно няма ефект. Искам да Ви попитам мога ли да комбинирам този продукт с антибиотик за пиене и какъв да е той ?
Благодаря Ви предварително за отговора !

Здравейте!

Ако наистина се касае за абсцес приемът на антибиотик е задължителен! Не е уместно аз да предписвам антибиотик по описание и с онлайн консултация! Задължително обсъдете с лекуващия лекар! Възможно е да е необходим и дренаж!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Маргарита01 » 18 Яну 2018, 18:07

Здравейте! Преди две седмици, кучето ми ме ухапа по носа, отидох веднага до Исул, там ме промиха с йод и казаха, че не е нужен шев, изписаха ми антибиотик и брауновидон. Мазах се 10 дни с него. Хвана коричка, но не се затвори напълно, седи като вдлъбнат белег от кучешки зъб. От два дни се мажа с контратубекс, но чак сига забелязах, че е за груби белези, а не вдлъбнати. Въпроса ми е има ли смисъл да се мажа с него или да прекратя и да чакам времето да си свърши работата? Благодаря!
Маргарита01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2018, 17:53

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот TanyaZ » 23 Яну 2018, 03:49

Здравейте!
Преди няколко седмици зърната на двете ми гърди се напукаха, след което около тях се появиха нещо като люспи. Люспите вече ги няма, но зърната все още са напукани, а в момента нямам възможност да посетя лекар. На 15 години съм.
TanyaZ
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2018, 03:30

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 17:49

Маргарита01 написа:Здравейте! Преди две седмици, кучето ми ме ухапа по носа, отидох веднага до Исул, там ме промиха с йод и казаха, че не е нужен шев, изписаха ми антибиотик и брауновидон. Мазах се 10 дни с него. Хвана коричка, но не се затвори напълно, седи като вдлъбнат белег от кучешки зъб. От два дни се мажа с контратубекс, но чак сига забелязах, че е за груби белези, а не вдлъбнати. Въпроса ми е има ли смисъл да се мажа с него или да прекратя и да чакам времето да си свърши работата? Благодаря!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 17:54

TanyaZ написа:Здравейте!
Преди няколко седмици зърната на двете ми гърди се напукаха, след което около тях се появиха нещо като люспи. Люспите вече ги няма, но зърната все още са напукани, а в момента нямам възможност да посетя лекар. На 15 години съм.

Здравейте!

Каква е причината да се получат оплакванията? Използвате ли нещо? По принцип кожата Ви суха ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот TanyaZ » 28 Яну 2018, 04:45

Никаква идея нямам защо се случи. Нищо не използвам, понеже не знам какво, а се притеснявам да не стане по-зле. Да, кожата ми попринцип е суха.
TanyaZ
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2018, 03:30

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Яну 2018, 16:54

TanyaZ написа:Никаква идея нямам защо се случи. Нищо не използвам, понеже не знам какво, а се притеснявам да не стане по-зле. Да, кожата ми попринцип е суха.

Здравейте!

Препоръката ми е да хидратирате кожата, особено след къпане! Ако дори и така не преминат оплакванията посетете лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Silvia001 » 06 Фев 2018, 15:52

Здравейте!
Преди около седмица кожата на безименния ми пръст под брачната ми халка се обели. Става въпрос за зоната от вътрешната част на дланта. След като се обели , зарастна за ден и аз отново сложих халката си. Но след това отново стана по същият начин и от тогава мястото е червено,сухо, сърби от време на време и опъва. Нося халката от доста време,но така се получава за първи път? Бих била благодарна на отговор какво да направя. Прилагам снимка.
Прикачени файлове
IMAG2327.jpg
IMAG2327.jpg (524.64 KiB) Прегледано 337 пъти
Silvia001
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2018, 15:45

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Фев 2018, 16:57

Silvia001 написа:Здравейте!
Преди около седмица кожата на безименния ми пръст под брачната ми халка се обели. Става въпрос за зоната от вътрешната част на дланта. След като се обели , зарастна за ден и аз отново сложих халката си. Но след това отново стана по същият начин и от тогава мястото е червено,сухо, сърби от време на време и опъва. Нося халката от доста време,но така се получава за първи път? Бих била благодарна на отговор какво да направя. Прилагам снимка.

Здравейте!

Най-вероятно под пръстена се задържат вода, сапун и препарати и това е причината. Съветвам Ви като чистите и се миете да я сваляте, да подсушавате добре и чак тогава да я поставяте обратно.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта