Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Silvia001 » 06 Фев 2018, 23:21

Благодаря! И аз мисля, че е от това. С какво мога да го мажа, за да ускоря заздравяването?
Silvia001
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2018, 15:45

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Фев 2018, 16:45

Silvia001 написа:Благодаря! И аз мисля, че е от това. С какво мога да го мажа, за да ускоря заздравяването?

Използвайте редовно крем за ръце докато се възстанови кожата!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот dani01 » 19 Фев 2018, 02:17

Здравейте, д-р Тодева,
От 3 дни имам проблем с езика - пареща болка сякаш е изгорен с нещо, а вчера забелязах бели налепи, гнойни образования и малки кървави точици - все едно е надупчен с игла; днес усетих подуване и болка на лимфните възли точно под брадичката. Притеснявам се, че става дума за нещо венерическо, тъй като преди няколко седмици имах интимен контакт (само целуване) с рисков партньор (човек, които често сменя партньорите си)... Възможно ли е наистина да е венерически проблем? Или причината да е човешки папилома вирус?
Запазих си час при лекар, но е след 2 дни, а съм много притеснен и ще се радвам да чуя мнението Ви!

снимка.PNG
снимка.PNG (517.37 KiB) Прегледано 400 пъти


Благодаря!
Мъж, 20 години.
dani01
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2018, 02:04

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот leta.hristova » 22 Фев 2018, 21:15

Здравейте, доктор Тодева. От близо 9 месеца имам много силен сърбеж по кожата и вече цялата е покрита с дълбоки рани. Аз живея във Финландия и от началото на проблема, лекарите не могат да кажат какво ми е. Пих антихистамини, кортико стероиди, антидепресанти, мажа с кортико крем и овлажняващ крем. Никой освен мен няма този проблем вкъщи. Назначиха ми UV терапия, от която кожата се влошава. Поддържам постоянно температура 37,1-2. Ще съм благодарна за вашето мнение!
leta.hristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2018, 20:42

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Соня.Софрониева » 03 Мар 2018, 22:10

Здравейте, имам нужда от помощ, дъщеря ми е на 5 години от вторник е с температура, педиатъра каза че е вирус, на следващия ден детето получи обрив - кожата приличаше н
Соня.Софрониева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2018, 22:00

Спешно....... Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Katya » 13 Апр 2018, 11:26

Здравейте,
дано да успеете да ми помогнете. Преди почти два месеца получих травма на подбедрицата при падане, вследствие на което след седмица крака се зачерви и вдигна температура. След това 2 пъти го цепи ортопед-травматолог и общо 4 пъти го чисти от събрани течности. Крака се подобри, но се затопляше от време на време около втората рана и горе-долу беше хванал коричка. Мина много време, доста се измъчих и поизгубих търпение...Хрумна ми, че ако го третирам с йод, може да се дезинфекцира и затоплянето около раничката да премине. Сложих върху раничката смес от спирт и йод... Голям проблем се получи, раната се зачерви, запари, започна леко да сълзи, кожата около нея се обели, мястото се възпали като изгорено и зачервено. Живея извън града и до понеделник не мога да отида на лекар. С какво може да поправя щетите. Имам само риванол и спирт у дома. Благодаря предварително.
Katya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Апр 2018, 11:03

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:34

dani01 написа:Здравейте, д-р Тодева,
От 3 дни имам проблем с езика - пареща болка сякаш е изгорен с нещо, а вчера забелязах бели налепи, гнойни образования и малки кървави точици - все едно е надупчен с игла; днес усетих подуване и болка на лимфните възли точно под брадичката. Притеснявам се, че става дума за нещо венерическо, тъй като преди няколко седмици имах интимен контакт (само целуване) с рисков партньор (човек, които често сменя партньорите си)... Възможно ли е наистина да е венерически проблем? Или причината да е човешки папилома вирус?
Запазих си час при лекар, но е след 2 дни, а съм много притеснен и ще се радвам да чуя мнението Ви!

снимка.PNG


Благодаря!
Мъж, 20 години.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:35

leta.hristova написа:Здравейте, доктор Тодева. От близо 9 месеца имам много силен сърбеж по кожата и вече цялата е покрита с дълбоки рани. Аз живея във Финландия и от началото на проблема, лекарите не могат да кажат какво ми е. Пих антихистамини, кортико стероиди, антидепресанти, мажа с кортико крем и овлажняващ крем. Никой освен мен няма този проблем вкъщи. Назначиха ми UV терапия, от която кожата се влошава. Поддържам постоянно температура 37,1-2. Ще съм благодарна за вашето мнение!

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот user17 » 20 Юни 2018, 16:13

Здравейте д-р Тодева,

Имам въпроси относно хода на лечение на рана от изгаряне.

Имам раната от изгаряне от май 2017 година. Ходих на дерматолог август месец, който ми каза да мажа раната с Ацербин Маз, сутрин и вечер; да пазя раната от намокряне при къпане и нараняване (при чоплене с нокът лесно се разраняваше до разкървавяване).

След като започнах да се мажа три месеца видимо раната заздравяваше - бързо се появиха косъмчета, раната започна да избледнява. След трите месеца раната видимо си стоеше на същото място, но аз продължих да се мажа.

Когато дойде май 2018 и реших да си сложа късите панталони, разгледах раната обстойно. Забелязах, че не се разранява лесно, дори и при продължително и силно драскане с нокти. Космената покривка не се е променила. Раната на допир остава по-чувствителна спрямо заобикалящата кожа, лъскава, гладка и леко вдлъбната.

Снимки на раната от август 2017 (посещението при дерматолог):
http://prikachi.com/images.php?images/44/9164044Y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/45/9164045u.jpg

Снимки на раната от юни 2018 (в момента):
http://prikachi.com/images.php?images/824/9352824L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/825/9352825b.jpg

Въпросите ми са следните:

--Да продължавам ли да се мажа и колко още?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от вода и сапун при къпане?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от слънце?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от слънце чрез къс женски чорап (с телесен цвят, UVA и UVB защитаващ, дишащ) и за слънцезащитни лосиони/млека/спрейове?

--Бихте ли ми предложили икономична алтернатива (под 20 лв/месец) на Ацербин Маз, за да намаля разходите си в дългосрочен план, защото може би ще се мажа дълго време (в момента с ацербина давам по 20 лв/месец и за 10 месеца съм дал около 200 лв.)

Всичко добро,
Александър
user17
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2017, 19:13

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:17

user17 написа:Здравейте д-р Тодева,

Имам въпроси относно хода на лечение на рана от изгаряне.

Имам раната от изгаряне от май 2017 година. Ходих на дерматолог август месец, който ми каза да мажа раната с Ацербин Маз, сутрин и вечер; да пазя раната от намокряне при къпане и нараняване (при чоплене с нокът лесно се разраняваше до разкървавяване).

След като започнах да се мажа три месеца видимо раната заздравяваше - бързо се появиха косъмчета, раната започна да избледнява. След трите месеца раната видимо си стоеше на същото място, но аз продължих да се мажа.

Когато дойде май 2018 и реших да си сложа късите панталони, разгледах раната обстойно. Забелязах, че не се разранява лесно, дори и при продължително и силно драскане с нокти. Космената покривка не се е променила. Раната на допир остава по-чувствителна спрямо заобикалящата кожа, лъскава, гладка и леко вдлъбната.

Снимки на раната от август 2017 (посещението при дерматолог):
http://prikachi.com/images.php?images/44/9164044Y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/45/9164045u.jpg

Снимки на раната от юни 2018 (в момента):
http://prikachi.com/images.php?images/824/9352824L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/825/9352825b.jpg

Въпросите ми са следните:

--Да продължавам ли да се мажа и колко още?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от вода и сапун при къпане?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от слънце?

--Какво Ви е мнението за защита на раната от слънце чрез къс женски чорап (с телесен цвят, UVA и UVB защитаващ, дишащ) и за слънцезащитни лосиони/млека/спрейове?

--Бихте ли ми предложили икономична алтернатива (под 20 лв/месец) на Ацербин Маз, за да намаля разходите си в дългосрочен план, защото може би ще се мажа дълго време (в момента с ацербина давам по 20 лв/месец и за 10 месеца съм дал около 200 лв.)

Всичко добро,
Александър

Здравейте!

Първо Ви препоръчвам да не чоплите и да не сваляте коричките сам!
Използването на слънцезащитен крем е препоръчително! Може да слагате и панталон с дълъг крачол! Дамските чорапи не са добър избор в случая!
Старайте се да измивате основно с вода и по-малко със сапун, за да не се засушава кожата!
Относно другите питания е най-добре да направите лична визита при лекуващия лекар и да уточните как да процедирате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта