Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mohel » 09 Авг 2018, 03:00

Благодаря ще си го взема и ще пробвам след колко време би имало ефект примерно? или на всеки е различно
Благодаря за съвета
mohel
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Авг 2018, 14:17

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Е..Бойчева » 26 Авг 2018, 23:36

Здравейте, от около 2 години и половина на лявата срамна устна в горната и част имам една подутина. В началотобеше издута като орех. Гинеколожка я проби и изтиска. Малко след това започна периодично през два три месеца да набира и да изтича само. Започна да става все по - често ходих на няколко консултации..казваха, че е инфекция на космения фоликул. Декември миналата година направиха операция. Не направиха изследване на това, което извадиха. Два месеца казаха да не допирам мястото със самобръсначка и трябваше да мине. След месец и половина започна отново само да се издува, като от около близо година набира всеки месец. Прави ми впечатление, че набира преди менструация и по време. Преди месец бях на гинеколог.. помолих да вземат изследване за стафилококи понеже ми бяха казали, чес микробиология ще покаже. Лекарката каза, че може само когато набира.Аз не мога да отида на преглед, когато съм в менструация. Дали е стафилококи ? Има ли вариант за изследване без да ходя, когато съм в цикъл ? Прави ми впечатление, че от няколко месеца се появи и акне, което не минава дори с антибиотични продукти.. може ли да са свързани нещата? ще съм благодарна, ако ме посъветвате как да процедирам.
Е..Бойчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2018, 23:27

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Yhwach » 30 Авг 2018, 21:03

Здравейте,Мъж съм на 30 год преди няколко години ходих на кожен лекар в александровска там бях диагностициран с лихен склерозус тогава доктора ми даде дермоват крем който помогна леко но не достатъчно като след това ми препоръча частично обрязване на което се подложих и белите плаки се махнаха обаче останаха червено лилави плаки и леко набръчкана кожа по самата главичка заради това пак ходих до доктора той ми даде пак дермоват но не помагаше след това ми даде цикалфат но го мазах само 1 2 седмици и пак нямаше ефект сега реших сам да го мажа за по дълго че тогава доктора ми каза да го спирам но не предложи нищо друго дигаше ръце и каза че сме пробвали дермовата крем и щом не помага един вид няма спасение аз четох в Интернет че няма лечение но пишеше за някаква маз забравих името което облекчавало симптомите моля ви кажете някакво спасение дори ако трябва секи ден да се мажа постоянно но да избледнеят тези червени петна и леко сбръчкана кожа по главичката на пениса благодаря предварително...
Yhwach
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2018, 20:39

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:56

mohel написа:Благодаря ще си го взема и ще пробвам след колко време би имало ефект примерно? или на всеки е различно
Благодаря за съвета

Здравейте!

До няколко седмици трябва да има ефект!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 12:05

Е..Бойчева написа:Здравейте, от около 2 години и половина на лявата срамна устна в горната и част имам една подутина. В началотобеше издута като орех. Гинеколожка я проби и изтиска. Малко след това започна периодично през два три месеца да набира и да изтича само. Започна да става все по - често ходих на няколко консултации..казваха, че е инфекция на космения фоликул. Декември миналата година направиха операция. Не направиха изследване на това, което извадиха. Два месеца казаха да не допирам мястото със самобръсначка и трябваше да мине. След месец и половина започна отново само да се издува, като от около близо година набира всеки месец. Прави ми впечатление, че набира преди менструация и по време. Преди месец бях на гинеколог.. помолих да вземат изследване за стафилококи понеже ми бяха казали, чес микробиология ще покаже. Лекарката каза, че може само когато набира.Аз не мога да отида на преглед, когато съм в менструация. Дали е стафилококи ? Има ли вариант за изследване без да ходя, когато съм в цикъл ? Прави ми впечатление, че от няколко месеца се появи и акне, което не минава дори с антибиотични продукти.. може ли да са свързани нещата? ще съм благодарна, ако ме посъветвате как да процедирам.

Здравейте!

От къде сте? Някой в семейството Ви има ли акне? На колко години сте? Пушите ли? Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 12:07

Yhwach написа:Здравейте,Мъж съм на 30 год преди няколко години ходих на кожен лекар в александровска там бях диагностициран с лихен склерозус тогава доктора ми даде дермоват крем който помогна леко но не достатъчно като след това ми препоръча частично обрязване на което се подложих и белите плаки се махнаха обаче останаха червено лилави плаки и леко набръчкана кожа по самата главичка заради това пак ходих до доктора той ми даде пак дермоват но не помагаше след това ми даде цикалфат но го мазах само 1 2 седмици и пак нямаше ефект сега реших сам да го мажа за по дълго че тогава доктора ми каза да го спирам но не предложи нищо друго дигаше ръце и каза че сме пробвали дермовата крем и щом не помага един вид няма спасение аз четох в Интернет че няма лечение но пишеше за някаква маз забравих името което облекчавало симптомите моля ви кажете някакво спасение дори ако трябва секи ден да се мажа постоянно но да избледнеят тези червени петна и леко сбръчкана кожа по главичката на пениса благодаря предварително...

Здравейте!

За съжаление не мога да Ви помогна с онлайн консултация. Проблемът е специфичен и е необходимо лечение с лекарства! Севетвам Ви лично да посетите дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Е..Бойчева » 08 Сеп 2018, 09:23

Dr Violina Todeva написа:
Е..Бойчева написа:Здравейте, от около 2 години и половина на лявата срамна устна в горната и част имам една подутина. В началотобеше издута като орех. Гинеколожка я проби и изтиска. Малко след това започна периодично през два три месеца да набира и да изтича само. Започна да става все по - често ходих на няколко консултации..казваха, че е инфекция на космения фоликул. Декември миналата година направиха операция. Не направиха изследване на това, което извадиха. Два месеца казаха да не допирам мястото със самобръсначка и трябваше да мине. След месец и половина започна отново само да се издува, като от около близо година набира всеки месец. Прави ми впечатление, че набира преди менструация и по време. Преди месец бях на гинеколог.. помолих да вземат изследване за стафилококи понеже ми бяха казали, чес микробиология ще покаже. Лекарката каза, че може само когато набира.Аз не мога да отида на преглед, когато съм в менструация. Дали е стафилококи ? Има ли вариант за изследване без да ходя, когато съм в цикъл ? Прави ми впечатление, че от няколко месеца се появи и акне, което не минава дори с антибиотични продукти.. може ли да са свързани нещата? ще съм благодарна, ако ме посъветвате как да процедирам.

Здравейте!

От къде сте? Някой в семейството Ви има ли акне? На колко години сте? Пушите ли? Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


От София. Майка ми има слабо акне. На 22 години съм. Не пуша. Ще пробвам​ да ви прикача снимка на лично съобщение малко по-късно.
Е..Бойчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2018, 23:27

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Yhwach » 08 Сеп 2018, 10:57

Dr Violina Todeva написа:
Yhwach написа:Здравейте,Мъж съм на 30 год преди няколко години ходих на кожен лекар в александровска там бях диагностициран с лихен склерозус тогава доктора ми даде дермоват крем който помогна леко но не достатъчно като след това ми препоръча частично обрязване на което се подложих и белите плаки се махнаха обаче останаха червено лилави плаки и леко набръчкана кожа по самата главичка заради това пак ходих до доктора той ми даде пак дермоват но не помагаше след това ми даде цикалфат но го мазах само 1 2 седмици и пак нямаше ефект сега реших сам да го мажа за по дълго че тогава доктора ми каза да го спирам но не предложи нищо друго дигаше ръце и каза че сме пробвали дермовата крем и щом не помага един вид няма спасение аз четох в Интернет че няма лечение но пишеше за някаква маз забравих името което облекчавало симптомите моля ви кажете някакво спасение дори ако трябва секи ден да се мажа постоянно но да избледнеят тези червени петна и леко сбръчкана кожа по главичката на пениса благодаря предварително...

Здравейте!

За съжаление не мога да Ви помогна с онлайн консултация. Проблемът е специфичен и е необходимо лечение с лекарства! Севетвам Ви лично да посетите дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря а бихте ли ме упътили към някого ? бих дошъл при вас но видях че сте в Стара Загора а аз съм от София благодаря предварително..
Yhwach
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2018, 20:39

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 14:24

Yhwach написа:
Dr Violina Todeva написа:
Yhwach написа:Здравейте,Мъж съм на 30 год преди няколко години ходих на кожен лекар в александровска там бях диагностициран с лихен склерозус тогава доктора ми даде дермоват крем който помогна леко но не достатъчно като след това ми препоръча частично обрязване на което се подложих и белите плаки се махнаха обаче останаха червено лилави плаки и леко набръчкана кожа по самата главичка заради това пак ходих до доктора той ми даде пак дермоват но не помагаше след това ми даде цикалфат но го мазах само 1 2 седмици и пак нямаше ефект сега реших сам да го мажа за по дълго че тогава доктора ми каза да го спирам но не предложи нищо друго дигаше ръце и каза че сме пробвали дермовата крем и щом не помага един вид няма спасение аз четох в Интернет че няма лечение но пишеше за някаква маз забравих името което облекчавало симптомите моля ви кажете някакво спасение дори ако трябва секи ден да се мажа постоянно но да избледнеят тези червени петна и леко сбръчкана кожа по главичката на пениса благодаря предварително...

Здравейте!

За съжаление не мога да Ви помогна с онлайн консултация. Проблемът е специфичен и е необходимо лечение с лекарства! Севетвам Ви лично да посетите дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря а бихте ли ме упътили към някого ? бих дошъл при вас но видях че сте в Стара Загора а аз съм от София благодаря предварително..

Трудно ми е да направя лична препоръка! В София има много специалисти, така че смятам че ще намерите решение на проблема!
С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот WildFlower » 09 Окт 2018, 18:07

Здравейте,
баба ми, която е на 92 години има кожен проблем. Често се получават възпаления в кожните гънки, под гърдите и отстрани на тялото. За съжаление жената е възрастна, трудно се измива сама и трудно достига местата. Поне три пъти седмично я мажа с мазила, но напоследък състоянието й се влоши и се появи странен обрив по и около кожните гънки. Използвах цинков крем, Судокрем, но тя продължава да се подсича. Често при пипане кожата е мазна и има неприятна миризма. В момента използвам Тридерм маз, която помагаше и имаше подобрение. През последните две седмици обаче нищо не помага, кожата се подсича и се цепи, а въпросният обрив се появи само по лявата й страна и представлява издадени розово-лилави пъпки. Мястото трудно се почиства, тъй като различните кремове се наслояват, а при опит да се изчистят я боли и кожата се цепи. Последно й сложих Сулфатиацол по раните от нацепването, тъй като той е под формата на пудра и донякъде я облекчава. Притеснява ме обаче обривът, който в момента леко се е увеличил, но продължава да е само от ляво. Поради напредналата си възраст и трудната си подвижност няма как жената да се измива ежедневно, много често кремовете остават по нея в продължение на два-три дни, после трудно се изчистват, защото са мазни. Дали има нещо, което да е под формата на пудра или спрей, което да помага при такова подсичане? Обривът може ли да се излекува някак?
Прикачени файлове
IMG_20180923_201816.jpg
Обривът около и в гънките
IMG_20180923_201816.jpg (253.53 KiB) Прегледано 325 пъти
WildFlower
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2018, 17:37

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта