Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Haxs » 19 Мар 2015, 02:44

Здравейте Доктор Тодева
Реших да питам и аз за един мой проблем който го имам от няколко години.Аз съм момче на 17години и става въпрос за странни пъпки по пениса ми,те нито ме сърбят нито ме болят.Незнам какво са и не съм намирам такъв проблем из форумите.Намират се във вътрешмата част на кожичката покриваща главичката,горе долу може да се каже че са ситнички и много на едно мест но обикалят като пристенче цялата вътрешна част ма кожичката.Имам и днимки но ми е неудобно да ги сложат тук,ако е удобно да ви ги изпратя ще е супер,защото почвам да се притеснявам на тези си години.
Haxs
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2015, 02:24

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот bekit0o » 20 Мар 2015, 01:27

здравейте. от известно време( 4 месеца) имам кожен проблем. в началото не му обърнах внимание , но самите петна както се вижда на снимките се разможават и уголемяват. вече са и по двата крака, предимно по левия. първоначално мислех че е заради теглото ми малко над нормата но вече незнам.
http://prikachi.com/images.php?images/56/7994056x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/55/7994055y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/53/7994053Q.jpg

Благодаря предварително за отговорите и евентуалната помощ
bekit0o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2015, 01:04

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 12:46

Haxs написа:Здравейте Доктор Тодева
Реших да питам и аз за един мой проблем който го имам от няколко години.Аз съм момче на 17години и става въпрос за странни пъпки по пениса ми,те нито ме сърбят нито ме болят.Незнам какво са и не съм намирам такъв проблем из форумите.Намират се във вътрешмата част на кожичката покриваща главичката,горе долу може да се каже че са ситнички и много на едно мест но обикалят като пристенче цялата вътрешна част ма кожичката.Имам и днимки но ми е неудобно да ги сложат тук,ако е удобно да ви ги изпратя ще е супер,защото почвам да се притеснявам на тези си години.

Здравейте, Haxs!

Да, би могло да изпратите снимките!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрав!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 12:49

bekit0o написа:здравейте. от известно време( 4 месеца) имам кожен проблем. в началото не му обърнах внимание , но самите петна както се вижда на снимките се разможават и уголемяват. вече са и по двата крака, предимно по левия. първоначално мислех че е заради теглото ми малко над нормата но вече незнам.
http://prikachi.com/images.php?images/56/7994056x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/55/7994055y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/53/7994053Q.jpg

Благодаря предварително за отговорите и евентуалната помощ

Здравейте, bekit0o!

Какво е състоянието Ви в момента? Проблемът актуален ли е? Прилагате ли нещо, дори и да е обикновен лосион за тяло и ако да какво? Имате ли някакъв друг здравословен проблем? Коя част на краката е засегната?

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Стамо » 05 Апр 2015, 20:55

Здравейте д-р Тодева.
Имам следния проблем.От една година ми се появяват между тестисите и кракът някакви подутини пълни с гной и кръв а по някога изтича жълта течност.Изчезват и пак се появяват.По някога е доста болезнено.Достигат до 2 см. големина .Излизат по 1-2 подутини и не винаги на същото място.
Ще съм ви благодарен за вашето мнение.
Стамо
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2015, 20:27

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Стела » 10 Апр 2015, 22:58

Здравейте :) От близо 4 години имам проблем с рагади по гениталиите. Гинеколога ми не установи причина за появата им и ме изпрати при ваш колега, който също не установи причината и в последствие при случайното ми споменаване, че имам Тиреоидит на Хашимото заключи, че това се получава от щитовидната жлеза и ми изписа да пия витамини и да се мажа с "Дефламол и Бионект" и ме посъветва да посетя ендокринолога си, който каза, че е възможно, но малко вероятно и също ми изписа витамини. В крайна сметка и това не помогна. Това, което аз наблюдавам като реакция е, че когато ми се появи гъбична инфекция състоянието се изостря и рагадите стават много като се появяват по големите срамни устни, на хълма над клитора, на тънката кожичка между ануса и вагината, а понякога и на кожата след ануса към опашката (която разделя бузите). Когато няма инфекция и всичко е спокойно обикновено рагадата е само една и е на кожата между ануса и вагината и да кажем от време на време до нея се появява втора и така нещата варират. Моля Ви за съвет, защото съм отчаяна . С уважение.
Стела
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2015, 00:49

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Haxs » 16 Апр 2015, 10:55

Изпратих ви снимките надявам се да ги видите скоро.
Haxs
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2015, 02:24

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 18:01

Стамо написа:Здравейте д-р Тодева.
Имам следния проблем.От една година ми се появяват между тестисите и кракът някакви подутини пълни с гной и кръв а по някога изтича жълта течност.Изчезват и пак се появяват.По някога е доста болезнено.Достигат до 2 см. големина .Излизат по 1-2 подутини и не винаги на същото място.
Ще съм ви благодарен за вашето мнение.

Здравейте, Стамо!

Това ли е единствената засегната област? Имате ли или да сте имал акне? Някой в семейството Ви имал ли е подобен проблем или тежко акне? На каква възраст сте? Какво работите? Носите ли тесни дрехи? Пушите ли? Имате ли някакви заболявания? Добре е да приложите и снимка!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрав!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 18:07

Стела написа:Здравейте :) От близо 4 години имам проблем с рагади по гениталиите. Гинеколога ми не установи причина за появата им и ме изпрати при ваш колега, който също не установи причината и в последствие при случайното ми споменаване, че имам Тиреоидит на Хашимото заключи, че това се получава от щитовидната жлеза и ми изписа да пия витамини и да се мажа с "Дефламол и Бионект" и ме посъветва да посетя ендокринолога си, който каза, че е възможно, но малко вероятно и също ми изписа витамини. В крайна сметка и това не помогна. Това, което аз наблюдавам като реакция е, че когато ми се появи гъбична инфекция състоянието се изостря и рагадите стават много като се появяват по големите срамни устни, на хълма над клитора, на тънката кожичка между ануса и вагината, а понякога и на кожата след ануса към опашката (която разделя бузите). Когато няма инфекция и всичко е спокойно обикновено рагадата е само една и е на кожата между ануса и вагината и да кажем от време на време до нея се появява втора и така нещата варират. Моля Ви за съвет, защото съм отчаяна . С уважение.

Здравейте, Стела!

За съжаление ми е трудно да направя коментар без да съм Ви видяла! Ако е възможно да се види на снимка, ако желаете опитайте да изпратите!
Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди месец и половина - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Elle03 » 30 Апр 2015, 11:09

Здравейте д-р Тодева, преди 3 дни ми се появи подкожна пъпка, която аз "изстисках", след това, сложих крем ЛА РОШ-ПОЗЕ ЕФАКЛАР ДУО, след което сложих й паста за зъби. Сутринта когато станах мястото беше гноясало и леко подуто, стана като раничка, която аз днес разчоплих, сега се страхувам да не остане белег, също така бих искала да зарасне по-бързо, защото е на централно място (между веждите), стои като едно голямо петно и ме боли, не само мястото, а цялата глава.
Кожата ми е ми е смесена и често ми се появяват пъпчици, всъщност без тях не съм оставала, но такива подкожни рядко ми излизат.

Благодаря Ви, предварително!
Elle03
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2015, 10:46

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта