Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот albundyy » 20 Апр 2020, 13:33

Здравейте, не видях подходяща тема и пиша тук. Ходих при младо моми4е. Тя ми прави фелацио без презерватив, като преди еякулацията извадих 4лена от устата й. Доколкото 4етох риск за мен би имало ако тя има кървящи венци или рани в устата+ако еякулацията бе в устата... Какъв е риска от заразяване с дадена болест?
albundyy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Апр 2020, 13:29

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот aleksandar.ivanov » 25 Май 2020, 13:53

Здравейте.

Страдам от постоянни абсцеци в седалищната и интимната област. След консултации с лекари от различно естество и многократни антибиотични лечения ( три от случаите се стигна и до хирургична намеса ) , абсцесите продължават да се появяват.

Въпросите ми са :
1. Може ли това да се дължи на процедурите по обезкосмяване ( обърнат косъм и т.н. )?
2. Какво мога да направя ? С какъв специалист трябва да се консултирам за адекватно решение/лечение/диагноза?
3. Може ли тютюнопушенето да е причина за тези абсцеси ?

Благодаря за отделеното време.
Ако ви трябва повече информация, ще ви я предоствавя на мейл.

Хубав ден и успех.
aleksandar.ivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2020, 13:44

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Даниела.Донева » 16 Юли 2020, 11:57

Здравейте, доктор Тодева! Пиша ви във връзка с един ужасен проблем за мен! Имам отлична лична хигиена, къпя се минимум по 3 пъти на ден и въпреки това усещам лоша миризма от тялото си след като съм се изкъпала! Надявам се да може да ми помогнете!
Даниела.Донева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2020, 11:52

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanya_an89 » 12 Авг 2020, 16:14

Здравейте, синът ми е на 7 години и в от 2 дена сме на море. Първия ден нямаше проблем, но вчера след плаж видях, че главичката на пилето му е много за червена и има ситни пъпчици, точно около отвора от където чишка(правена му е операция заради фимоза вродена и кожата е няма). Намазах го с джинджира алба, защото само с това разполагаме в момента. Днес още е зачервено и има пъпчици, възможно ли еда е от претриване или става въпрос за нещо друго някоя инфекция?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Jay-Jay » 18 Авг 2020, 23:33

Ако опрерацията е правена сравнително скоро, то е възможно да се получи от това, че главичката е сравнително чувствителна и непривикнала към външни дразнения, агресивната солена вода, пясък и т.н.
Възможно е да е най-обикновенно протриване, но най-добре лична консултация с лекар в случай, че не отмине за няколко дни.
Jay-Jay
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Фев 2015, 12:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Кристина.Генова » 21 Дек 2020, 17:47

Здравейте! Дъщеря ми има рана на сгъвката на дупето, която се опитваме да излекуваме от 2.5 години. Ходихме при лекари, мазах е с всякакви кремове и не минава. Последната микробиология показа че има стафилококи и изписаха гентамицин 10 дена. Мазах, мазах обаче на 8-ми ден започна пак да се зачервява и да я сърби. Днес купих ПРОТОПИК и ще пробваме с него.
Може ли да ми дадете съвет, какво е това чудо и защо не се лекува. Не е тествана все още за алергия, защото по други пасти на тялото няма подобни рани. Изпращам и снимки.
Благодаря!
Прикачени файлове
IMG_20201206_110035.jpg
IMG_20201206_110035.jpg (637.95 KiB) Прегледано 634 пъти
Кристина.Генова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2020, 17:42

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот RalitsaPopova » 03 Яну 2021, 16:42

Здравейте, получих възпаление на кожата, след стискане на пъпки, първоначално получих подутина на веждата, болезнена с лек сърбеж, при разчесване се разкървави, и усещах неравности, хрущене, опадаха косъмчета. Може би на следващия ден, на мястото се появи рана, пълна с малки топченца и странни влакънца, за мой ужас, това се разпространи във всяка раничка от стискане, същите симптоми, топченца и влакънца. Влакънцата са подобни на нишки от памук, има бели червени. В ъгъла на устната също се появи, като направи жълтеникава коричка, появи се от двете страни на носа, при разчесване топченца на се отделят. На дясната ръка, по време на къпане, забелязах пъпка с връх и зачервяване около нея, след спукването се превърна в петно, с център все едно убоден от игла, при последналото стискане се отдели розова маса, след нея кафеникаво черна течност. Продължих да стискам това което мислех за цирей и стана много зле, ръката се наду, правих с риванол. На сутринта видях че петното се е уголемило драстично и е пълно с гной. Започнах компреси със салицилов спирт и риванол. Ставаше все по зле. Допълнително всяка разчесана пъпка или раничка по тялото се инфектира, пак пълна с топченца и влакънца. Имам по лицето, ръцете и единия крак. Изпитвам сърбеж, без болка. Какво съм си причинила, сериозно ли е, работя работа, в която трябва да изглеждам добре и съм отчаяна.
RalitsaPopova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2021, 16:18

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот кристиянзлатков » 28 Яну 2021, 14:50

Здравейте др Тодева,имам проблем с кожата на ръката и врата. Имам обрив и силен сърбеж.В момента съм в Англия и не моха да посетя доктор.ще бъда много благодарен,ако отделите време да погледнете снимките и да дадете някакъв съвет. Благодаря и слънчев ден.
Прикачени файлове
IMG_20210128_111839_compress79.jpg
IMG_20210128_111839_compress79.jpg (133.99 KiB) Прегледано 587 пъти
IMG_20210128_111816_compress61.jpg
IMG_20210128_111816_compress61.jpg (157.83 KiB) Прегледано 587 пъти
кристиянзлатков
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2021, 20:34

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:42

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта