Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот an174 » 09 Май 2015, 18:15

bekit0o написа:здравейте. от известно време( 4 месеца) имам кожен проблем. в началото не му обърнах внимание , но самите петна както се вижда на снимките се разможават и уголемяват. вече са и по двата крака, предимно по левия. първоначално мислех че е заради теглото ми малко над нормата но вече незнам.
http://prikachi.com/images.php?images/56/7994056x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/55/7994055y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/53/7994053Q.jpg

Благодаря предварително за отговорите и евентуалната помощ


Здравейте, доктор Тодева. Цитирах съобщението, защото имам почти същия проблем. От три седмици имам същия като на снимките обрив, на който също в началото не обърнах особенно внимание, тъй като е малък /на левия крак, ниско в зоната на глезена/ , не сърби и не боли. Бих искала да чуя вашето мнение. Благодаря. Желая здраве на вас и бебчето!
an174
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2015, 18:03

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2015, 14:49

Elle03 написа:Здравейте д-р Тодева, преди 3 дни ми се появи подкожна пъпка, която аз "изстисках", след това, сложих крем ЛА РОШ-ПОЗЕ ЕФАКЛАР ДУО, след което сложих й паста за зъби. Сутринта когато станах мястото беше гноясало и леко подуто, стана като раничка, която аз днес разчоплих, сега се страхувам да не остане белег, също така бих искала да зарасне по-бързо, защото е на централно място (между веждите), стои като едно голямо петно и ме боли, не само мястото, а цялата глава.
Кожата ми е ми е смесена и често ми се появяват пъпчици, всъщност без тях не съм оставала, но такива подкожни рядко ми излизат.

Благодаря Ви, предварително!

Здравейте, Elle03!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди почти четири месеца се роди моят син!
Актуален ли е все още проблема?

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2015, 14:56

an174 написа:
bekit0o написа:здравейте. от известно време( 4 месеца) имам кожен проблем. в началото не му обърнах внимание , но самите петна както се вижда на снимките се разможават и уголемяват. вече са и по двата крака, предимно по левия. първоначално мислех че е заради теглото ми малко над нормата но вече незнам.
http://prikachi.com/images.php?images/56/7994056x.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/55/7994055y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/53/7994053Q.jpg

Благодаря предварително за отговорите и евентуалната помощ


Здравейте, доктор Тодева. Цитирах съобщението, защото имам почти същия проблем. От три седмици имам същия като на снимките обрив, на който също в началото не обърнах особенно внимание, тъй като е малък /на левия крак, ниско в зоната на глезена/ , не сърби и не боли. Бих искала да чуя вашето мнение. Благодаря. Желая здраве на вас и бебчето!

Здравейте, an174!

Благодаря Ви за пожеланията и се извинявам за забавянето на отговора!
Не мога да отговоря какъв е проблема въз основа на друга снимка, която по ваша преценка е подобна. Ако проблема все още е актуален приложете Ваша снимка, макар че ако наистина проблема е същия ще е необходимо лечение, а то се предписва на рецепта.

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mim4eto2 » 29 Ное 2015, 17:01

Здравейте др.Тодева . Птиятелят ми е болен от нещо което никой не иска да разбере какво е има нещо като циреи на главата и между краката от които тече секрет който има специфична миризма има това заболяване от 4 години и наскоро моята личчна лекърка каза че мможе да са стафилококи дали е възможноо защото това заболяване се разпространява и вллошшава . Ще съм благодарна ако ми отговорите. С Уважение.
mim4eto2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2015, 16:44

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Дек 2015, 11:04

mim4eto2 написа:Здравейте др.Тодева . Птиятелят ми е болен от нещо което никой не иска да разбере какво е има нещо като циреи на главата и между краката от които тече секрет който има специфична миризма има това заболяване от 4 години и наскоро моята личчна лекърка каза че мможе да са стафилококи дали е възможноо защото това заболяване се разпространява и вллошшава . Ще съм благодарна ако ми отговорите. С Уважение.

Здравейте, mim4eto2!

Ще можете ли да приложите снимка? Приятелят Ви има ли акне или белези от акне?

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот KalinaGerasimova » 23 Яну 2016, 04:43

Здравейте, имам това образувание, което се получи върху едната ми гърда преди около седмица. Под горния слой е лилаво, но като цяло е розово. Аз си мислех, че е пъпка и се опитах да го изстискам, при което излезе малко кръв и гной, но нищо повече. Какво може да бъде и как да го третирам? Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Screen Shot 2016-01-23 at 02.22.57.png
Screen Shot 2016-01-23 at 02.22.57.png (364.13 KiB) Прегледано 809 пъти
KalinaGerasimova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2016, 04:33

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Фев 2016, 19:16

KalinaGerasimova написа:Здравейте, имам това образувание, което се получи върху едната ми гърда преди около седмица. Под горния слой е лилаво, но като цяло е розово. Аз си мислех, че е пъпка и се опитах да го изстискам, при което излезе малко кръв и гной, но нищо повече. Какво може да бъде и как да го третирам? Благодаря предварително!

Здравейте!

Не мога да изкажа предположение само от снимката! Съветвам Ви лично да посетите лекар, за да Ви прегледат. Само така може да се каже какво е образуванието и какво да правите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот pampam » 31 Май 2016, 21:39

Здравейте,
Моля за помощ със следният проблем:
Излезнаха ми пъпки които се превърнаха в мехури. Цялото нещо се случва за доста кратко време - 5 часа, през което доста сърбят. на едно място 3-4 малки и на 10 см от тях една по-голяма. Преди месец и половина имах една такава но изчезна за 2-3-4 дни.

Това бялото на снимките е остатък от лепената която слагам за да не се пукне през деня.

Благодаря предварително.
Untitled-1.jpg
по малките
Untitled-1.jpg (115.8 KiB) Прегледано 509 пъти

Untitled-2.jpg
вече взе да изсъхва
Untitled-2.jpg (63.27 KiB) Прегледано 509 пъти
pampam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2016, 21:24

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2016, 11:58

pampam написа:Здравейте,
Моля за помощ със следният проблем:
Излезнаха ми пъпки които се превърнаха в мехури. Цялото нещо се случва за доста кратко време - 5 часа, през което доста сърбят. на едно място 3-4 малки и на 10 см от тях една по-голяма. Преди месец и половина имах една такава но изчезна за 2-3-4 дни.

Това бялото на снимките е остатък от лепената която слагам за да не се пукне през деня.

Благодаря предварително.

Здравейте!

Посетете кожен лекар, защото най-вероятно са белег на инфекция. Трудно ми е да кажа какъв точно е проблема, без да знам при какви условия работите, кои са засегнатите области и дали имате и други заболявания.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот magi.jelqzkova » 16 Юни 2016, 16:04

Здравейте ,
имам раничка на усните от дясната страна като понякога се появява и и от ляво. Тази раничка е вече от година и половина и няма махане. Всяка сутрин се разранява наново,боли и доста неприятна. Как да се оттърва от нея завинаги и каква е причината за трайната поява.
Благодаря
magi.jelqzkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2016, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта