Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 11:02

AgustD написа:Здравейте, д-р Тодева!
На мой познат вече няколко пъти му излиза нещо на ръката, като не изчезва по няколко месеца. Бих искал да разбера какво точно представлява това.
http://prikachi.com/images.php?images/210/8942210C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/212/8942212S.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/213/8942213a.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/214/8942214m.png

Здравейте!

Снимките, които сте прикачил не са информативни! Приложете актуална снимка на човека с проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Валери » 03 Ное 2016, 03:29

Здравейте, д-р Тодева! От дълго време обмислям да си направя пиърсинг, който минава през главичката на пениса. Интересува ме до колко е болезнена тази процедура? Колко време трябва да се въздържам от сексуални контакти? С какви медикаменти трябва да се третира мястото? Последният ми въпрос е - дали има опасност за партньора и дали е болезнено (включително и при анален секс)?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!
Валери
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Ное 2016, 03:12

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 11:02


Не мога да ги заредя! Опитайте да ги представите по друг начин!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 11:15

Валери написа:Здравейте, д-р Тодева! От дълго време обмислям да си направя пиърсинг, който минава през главичката на пениса. Интересува ме до колко е болезнена тази процедура? Колко време трябва да се въздържам от сексуални контакти? С какви медикаменти трябва да се третира мястото? Последният ми въпрос е - дали има опасност за партньора и дали е болезнено (включително и при анален секс)?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!

Здравейте!

Не мога да отговоря на въпросите Ви! Обсъдете ги със специалиста, който ще прави манипулацията! Като цяло Ви съветвам да помислите добре, защото на мястото на пиърсинг при всякакъв вид дразнене може да имате неприятно усещане!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nikola karadjov » 11 Ное 2016, 19:17

Доктор Тодева ,искам да ви попитам какво да правя с пениса си.?Преди 2 години ,когато бях в 7 клас ми направиха обрязване, защото кожичката ми беше с много стеснен отвор .Аз се възстанових доста бързо и безболезнено и не съм имал никакви проблеми,като цяло.След операцията главичката ми стои винаги и напълно заголена. В началото ми беше доста неприятно, като се търка в гащите ,но след около 2 месеца това отмина и сега не усещам абсолютно нищо.Случайно открих информация в интернет относно процедурата и до колкото виждам на мен ми е премахната вътрешната част на кожичката и почти цялата юздичка.Външната част ,която е обикновена кожа е доста надиплена зад главичката ,явно не е премахната изцяло.Може би ми е направено частично обрязване.От любопитство се опитах да я издърпам върху главичката и тя я покрива наполовина,но след като я пусна се надипля пак обратно зад главичката и тя отново цялата се оголва.Като я издърпам обаче по-настойчиво и прибера пениса веднага в ластични слипове или боксерки главичката се задържа наполовина покрита от тази кожна гънка.Ако нося по широки боксерки от чист памук обаче ,кожната гънка не може да се задържи и главичката се оголва .Зачудих се дали пък не е трябвало така да правя от самото начало след операцията ,а не да оставям главичката оголена?От друга страна главичката по принцип се покрива от вътрешната част на кожичката,която е лигавица докато сега тази кожна гънка е от обикновена ,външна кожа.От кое ,според Вас е по добре да бъде покрита главичката ,обикновената кожа или гащите?Откъм усещания няма никаква разлика, дали главичката е оголена или наполовина покрита.Притеснява ме и това,че главичката ми почти няма никаква чувствителност.Ако я покривам с тази кожна гънка ,тя няма ли да възвърне поне малка част от чувствителността си?Чувствам се доста объркан и притеснен!Молбата ми е да ме посъветвате,какво да правя!Аз се срамувам да ходя по лекари и да дискутирам това и затова Ви пиша писмо.Кое според Вас е по-добре да правя ?Да оставям главичката напълно заголена или да издърпвам надиплената кожа и да я покривам докъдето може с нея?В крайна сметка ,аз не знам кое е по-добре и за това се допитвам до Вас!?Надявам се да ме посъветвате ,какво да правя!Ако прецените ми отговорете на имейла.
nikola karadjov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2016, 19:13

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот galin-ioni.boshnakovi » 14 Ное 2016, 10:26

Как мога да премахна лепкащото нещо от главата
galin-ioni.boshnakovi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:22

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот abi1315 » 29 Ное 2016, 23:22

Здравейте!
От известно време започнах да забелязвам, че по ствола на пениса си имам малки бледи точици с различна големина, не са точно пъпки но е нещо подобно. Някои от тях имат връхчета и това се забелязва когато съм в ерекция. Имам съвсем лек сърбеж от време на време. Предимно формата им е плоска и са като мехурчета. Пробвах да ги мажа с кремове - Гентамицин, Здраве. Скоро не съм имал полов контакт. Бихте ли ме посъветвали какво да направя? Благодаря!
abi1315
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2016, 23:19

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rusalina.evtimova » 08 Дек 2016, 13:31

Здравейте,д-р Тодева. По цяла зима,а и през ветровитите дни устните ми са напукани.използвам балсами,но не ме предпазват на 100 процента.Сега единия ъгъл на устата ми се сцепи и от вчера е като загноило и боли ужасно.Мазах се с мед,но не помага. Четох за клобедерм,но ме е малко страх да се намажа на устата.Какво ще ме посъветвате
rusalina.evtimova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2016, 13:26

Re: Рани и инфекции по кожата онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:36

nikola karadjov написа:Доктор Тодева ,искам да ви попитам какво да правя с пениса си.?Преди 2 години ,когато бях в 7 клас ми направиха обрязване, защото кожичката ми беше с много стеснен отвор .Аз се възстанових доста бързо и безболезнено и не съм имал никакви проблеми,като цяло.След операцията главичката ми стои винаги и напълно заголена. В началото ми беше доста неприятно, като се търка в гащите ,но след около 2 месеца това отмина и сега не усещам абсолютно нищо.Случайно открих информация в интернет относно процедурата и до колкото виждам на мен ми е премахната вътрешната част на кожичката и почти цялата юздичка.Външната част ,която е обикновена кожа е доста надиплена зад главичката ,явно не е премахната изцяло.Може би ми е направено частично обрязване.От любопитство се опитах да я издърпам върху главичката и тя я покрива наполовина,но след като я пусна се надипля пак обратно зад главичката и тя отново цялата се оголва.Като я издърпам обаче по-настойчиво и прибера пениса веднага в ластични слипове или боксерки главичката се задържа наполовина покрита от тази кожна гънка.Ако нося по широки боксерки от чист памук обаче ,кожната гънка не може да се задържи и главичката се оголва .Зачудих се дали пък не е трябвало така да правя от самото начало след операцията ,а не да оставям главичката оголена?От друга страна главичката по принцип се покрива от вътрешната част на кожичката,която е лигавица докато сега тази кожна гънка е от обикновена ,външна кожа.От кое ,според Вас е по добре да бъде покрита главичката ,обикновената кожа или гащите?Откъм усещания няма никаква разлика, дали главичката е оголена или наполовина покрита.Притеснява ме и това,че главичката ми почти няма никаква чувствителност.Ако я покривам с тази кожна гънка ,тя няма ли да възвърне поне малка част от чувствителността си?Чувствам се доста объркан и притеснен!Молбата ми е да ме посъветвате,какво да правя!Аз се срамувам да ходя по лекари и да дискутирам това и затова Ви пиша писмо.Кое според Вас е по-добре да правя ?Да оставям главичката напълно заголена или да издърпвам надиплената кожа и да я покривам докъдето може с нея?В крайна сметка ,аз не знам кое е по-добре и за това се допитвам до Вас!?Надявам се да ме посъветвате ,какво да правя!Ако прецените ми отговорете на имейла.

Здравейте!

Притесненията Ви са неоснователни! Опитайте се да не фиксирате толкова внимание и ще се почувствате по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта