Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот DrMarioYanakiev » 22 Окт 2020, 05:53

Здравейте Моника, На каква възраст е детето?
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот ElizabetBojilova » 25 Окт 2020, 11:36

Досега пиехме Саб симплекс, от два дни пием Колийф, но не виждам ефект. Те с натрупване ли действат? Може ли да се редуват със Саб симплекс? Вечер давам и Био гая. Може ли и трите да се пият, на 23 дни сме. Имам и Био баланс, след Био гаята, мога ли да ги взема?
ElizabetBojilova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Окт 2020, 11:31

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Окт 2020, 06:42

Здравейте, Повляване на коликите на бебето иа комплексен характер.
Много е важно как храним детето . Ако е на естествено хранене аз държа да се придържаме на режим през три часа, а не до поискване.
Много е важно след хранене да изчакваме бебето хубаво да оригне.
Препаратите против колики са 3 групи - съдържащи симетикон, съдържащи лактаза и хомеопатични.
Редуват се през седмица. Никога в деня не даваме повече от един вид капки. Пробиотиците също помагат.
Прочетете повече в Книгата "От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот ElizabetBojilova » 26 Окт 2020, 16:17

Здравейте, храни се 7 пъти през 3 часа, понякога има и нощно хранене, но много рядко.
Цедя се и той яде само кърма.
Не всеки път се оригва, трудна задача е.
ElizabetBojilova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Окт 2020, 11:31

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот DrMarioYanakiev » 29 Окт 2020, 07:19

Ок, правилно храните бебето.
Прочетете повече в Книгата "От Нула"
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот EvaN » 05 Ное 2020, 23:39

Здравейте, д-р Янакиев!

Детето ми е на 2 г. и 2 месеца, но все още се кърми. Препоръчват ми да приема превантивно антибиотик Азакс, предвид това че повиших температура и е вероятно да имам Ковид. Ще му навреди ли този антибиотик, тъй като ще е необикновено трудно, да не кажа невъзможно, детето да се отбие по такъв внезапен начин? Травмата, която ще изпита, ще е голяма, ще плаче неистово, а няма и как да се разделим за известно време на този етап, за да отвикне.
Благодаря Ви!
EvaN
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2020, 23:30

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Ное 2020, 07:09

Здравейте,
Според мен е грешка едно дете да се кърми толкова дълго време.
Най-добрият срок за отбиване на детето е от 1 год. и 3 месеца , до 1год. и 6 месеца.
Прочетете повече за отбиването - Книга "От Нула".
Детето е толкова голямо, че то може да приема при нужда аналаго на Азакс в детска възраст - сумамед. С две думи няма да му навреди.
Според мен сега е времето да отбиете детето. в оммента то няма нужда от кърма, а използва гърдата Ви като биберон.
Препоръчвам при първи симптоми на вирусна инфекция и простуда или при контакт с болни - новият ми продукт Интуитива
С уважение Д-р марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот Silviya-Nikolova » 11 Ное 2020, 09:55

Здравейте. Детето ми е на 1г и 7м и повече от година се храни сутрин и почти всякя вечер с Aptamil Adc, поради открита лактозна непоносимост миналата зима. Към днешна дата вече приема млечни и лактозни храни-всичко е наред видимо и има голям апетит, но и от млякото не се отказва. Въпроса ми е трябва ли да сменя Aptamil Adc с лактозно или друго мляко, или да продължавам да давам от него докато откаже? :)
Silviya-Nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2020, 09:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Ное 2020, 06:21

Здравейте, Според мен може да давате мляко само един път на ден, което да е нормално.
Вечерното мляко преди заспиване го отстранете.
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Развитие, хранене и профилактика на бебетата и децата

Мнениеот Andreana » 06 Дек 2020, 13:04

Здравейте д-р Янакиев,
Детето ми е почти на 3 месеца, момче и скоро ще трябва да започнем захранване. При раждането му съхранихме стволови клетки и тогава му направиха няколко скринингови теста. Оказа се, че има повишвн риск от развитие на глутенова непоносимост ( носи DQ8 хаплотип, което е свързано с висок риск от развитие на цьолиакия). Също има висока вероятност за чувствителност към горчиви вкусове и се препоръчва избягване на кръстоцветни зеленчуци. Въпросът ми е мога ли да въведа храни съдържащи глутен, на каква възраст, трябва ли да е на безглутенова диета? Има ли нужда от консултация с алерголог, диетолог или друг специалист?
Искам също да попитам какво мога да давам за подсилване на имунитета на тази възраст и в каква схема? Давам комбинация от шуслерови соли за подготовка при ваксинация и съм доволна. Четох за комбинация от шуслерови соли 3,6 и 7 за имунитет, но не знам дали е подходящо за неговата възраст, колко време се дава и дали има нещо по подходящо, което мога да дам?
Имам още един въпрос. Синът ми трудно заспива, често се страска и буди през деня и трябва някой да го държи в ръце за да може да спи по-продължително и пълноценно. Два месеца имаше много колики. Сега понамаляха, но продължава да има доста газове. Има ли нещо, което може да помогне за тези симптоми.
Извинявам се за дългото съобщение.
Много благодаря предварително.
Andreana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2020, 12:37

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта