Рехабилитация и възстановителни процедури

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с физиотерапия, рехабилитация и възстановителни процедури, да споделяте мнение и да получите съвет.

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот venelina.garvanska » 29 Яну 2021, 07:47

Здравейте,моля за съвет,тъй като ходих на ортопед,преди седмица и той прецени ,че нямам нужда от снимка. Изписа ми силиконова подложка и да сваля някое килце..90 кг съм ,след раждане.
Ситуацията е следната.При чести травми на петите,(настъпване на долните пластмасови части на бебешки шезлонг и люлка,бънджи..,веднъж или 2 пъти и пръстите ми минаха между тях).Появи се лек оток около кокалчето от вътрешната страна и болка.И понеже повече стъпвах на левия крак ,за да предпазвам десния,и там се появи болка и оток на кокалчето,там друга травма няма.Вече месец съм така.Вероятно натоварвам и мускулите на колената мн ,че сега и те болят при изкачването на стълби,ставане,клякане..Нямам червенина и синявици.С малко бебе съм,обездвижване е невъзможно .Моля ви,дайте съвет .Колко време още ще ме боли.Пия наклофен 75мг при силна болка ,но докога?С какво мога да го сменя,нали не се препоръчва за продължителна употреба.Гел обезболяващ ? Досега съм ползвала репарил,арника гел, конски ментов мехлем, перскиндол актив гел и хепарин маз .Не се чувствам пълноценна.Нямам други оплаквания.
venelina.garvanska
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2021, 17:17

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 12 Май 2021, 08:44

Здравейте!

Често при младите майки се получават симптоми от страна на мускулите и ставния апарат. Трудно е да се прецени за колко време ще отшумят, но се надяваме да имате подобрение. Лекарствената терапия и продължителността й трябва да е преценена от лекар.

Може, когато имате проблеми с глезените, да правите леки упражнения като тези: Упражнения за възстановяване след навяхване на глезена


Разходките и леките упражнения мога да бъда от помощ. Ако се случи глезена да отича поради претоварване, може да слагате торбичка с лед за 10-15 мин. няколко пъти дневно.

Поздарви!


Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Предишна

Назад към Физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта