Рехабилитация и възстановителни процедури

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с физиотерапия, рехабилитация и възстановителни процедури, да споделяте мнение и да получите съвет.

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот bemy » 17 Авг 2014, 10:21

Привет отново ,
понеже няма почти никакъв ефект от почти 2 мес лечение и трета смяна на медикаменти ,10 дневна физиотерапия (нискочестотен ток ,лазер и някакъв радар) и напоследък доста облекчен двигателен режим си задавам въпроса дали не лекувам нещо ,което нямам ,а проблема да е друг .Ако е така ,нормално е да не се влияе от лечение за възпалено ахилесово сухожилие .Започвам да имам съмнения за ошипяване в задната част на лявата пета ,като не претендирам ,че е точно така ,все пак съм инженер ,а не лекар .Дори мислех да отида в Поморие за 10 дни на калолечение ,но ако диагнозата е друга ,може би няма смисъл .Една рентгенова снимка дали би дала повече яснота около състоянието ми ?
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 20 Авг 2014, 08:30

Здравейте bemy!

Би трябвало още в самото начало да е направена рентгенова снимка, за да се изключат други ортопедични проблеми. След това при прегледа от лекар да се определи стабилността на ходилото и състоянието на всички сухожилия. Относно физиотерапията и лечението, те няма да са много по-различни при друг проблем като ошипяване или бурсит. Много често при физотерапията ефектът идва след самия курс на лечение. Това важи и за калолечението и балнеолечението. Според мен е добре да обсъдите проблема с лекар, за да се разсеят вашите притеснения.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот bemy » 20 Авг 2014, 18:49

Благодаря ,снимка не е правена до сега и затова се чудя как с такава категоричност бях диагностициран само с външен преглед .А Поморие добър вариант ли е за лечение ,независимо от истинността на проблема ми ?
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 26 Авг 2014, 09:35

Здравейте!

Според мен Поморие е добър вариант, защото балнеолечението там е подходящ при всякакви хронични дегенеративни и възпалителни ставни заболявания, бурсити, тендовагинити, състояния след травми на ставите и на меките тъкани и др. Би трябвало един такъв курс да има само положителен ефект върху вашия проблем. В случая ако проблема е свързан с мекотъканна увреда, процедурите ще са едни и същи, без значение каква е тя.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот newbieaug » 31 Авг 2014, 14:18

Тъй като не открих по-подходяща тема за въпроса ми, бих искал все пак да го поставя тук - след изследване се установи, че имам недостиг на витамини калций, цинк, C, B2, B3, B6, D3. Искам да попитам, ако приемам добавките "Допелхерц Коензим Q10 + B-витамини" (Q10 ми е необходим за по-добра сърдечна дейност) и "Допелхерц актив Магнезий + Калций + Витамин D3 + Мед + Манган" и се храня с елда, която има следния състав - http://www.bb-team.org/hrani/id/839328_elda - има ли риск от хипервитаминоза?
newbieaug
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:41

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 03 Сеп 2014, 09:54

Здравейте!

Комбинираните препарати като тези на Допелхерц са с такова съдържание на витамини и минерали в тях, че ако се спазва препоръчителния дневен прием от 1 таблетка няма никакъв риск от съществено предозиране, дори при хранене с витаминозна храна. Освен това вит.C и витамините от групата B са водоразтворими и не се натрупват в организма. Единствено трябва да се внимава с дозата на препарати съдържащи един вид витамин и да следи да не се повтарят съставките, когато приемате комбинирани продукти. Във вашия случай няма дублиране на витамини и минерали, а елдата няма как да ви навреди. Не забравяте, че най-важното е да се храните разнообразно, здравословно и балансирано.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот bemy » 19 Сеп 2014, 13:47

Здравейте за пореден път !

Най-накрая се сдобих и с рентгенова снимка на лявата си пета .Оказа се че има шипове ,един в задната част и един в долната .Точния прочит е :"Остеофити на петната кост .Склеротично уплътняване и стеснение на горна и долна скочна става ,полиартроза щпор калканеи ."

Лошото е ,че си увредих стомаха с медикаментите ,които приех в последните почти 3 мес (без никакъв ефект върху крака ми) и сега чувствам напрежение и болки в почти цялата коремна област .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 24 Сеп 2014, 09:11

Здравейте, bemy!

Добре е, че сте направили снимка, но трябва да се консултирате и със специалист ортопед. Самите шипове най-често се появяват в следствие на възпалителен процес и трябва да се установи каква е причината за тях. Затова и шиповете на петата са пряко свързани с заболявания като тендинитът на ахилесовото сухожилие и плантарния фасцеит. Подходът в лечението е един и същ и основната цел е да се спре дразненето, болката и възпаления процес. Така че това, което сте правили досега не е погрешно, но с НСПВС трябва да се подхожда внимателно. По-лошото в случая е, че е не сте се повлияли от стандартното лечение, затова потърсете задължително добър специалист.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот s_ivelina » 19 Фев 2015, 13:36

Здравейте!Силно съм притеснена за моя мъж,на 32г е студент с псориазис.лека форма.
но прекара 2 месеца пневмония и още кашля.днес извади гнойни кафяви храчки,на какво заболяване отговаря..дайте ми съвет..за някакви възтановителни процедури.мазах го само с Хустагил и извади теази гадост..на какво се дължи това..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Рехабилитация и възстановителни процедури

Мнениеот Plamen Georgiev » 26 Фев 2015, 11:26

Здравейте!

Само по това, което описвате не може да се прецени какво е състоянието на вашия съпруг. Това трябва да го направи лекуващия лекар, на базата на направените изследвания и проведеното лечение. В развитите държави след повечето тежки заболявания се прави курс на рехабилитация включително и белодробните. Насочете се към Сандански, където имат традиции в рехабилитацията на подобни проблеми. Проверете за хотели, в които работят лекари специалисти и могат да ви назначат съответните възстановителни процедури.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

ПредишнаСледваща

Назад към Физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта