Рецепти за великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Конкурс за великденски ястия - 2015г.

Мнениеот fawla » 22 Апр 2015, 15:45

LaCoquine написа:И аз съм за близалката :) Добре го е издокарала, предполагам е и много вкусно! :)

Свършило е вече! :lol: :lol: :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Конкурс за великденски ястия - 2015г.

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:28

Смятам, че всички изглеждат божествено, но и на мен най-апетитни са ми предложенията на Лолипоп
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Конкурс за великденски ястия - 2015г.

Мнениеот Elica » 23 Апр 2015, 16:29

julianne написа:Смятам, че всички изглеждат божествено, но и на мен най-апетитни са ми предложенията на Лолипоп

:P да, много труден избор, но и аз съм за тях, това агнешко ми е събрало очите, а картофките ммм! :)) и тъй като много, много искам рецепта, ще се моля и боря за нея. :) :lol: :lol: :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Конкурс за великденски ястия - 2015г.

Мнениеот FramarModKalina » 28 Апр 2015, 13:48

Вече беше излъчен победител, а това е Lollipop, с която се свързахме и получихме нейната рецепта, която до няколко часа ще бъде публикувана в раздел Хранене на framar.bg :)
FramarModKalina
 
Мнения: 282
Регистриран на: 01 Окт 2013, 14:04

Re: Конкурс за великденски ястия - 2015г.

Мнениеот Lili_pili » 28 Апр 2015, 14:56

Честитоо :)) Много апетитно агнешко беше :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот La_bomba » 07 Апр 2017, 13:49

Наближава Великден и искам да приготвя нещо специално и различно. Всяка година се готвя стабилно за Коледа, но никога за Великден, а в нашето християнство, дори трябва Великден да е по-голям празник от Коледа. ;) Не е място да ги сравняваме, но ще се радвам на някои празнични идеи за подредба на масата, за яйцата, за оформяне на вкусни ястия и всичко, което е на тема Великден и на вас ви се струва интересно,или сте пробвали! :grouphug:
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Yunona » 07 Апр 2017, 14:47

Великденската трапеза трябва да мирише на пролет :)
У дома се старая всяко година да приготвя нещо ново и различно. Как ще е сега?
1. Украса: скоро ми подариха голям керамичен заек, който представлява кутия за дребни сладки. Ще завъртя украсата около него. Ще извадя бродираните карета на мама (поразително добре стоят в съвременен интериор). Чаши със свежи цветя по масите, голяма ваза на пода. Между цветята слагам дървени шишове, на които нанизвам празни боядисани или нарисувани черупки от яйца.

2. Менюто вече е ясно. Заради споменатия заек първо измислих десерта - Морковена торта с крем от маскарпоне и портокал. Никога не съм правила торта с моркови, а много ми харесва. Тялото на заека ще е пълно с мини пурички с локум и орехи (любими от детството).
Салатите ми ще са две или три. Зелената с репички и краставици е задължителна, ще я украся с яйчица от пъдпъдъци. Млечна салата също, но не с краставици, а със ситно настърган корен целина.
Предястието по настояване на малката дъщеря ще бъде пастет от пилешки дробчета по флорентински (с аншоа, мащерка, масло, ммм...). Много ни харесва вкъщи, не знам защо толкова рядко го правя. Освен това ще имаме и рулца от гриловани тиквички с пълнеж от рикота и подправки.
Основното ще бъде пуешко руло с плънка от гъбки, полято с лимонов сос и гарнирано с печени зеленчуци. Агнешко не готвя от години.
За мезета - различни сиренца и плодове.

Козунаци няма да меся (вече втора година! :) ). Ще си поръчам от френската пекарна до нас. Но пък ако ми остане време, ще направя соленки или солени мини мъфини.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот skyfly » 07 Апр 2017, 15:39

Невероятно меню! Браво поздравления за хубавите идеи!
Аз нямам много интересни идеи, но мога да ти разкажа за нашите планове. На Великден пристигат роднини у дома, затова и те носят по нещо, което не мога да опиша предварително.
Украсата при нас е от балони и яйца, всякакви и навсякъде, децата са луди по чупенето на яйца, а 7 хлапета на едно място, повярвайте, яйцата никога не стигат. :lol: Само аз боядисвам 90 яйца и после ядем яйчна салата. :mrgreen:
Менюто всяка година е зелена салата, без нея за къде! Майка ми прави страхотна дроб сарма, аз не я обичам, но мъжете са почитатели, та и без нея не можем да минем. Режем различни мезета, последните останали от нашата зимна реколта, имаме остана телешка пастърма, свинска, конски суджук и био салам от един комшия (как го прави не знам!)
Мъжете винаги се въртят около скарата и приготвят различни зеленчуци - тиквички, патладжани, лук, моркови, пъщърнак, аз обичам артишок на скара. А основното ще е печено агнешко на пещ.
Не си падам по целите агнета, но се събира 20 човека и тази година избраха този вариант.
За щастие така няма да имам нищо за готвене и ще мога да се отдам на сладките неща - бисквити, целувки, курабии, соленки от бутер тесто и еклери!
Майка ми е майсторка на домашните торти и от нея очакваме изненада.
Разбира се и яйчена салата - зелен лук, пасирани яйца и майонеза.
Празненствата при нас са няколко дни, та това ядене ще свърши за два дена :razz:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2017, 15:43

Страхотни сте момичета! Ние тази година ще сме сами у дома, затова не мисля да се престаравам! Ще купя няколко козунака от пекарната и в комбинация с варени яйца за мен е идеалния великден.
Много харесах тези зайчета и мисля да направя малко http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B5%D0%B6 макар че не са си точно готвене, но са голяма закачка. Ще ги запека с пълнеж от сирена и бекон, та малките ще оближат ушите на заека. :lol:
Основното ще са агнешки котлети, зелана салата, хумус и това е :) ще го ядем няколко дни. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот kalina_216 » 07 Апр 2017, 19:16

Вие сте магьосници!!! Какви вкус и планове имате за празника. Семействата ви са късметлии с домакини като вас! :)
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта