Рецепти за великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2017, 13:20

kalina_216 написа:Вие сте магьосници!!! Какви вкус и планове имате за празника. Семействата ви са късметлии с домакини като вас! :)

Д, така е, в кулинарията Yunona може да ти скрие шапката. Явно обаче и SkyFly има какво да покаже. Много вкусно звучи всичко. При нас тази година щ са просто почивни дни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Kaya » 08 Апр 2017, 14:00

При нас менюто е както всяка година и ще правим това, окето правим винаги. :lol: На Великден сме на село всички братовчеди и прочие. Баба се е приготвила с вкусни гозби - дроб сарма, за децата ориз с някакво месо, зелена салата, таратор. От мен козунака (аз купувам защото нямам време да си играя да меся), а другите носят мезета, месо за скарата. Не сме почитатели на агнешкото, затова си караме на свинско. :mrgreen: Това е от нас, стабилна българска трапеза за Великден, интересни идеи нямам нито за украсата нито за нищо. Оставям дъщеря ми да боядсива яйцата, аз боядисвам само първото червеното. тази година с малкия ще е забавно, очаквам и той да боядисва.
Една идея гледах как се боядисват яйцата с ластичка,т.е. навива се ластик и се пускат в боята, после се маха ластичката и са много интересни и ефектни. Малката купи едни тикса от Лидл и реши да боядиса половината един цвят, другата половина в друг и по средата да сложи тиксото. Общо взето за мен боядисването на яйцата не е толкова изкуство, колкото забавление и не държа особено да е някаква висша форма на красота, а децата да са били доволни и щастливи :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:29

Още не съм мислила, а Великден е след седмица. Може би ще направя козунак, курабии (мъжът ми много ги обича). Основно меню няма да имаме, винаги се събираме и ние с роднините и печем агне, което е ангажимент на свекървата. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот Lollipop » 09 Апр 2017, 09:27

На Великден при нас -> козуначени мъфини, яйчена салата с майонеза (много я обичам), козунак, агнешко глазирано с мед и балсамико и друго с подправки и хрупкава коричка, предястия и салати - зелена салата с краставици,домати, репички, авокадо, лук, целина; патладжанени рулца пълнени с моцарела и домати, запечени на фурната, мезета и за десерт ще има тирамису от мама. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот kikimoraa » 09 Апр 2017, 09:51

Всички колко много се приготвяте за празника, страхотно! :)
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Дайте идеи за празнично Великденско меню

Мнениеот skyfly » 13 Апр 2017, 11:41

Всички наистина имат много хубави идеи. Аз харесвам страшно много Великден и традициите около празника :)
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Мар 2018, 10:08

Както за Коледа се гласим отдълго, така и за Великден се подготвяме, търсейки най-вкусните начини да посрещнем празника с близките си. И докато на Коледа се вълнуваме и за подаръците, Великден е някак си по-"магичен" със своята тежка история. Все пак, по Великден света се "възражда" отново, след като цяла зима сме били свити, стопля се, става ни цветно и хубаво!
Обаче, като българи, ако не завъртим празника околко трапезата, то все едно не сме яли! :)
Имате ли си класически NB! ястия, които приготвяте по Великден, или пък ако сте харесали нещо ново, с което да експериментирате тази година?
И разбира се, мисля, че един от най-важните въпроси свързани с храненето по Великден - а именно, какво правите с всички сварени яйца? :chickencatch:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Мнениеот skyfly » 29 Мар 2018, 15:54

Правя си много вкусна салата от варени яйца, майонезен сос с чесън, авокадо, някакъв колбас (за предпочитане по-пикантен) и домати. Разбърква се всичко и става мега вкуусно!
Друга традиция при нас е агнешко на пещ, много, много вкусно, но избираме най-малкото агне (малко жестоко...), но неговото месо е крехко и не мирише.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2018, 20:23

тази година ще имаме агнешко на трапезата, попринцип не ядем, но майка ми и баба ми си го били нарекли, а бабата почина, та ще хапваме агне. :roll:
Планирам да приготвя някакви сладки и да се почерпим и с тях и нещо меко ще направя за дядото, така че приемам предложения.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Великденско меню - салати, основни, десерти и всичко останало!

Мнениеот Malina » 29 Мар 2018, 21:17

На Великден задължително хапваме зелена салата с много яйца, обичаме да хапваме и дроб сарма с дебела заливка! А агнешкото го овкусяваме само със сол, червен пипер и много олио!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта