Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот Елена Василева » 20 Юни 2014, 21:12

Здравейте Д-р Тодева,имам поставена диагноза от лекар периорален дерматит.Проблемът е от 1 месец.Лечението ми реално започна преди 10дни и съм силно притеснена.Чувствам непрекъснато парене ,а обривът започна да нараства.При започване на лечението беше само в дясната страна на брадичката,а сега се прехвърли и от другата и започна да се изкачва нагоре и над устните.Расте просто с минути и часове,причинява ми ужасен дискомфорт и като усещане,а и по начина ,по който изглеждам.Лечението ми е:
-външно крем Елидел само вечер
-вътрешно антибиотик Азакс по половин таблетка три пъти седмично за 8 седмици
Прилагам всичко това от 10 дни ,но проблемът се задълбочава.Мислите ли,че лечението е удачно и кога бих могла да разбера дали е подходящо за мен?Тоест кога най-рано мога да видя ефект-10 дни малък период ли са?
Евентуално с какво мога да успокоя сърбежа и паренето?
Предварително благодаря!
Елена Василева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2014, 20:56

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 16:31

Елена Василева написа:Здравейте Д-р Тодева,имам поставена диагноза от лекар периорален дерматит.Проблемът е от 1 месец.Лечението ми реално започна преди 10дни и съм силно притеснена.Чувствам непрекъснато парене ,а обривът започна да нараства.При започване на лечението беше само в дясната страна на брадичката,а сега се прехвърли и от другата и започна да се изкачва нагоре и над устните.Расте просто с минути и часове,причинява ми ужасен дискомфорт и като усещане,а и по начина ,по който изглеждам.Лечението ми е:
-външно крем Елидел само вечер
-вътрешно антибиотик Азакс по половин таблетка три пъти седмично за 8 седмици
Прилагам всичко това от 10 дни ,но проблемът се задълбочава.Мислите ли,че лечението е удачно и кога бих могла да разбера дали е подходящо за мен?Тоест кога най-рано мога да видя ефект-10 дни малък период ли са?
Евентуално с какво мога да успокоя сърбежа и паренето?
Предварително благодаря!

Здравейте, г-жа Василева!

Лечението на периоралният дерматит може да бъде трудно, особено ако преди това сте използвала кортикостероидни кремове! Доверете се на лекуващия лекар и скоро ще имате резултати! Ако влошаването Ви продължи не се притеснявайте да споделите с Вашия лекар!
Считам, че скоро ще отбележите положителни резултати! Успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот Елена Василева » 22 Юни 2014, 21:21

Благодаря за отговора.Моят случай е точно такъв,първоначално ми изписаха кортикостеорид и всичко изчезна за 5 дни.След спирането отново се възобнови.Не разбирам защо се предписва такова лечение след като е ясно какво ще се случи след това.
Елена Василева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юни 2014, 20:56

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот krasi731 » 25 Юни 2014, 10:25

Здравейте.Казвам се Красимира Петрова и от 2 месеца получавам зачервяване по кожата на лицето и по врата.Появяват се почти постоянно и е много неприятно.Кожата ми става като попарена.Не знам какво да правя.Ходих на кожен лекар,след това ме пратиха на невролог и той ми предписа Атаракс по 1/2 три пъти на ден.Временно сякаш ми се успокои кожата,и сега пак отново започвам да се зачервявам.Чувствам когато се зачервявам,кожата ми сякаш се опъва и когато се погледна виждам ,че пак съм зачервена.Много съм разтревожена,надявам се да можете да ми помогнете.Благодаря предварително.
krasi731
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2014, 10:14

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 17:27

Елена Василева написа:Благодаря за отговора.Моят случай е точно такъв,първоначално ми изписаха кортикостеорид и всичко изчезна за 5 дни.След спирането отново се възобнови.Не разбирам защо се предписва такова лечение след като е ясно какво ще се случи след това.

Здравейте, г-жа Василева!

Доверете се на Вашия лекар и скоро трябва да дойдат резултатите! При всеки проблем уведомете лекуващия лекар, защото така е по-добре е за лечението Ви!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерма

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 17:31

krasi731 написа:Здравейте.Казвам се Красимира Петрова и от 2 месеца получавам зачервяване по кожата на лицето и по врата.Появяват се почти постоянно и е много неприятно.Кожата ми става като попарена.Не знам какво да правя.Ходих на кожен лекар,след това ме пратиха на невролог и той ми предписа Атаракс по 1/2 три пъти на ден.Временно сякаш ми се успокои кожата,и сега пак отново започвам да се зачервявам.Чувствам когато се зачервявам,кожата ми сякаш се опъва и когато се погледна виждам ,че пак съм зачервена.Много съм разтревожена,надявам се да можете да ми помогнете.Благодаря предварително.

Здравейте, г-жа Петрова!

Вие свързвате ли оплакванията си с нещо, каквото и да е? Светла ли е кожата Ви? Имате ли разширени капиляри или залющване? Боледувате ли от нещо? Ако можете приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот sirakova » 14 Авг 2014, 12:19

Здравейте, д-р Тодева,
При периорален дерматит на брадичката, удачно ли е използването на крема на Авен- Цикалфат?
sirakova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2014, 12:13

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Авг 2014, 11:48

sirakova написа:Здравейте, д-р Тодева,
При периорален дерматит на брадичката, удачно ли е използването на крема на Авен- Цикалфат?

Здравейте, г-жа sirakova!

Не е уместно да използвате Цикалфат! Предлагам Ви да не използвате никаква козметика, ако пастата Ви за зъби е флуорирана я сменете. Използвайте единствено термална вода на Авен. Добре е да посетите и дерматолог, за да се открие причината и ако е необходимо ще се назначи друго лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот dilqnakolewa » 23 Окт 2014, 18:07

Здравейте, откриха ми розацея преди няколко седмици. Имах зачервявания по челото, носа и бузите, придружено със ситни пъпчици. Изписаха ми крем, приготвен по рецепта на дерматолога и компреси от лайка. След прилагането на до тук посочените имам голямо подобрение (пъпчиците изчезнаха), но зачервяване все още се наблюдава, но по-рядко. Въпросът ми към Вас е какви козметични продукти бихте ми препоръчали да използвам за прикриване на зачерването и справянето с мазната кожа, която имам?
Благодаря Ви предварително!!!
dilqnakolewa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2014, 17:58

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Окт 2014, 13:56

dilqnakolewa написа:Здравейте, откриха ми розацея преди няколко седмици. Имах зачервявания по челото, носа и бузите, придружено със ситни пъпчици. Изписаха ми крем, приготвен по рецепта на дерматолога и компреси от лайка. След прилагането на до тук посочените имам голямо подобрение (пъпчиците изчезнаха), но зачервяване все още се наблюдава, но по-рядко. Въпросът ми към Вас е какви козметични продукти бихте ми препоръчали да използвам за прикриване на зачерването и справянето с мазната кожа, която имам?
Благодаря Ви предварително!!!

Здравейте, dilqnakolewa!

Съветвам Ви, особено след като имате подобрение да следвате съветите на колегата. Така ще е по-добре за Вас, отколкото да прилагате различни мнения!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта