Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:56

Ivanova@ написа:Здравейте д-р Тодева.
От 2011 год.съм с розацея,пъвоначано със зачервяване,в последствие вече и с пъпки .От края на 2016 се влоших много след силен стрес и от тогава до сега имам леко подобрение ,но не мога да се оттърва напълно от обривите.Пила съм Флажил,Доксициклин ,мазах с метронидазол,сега от близо 3 месеца мажа и с азелаинова киселина 15%.
Кожата ми е с големи пори и неравности.На места се лющи ,една суха на пипане е.
Ще се опитам да кача снимки на състоянието ми в момента.
Четох на няколко места за комбинация от Флажил и Доксициклин за 10 дена.
Имам и заболяване на щитовидната жлеза,но хормона е в норма.
Моля Ви ,какво ще ме посъветвате.

Здравейте!

Освен азелаинова киселина какво друго използвате като козметика за лице? Гримирате ли се? Използвате ли фотопротектор? На колко години сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:58

Цвети та написа:Здравейте доктор Тодева. Проблемът е следния: Преди няколко години, около 4,ми се появи зачервяване на бузите което периодично се появява и изчезва. От известно време обаче стои доста време създава ми не само козметично неудобство но причинява сърбеж кожата е грапава лющи се пари. Ходила съм при други дерчатолози, които решават проблема временно с адвантан. Помогнете моля ви.

Здравейте!

Можете ли да приложите актуална снимка? Каква козметика за лице използвате? На колко години сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Май 2018, 10:59

Атанас.Николов написа:Здравейте, имам проблем с кожата на краката.По целите крака,по дупето и задната част на ръцете имам ситни пъпчици като обриви.По бедрата са и груби.Прилагам снимки.

Здравейте!

Как отстранявате космите? Използвате ли лосион за тяло и ако да какъв?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот galq kostadinova » 23 Май 2018, 09:41

Здравейте, д-р Тодева!
Преди доста години ми беше илязъл нещо като лишей (под долната устна), местеше се а отляво, а отдясно, но не отидох на лекар, а сама се лекувах. Мажех се с различни кремчета, най вече с абрикорт или друг кортикостерод . Като се възпали - намазавах 1-2 дни сутрин и вечер и след това седмица, а може и месец да няма симптоми. И така, няколко години. Но през последния месец ако не мажех всяка вечер вечер, на сутринта беше силно зачервено и неравно. Та така вечер - абрикорт, а сутрин - фондьотен за чувствителна кожа. Миналата есен ходих на лекар, даде ми мостри на медицинска козметика. Каза ми: Мажи с едното, ако не помогне опитай с друхото, ако не..... и аз си продължих с кортикостероидите. Видях, че положението излиза извън контрол и отидох на лекар. Категорично отсече - периорален дерматит. Изписа ми Clindamicyn ABR 300 mg. - по таблетка на ден, Hyzal - 1 на ден и Метронидазол гел (замених го с Мертоза), който много трудно намерих. Днес е шести ден, а положението е доста плачевно. Първите дни от спирането на кортикостероидите имаше поносимо зачервяване, но след това, дали от започването на гела или от друго, брадата, м-у ноздрите вдолния участък и леко от страни на гънката на устната се появиха пъпчици, някои от които са леко твърди, а други - пълни с някаква течност и местата са доста зачерени. Вчера си взех термалната вода и крем за лице с 50-ти фактор на Авен. На 40 години съм. Работя на бюро с граждани и почти ежедневно правя справки в архив, в който се съхраняват документи на повече от 100 години. Смених пастата за зъби с такава без флуор. Не пия и алкохол. Лекарят ми каза, че лечението ще продължи поне 2 месеца. Какво ще ме посъветвате? И колко време може да продължи обрива? Моля за Вашия съвет!
Благодаря Ви!

Поздрави,
Галя
galq kostadinova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2018, 08:56

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 09:53

galq kostadinova написа:Здравейте, д-р Тодева!
Преди доста години ми беше илязъл нещо като лишей (под долната устна), местеше се а отляво, а отдясно, но не отидох на лекар, а сама се лекувах. Мажех се с различни кремчета, най вече с абрикорт или друг кортикостерод . Като се възпали - намазавах 1-2 дни сутрин и вечер и след това седмица, а може и месец да няма симптоми. И така, няколко години. Но през последния месец ако не мажех всяка вечер вечер, на сутринта беше силно зачервено и неравно. Та така вечер - абрикорт, а сутрин - фондьотен за чувствителна кожа. Миналата есен ходих на лекар, даде ми мостри на медицинска козметика. Каза ми: Мажи с едното, ако не помогне опитай с друхото, ако не..... и аз си продължих с кортикостероидите. Видях, че положението излиза извън контрол и отидох на лекар. Категорично отсече - периорален дерматит. Изписа ми Clindamicyn ABR 300 mg. - по таблетка на ден, Hyzal - 1 на ден и Метронидазол гел (замених го с Мертоза), който много трудно намерих. Днес е шести ден, а положението е доста плачевно. Първите дни от спирането на кортикостероидите имаше поносимо зачервяване, но след това, дали от започването на гела или от друго, брадата, м-у ноздрите вдолния участък и леко от страни на гънката на устната се появиха пъпчици, някои от които са леко твърди, а други - пълни с някаква течност и местата са доста зачерени. Вчера си взех термалната вода и крем за лице с 50-ти фактор на Авен. На 40 години съм. Работя на бюро с граждани и почти ежедневно правя справки в архив, в който се съхраняват документи на повече от 100 години. Смених пастата за зъби с такава без флуор. Не пия и алкохол. Лекарят ми каза, че лечението ще продължи поне 2 месеца. Какво ще ме посъветвате? И колко време може да продължи обрива? Моля за Вашия съвет!
Благодаря Ви!

Поздрави,
Галя

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот galq kostadinova » 23 Май 2018, 10:17

Д-р Тодева, пратих Ви снимки на пощата.
galq kostadinova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2018, 08:56

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 11:03

galq kostadinova написа:Д-р Тодева, пратих Ви снимки на пощата.

Здравейте!

Видях приложените снимки и смятам, че е по-добре да не давам препоръки от дистанция, за да не изпусна нещо защото обрива доста се е влошил. Доверете се на лекаря, посещавайте го редовно, но ако няма резултати би следвало да потърсите и друго мнение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Атанас.Николов » 31 Май 2018, 12:39

Dr Violina Todeva написа:
Атанас.Николов написа:Здравейте, имам проблем с кожата на краката.По целите крака,по дупето и задната част на ръцете имам ситни пъпчици като обриви.По бедрата са и груби.Прилагам снимки.

Здравейте!

Как отстранявате космите? Използвате ли лосион за тяло и ако да какъв?

С уважение,
д-р Тодева






Космите си отстранявам с епилатор,дори и със самобръсначка да си ги отстранявам, отново е по същия начин.
Използвам лосион DOVE
Атанас.Николов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2018, 20:45

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 12:46

Атанас.Николов написа:
Dr Violina Todeva написа:
Атанас.Николов написа:Здравейте, имам проблем с кожата на краката.По целите крака,по дупето и задната част на ръцете имам ситни пъпчици като обриви.По бедрата са и груби.Прилагам снимки.

Здравейте!

Как отстранявате космите? Използвате ли лосион за тяло и ако да какъв?

С уважение,
д-р Тодева






Космите си отстранявам с епилатор,дори и със самобръсначка да си ги отстранявам, отново е по същия начин.
Използвам лосион DOVE

Здравейте!

Съветвам Ви преди и след епилация да почиствате със спирт!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Delacreme » 21 Юли 2018, 21:43

Здравейте, не знам дали е точно тук мястото, но моля да ме извините. От малка съм със супер чиста кожа на лицето и по време на пубертата не съм имала проблеми с кожата на лицето. От 3 години има Хашимото, което ми повлия върху кожата. От известно време наблюдавам зачервяване на кожата на лицето и не знам какъв е проблема. Посещавала съм козметици и те са ми казвали че е топлинна или слънчева алергия. Моля, за вашето мнение.
Прикачени файлове
IMG_20180721_213610.jpg
IMG_20180721_213610.jpg (969.25 KiB) Прегледано 323 пъти
Delacreme
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Юли 2018, 21:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта