Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Delacreme » 21 Апр 2020, 21:17

Здравейте д-р Тодева. За съжаление не. Бях на консултация отново. Но проблема си продължава. Използвах предписани кремове и в момента пак съм с Биодерма.
Delacreme
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Юли 2018, 21:25

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 09:29

Delacreme написа:Здравейте д-р Тодева. За съжаление не. Бях на консултация отново. Но проблема си продължава. Използвах предписани кремове и в момента пак съм с Биодерма.

Здравейте!

Приложете снимки и избройте всичко, което използвате сега.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Mariana.pl » 21 Май 2020, 19:47

Здравейте д-р Тодева,имам следният проблем:преди 4 год.получих възпаление на лицето;изписаха ми кортикостероид разтворен в базов крем;мазах десет дни и продължих само с базата;след около месец и половина се излекувах напълно; проблемът обаче се появи след няколко месеца отново;друг дерматолог ми изписа адвантан разтв.в синхробаза; пак за ок. два месеца лицето ми се оправи и така 5-6 пъти за последните 4 год.;едва мин.година есента най-после разбрах,че правя реакция към препарат за летящи насекоми след като бях напръскала и лицето ми стана като домат;имах планирано пътуване за Германия и нямах време за лекар;купих адвантан и синхробаза и заминах;от нач. на декември мазах 1 седмица с разтворен адвантан и продължих само със синхробазата;успокои се доста но до края на месеца лицето ми се върна в изходна позиция;лекувах така още два пъти и пак нищо не стана;от адвантан много ми капеха веждите и миглите и получих няколко силно разширени пори;всичките ми опити да отида на дерматолог са безуспешни дават ми час за след 4 месеца;изпробвах няколко немски крема за алергия и противовъзп. но само раздразниха още повече;след консултация по тел.с бълг.лекар започнах да пия цетиризин и бузите ми спряха да парят;възпалението остана;цялостно възпалено лице като на бузите, скулите, носа и най-вече брадата възп.е по-силно;когато се раздразни става силно тъмнорозово а през останалото време изглежда оранжево кафяво; от нач. на май правя следното лечение:мазах 5 дни с адвантана разтворен и продължих само със синхробазата,която е с омега 3;почиствам само с розова вода,пия цетиризин 10мг на ден и 40гр.цинк;след 20 дни лицето ми е все още е доста червено; не излизам изобщо навън защото се зачервява от вятър и слънце;дори и на работа не ходя;не разбирам защо лечение, което ми е помагало няколко пъти предишни години сега не действа;вече ми действа на психиката това положение. Моля, посъветвайте ме нещо! С уважение Марияна
Mariana.pl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2020, 18:42

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот ioana_moneva » 26 Яну 2021, 23:52

Здравейте, доктор Тодева! Аз съм Майка на момче на 12 години. Проблемът му е следният: силно зачервени бузи, без пъпки, като понякога му парят и като цяло се чувства некомфортно. Какво бихте ни посъветвали, водили сме го на трима дерматолози , но няма особено голям ефект от кремчетата, с които се мажеше. Към момента ползва хидратиращ крем на Алверде. Предвид възрастта си явно, има и комплекс от този проблем, иск да ползва и крем от рода на ББ или CC. Какво Ви е мнението и за тези кремове, и за сребърната вода?Благодаря предварително!
ioana_moneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2021, 23:45

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Elisa96 » 18 Мар 2021, 01:21

Здравейте!Имам розацея от пубертета,с много суха и тънка бяла кожа съм с изразени капиляри по лицето На 24 години съм.Ходила съм много пъти на различни дерматолози, всеки ми изписваше различни неща,повечето случай ми изписваха скъпи кремове,които даже влошаваха ситуацията.Единнствено съм доволна от бебешки крем който ми го правят в аптеката. И до там поддържам го на едно средно ниво.Иначе ужасното зачервяване на цялото лице и вратът от различни външни фактори,не успявам да го скрия дори и с дебел слой фондьотен.Зачервявам се от притеснение,когато се ядосвам,от всякакъв външен фактор излъчващ топлина!Появяват ми се редовно сит и пъпчици около устата и в Т зоната.
Имам и друг проблем с кожата на главата.Подариха ми маска за коса на тианде,аз се намазах и стоях така половин час, като започна дами пари много не издържах и я отмих.Но за съжаление вследствие на това ми се появиха ужасни бели люспи и скалпа много ме сърби!Имам мазен силно чувствителен скалп като косата ми в крайщата е много суха.
Като си измия косата същия ден леко сякаш имам облекчение но на следващия щом започне да ми се омазнява скалпа се започва с ужасния сърбеж и като се почеша падат бели люспи.
Ще се радвам,ако ми помогнете!
Благодаря!
Elisa96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2021, 00:56

Re: Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Авг 2021, 16:33

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта