Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Розацея и периорален дерматит онлайн консултация с дерматоло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 16:30

Розацеята е хронично заболяване, което засяга хората между 30 и 60 години. Боледуват основно светлите хора. Характеризира се със зачервяване, основно засягащо лицето, а много често в съчетание и с "пъпчици". Оставена без лечение розацеята се влошава с времето, но неправилното лечение също е причина за задълбочаване на проблемът!

Периоралният дерматит
протича с малки пъпчици и мехурченца локализирани основно около устата, откъдето идва и името. При периорален дерматит могат да се засегнат още областта около очите и носа. Появява във възрастта 20-45 години и би могъл да има хронично протичане.

Тук може да зададете въпроси касаещи грижата за кожа с розацея и периорален дерматит заедно да намерим по-добро решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот ivanov_v » 07 Апр 2014, 14:48

Здравейте, д-р Тодева
От няколко месеца съм диагностициран с розацея, минах през 10 дневен курс с Доксициклин, но ми се отрази зле на стомаха, предизвика ми стомашни киселини и се принудих да го спра.

След това ми изписаха Флажил, приемах го 2 месеца паралелно с мазане с Метроруборил на ISISPharma, първоначално имах гнойни пъпчици, които постепенно изчезнаха, но за сметка на това след мазането с Метроруборила участъците, където мазах по бузите се зачервиха трайно повече и сега са още зачервени.

В момента съм спрял приемането на Флажил-а и мазането с Метроруборил, а продължих със Сенсибио Ар на Биодерма за премахване на зачервените участъци.
Въпроса ми беше това нормално ли е след третирането с Метроруборила участъците където съм мазал да станат трайно червени, преди не беше така, нямах почти зачерваване зачервявавания а само пъпки.

Какво препоръчвате да предприема за да се махне това зачервяване по бузите, което остана и не иска да се махне? Има ли смисъл да вземам отново Доксициклин този път за по дълъг период от време.

Благодаря Ви!
ivanov_v
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2014, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2014, 18:16

ivanov_v написа:Здравейте, д-р Тодева
От няколко месеца съм диагностициран с розацея, минах през 10 дневен курс с Доксициклин, но ми се отрази зле на стомаха, предизвика ми стомашни киселини и се принудих да го спра.

След това ми изписаха Флажил, приемах го 2 месеца паралелно с мазане с Метроруборил на ISISPharma, първоначално имах гнойни пъпчици, които постепенно изчезнаха, но за сметка на това след мазането с Метроруборила участъците, където мазах по бузите се зачервиха трайно повече и сега са още зачервени.

В момента съм спрял приемането на Флажил-а и мазането с Метроруборил, а продължих със Сенсибио Ар на Биодерма за премахване на зачервените участъци.
Въпроса ми беше това нормално ли е след третирането с Метроруборила участъците където съм мазал да станат трайно червени, преди не беше така, нямах почти зачерваване зачервявавания а само пъпки.

Какво препоръчвате да предприема за да се махне това зачервяване по бузите, което остана и не иска да се махне? Има ли смисъл да вземам отново Доксициклин този път за по дълъг период от време.

Благодаря Ви!

Здравейте, ivanov_v!

Предписана ли Ви е фотозащита и диета паралелно с лечението? Можете ли да изпратите снимки на състоянието на кожата Ви към момента? Добре е ако имате снимка и от преди да приложите такава. За Ваше удобство за снимките може да използвате някой от посочените е-мейли.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот ivanov_v » 08 Апр 2014, 12:05

Здравейте, д-р Тодева
Благодаря Ви за бързия отговор, изпратих Ви на личния имейл писмо със снимки,
С уважение,
Иванов
ivanov_v
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2014, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 14:05

ivanov_v написа:Здравейте, д-р Тодева
Благодаря Ви за бързия отговор, изпратих Ви на личния имейл писмо със снимки,
С уважение,
Иванов

Здравейте, г-н Иванов!

Зачервяването, което виждам от снимките считам, че ще се повлияе най-успешно със специфично лазерно лечение или IPL. Трябва да проверите за център удобен за Вас.
По отношение на локалното лечение продължете с диетата, Сенсибио АР и задължително слънцезащитен с фактор на защита 50. За съжаление локалната терапия е по-ограничена като ефект, когато се достигне до този стадий от заболяването.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот ivanov_v » 09 Апр 2014, 15:47

Благодаря Ви, д-р Тодева! Бяхте много отзивчива и любезна!
ivanov_v
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2014, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот в.йовчева » 25 Апр 2014, 12:51

Здравейте, д-р Тодева,
обръщам се към Вас с молба за помощ. От около месец около устата, на брадичката и между носа и горната устна, ми се появиха едни ситни пъпчици, които приличаха по скоро на червени петънца. Не ме сърбят, но не се махат. Понякога все една са пълни с нещо, после изсъхват, лющят се, но отново се появяват. В началото съм ги мазала с Тридерм и Фусидин, но не се повлияха и спрях. Сега само с розова вода си мажа лицето, не използвам кремове или грим. Кожата ми е суха и в различни периоди се е лющела, но не съм имала проблеми досега. Даже смея да кажа, че не съм ползвала никакви неща освен обикновен хидратиращ крем. А забравих да спомена, че на два пъти около едното ми око (на клепача и около него), ми се появи една по-голяма пъпка, която болеше при допир и имаше течност или нещо подобно, но се махнаха.
Ще съм Ви благодарна за всеки съвет и препоръка.
в.йовчева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:34

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Апр 2014, 13:52

в.йовчева написа:Здравейте, д-р Тодева,
обръщам се към Вас с молба за помощ. От около месец около устата, на брадичката и между носа и горната устна, ми се появиха едни ситни пъпчици, които приличаха по скоро на червени петънца. Не ме сърбят, но не се махат. Понякога все една са пълни с нещо, после изсъхват, лющят се, но отново се появяват. В началото съм ги мазала с Тридерм и Фусидин, но не се повлияха и спрях. Сега само с розова вода си мажа лицето, не използвам кремове или грим. Кожата ми е суха и в различни периоди се е лющела, но не съм имала проблеми досега. Даже смея да кажа, че не съм ползвала никакви неща освен обикновен хидратиращ крем. А забравих да спомена, че на два пъти около едното ми око (на клепача и около него), ми се появи една по-голяма пъпка, която болеше при допир и имаше течност или нещо подобно, но се махнаха.
Ще съм Ви благодарна за всеки съвет и препоръка.

Здравейте, В. Йовчева!

Най-вероятно имате периорален дерматит. Той може да засегне и областта около клепачите. Приложението на кортикостероиден крем, какъвто е и Тридерм е противопоказно. Фуцидин също няма как да помогне.
Вие на колко години сте? Използвате ли паста за зъби с флуор? Каква е Вашата професия? Какво точно прилагате сега върху лицето?
Добре е да посетите кожен лекар, за да се включи лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот в.йовчева » 28 Апр 2014, 09:14

Здравейте,

Аз съм на 30 години, работя в офис. Не съм обърнала внимание на пастата, но предполагам че има флуор. В момента върху лицето си слагам само розова вода.
Определено смятам да посетя дерматолог.

Благодаря Ви
в.йовчева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:34

Re: Розацея и периорален дермат онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2014, 11:59

в.йовчева написа:Здравейте,

Аз съм на 30 години, работя в офис. Не съм обърнала внимание на пастата, но предполагам че има флуор. В момента върху лицето си слагам само розова вода.
Определено смятам да посетя дерматолог.

Благодаря Ви

Здравейте, В. Йовчева!

Докато посетите кожен лекар може да използвате термална вода на Авен, Ла рош или Уриаж. Старайте се да не пипате често лицето, защото професията офис работник е рискова за пренасяне към лицето на различни алергени. За подходящ крем ми е трудно да Ви дам препоръка, без да съм видяла състоянието към момента.
Имайте предвид, че при периорален дерматит е по-добре да не прилагате нищо, отколкото неправилни продукти.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта