Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот well » 30 Юли 2014, 08:03

Засегнатия участик и е същия на големина, но е малко по-грабъв и си стои зачервен. Много се притеснявам. (не мога а не пропусна да кажа, че бях подложена на страхотен стрес този месец) Доста се поразрових и мисля, че е Невродермит – сърбящата кожа. Отговарям точно на тези симптоми Вие как мислите?
well
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2014, 22:09

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2014, 12:18

well написа:Засегнатия участик и е същия на големина, но е малко по-грабъв и си стои зачервен. Много се притеснявам. (не мога а не пропусна да кажа, че бях подложена на страхотен стрес този месец) Доста се поразрових и мисля, че е Невродермит – сърбящата кожа. Отговарям точно на тези симптоми Вие как мислите?

Здравейте, well!

Можете ли да приложите снимка на засегнатия участък?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот well » 31 Юли 2014, 13:45

Ще отида за направление, но докато изчакам да ми се запише час ще се побъркам. Та ето:
- ето така изглеждаше няколко часа след като се разчеса и разбрах, че ми има нещо
това е следваща снимка след още няколко часа

като се разчесвах и ставаше много грапава и червена повръхност - като портокалова
опитах се да не го чеша, през тези три дена от както ми излезе се опитах да пия само вода, да ям плодове, кисело мляко и мед
ето снимка от днес на незасегнатия глезен
ето снимка на засегнатия

От снощи започна да ме сърби и шията, не е толкова червена, но ме сърби
през нощта ме засърбя и тук и там излезе някакво червено
well
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2014, 22:09

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот geri_89 » 01 Авг 2014, 23:02

Здравейте , преди повече от месец ми се появи сърбеж около ануса .Първо беше само след ходене до тоалетна и минаваше за няколко минути . Реших да отида на проктолог каза ,че не вижда никакъв проблем , но сърбежа се засили . Сърби ме само като се бърша , мия или съм в движение ,ако седя или лежа нямам проблем. Преди около четири месеца лекувах кандида във влагалището която ми казаха ,че съм излекувала , но заради сърбежа на скоро пак си пуснах микробилогия и излезе чиста. На какво може да се дължи това дразнение и какво мога да направя ?
geri_89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:13

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2014, 12:42

well написа:Ще отида за направление, но докато изчакам да ми се запише час ще се побъркам. Та ето:
- ето така изглеждаше няколко часа след като се разчеса и разбрах, че ми има нещо
това е следваща снимка след още няколко часа
като се разчесвах и ставаше много грапава и червена повръхност - като портокалова
опитах се да не го чеша, през тези три дена от както ми излезе се опитах да пия само вода, да ям плодове, кисело мляко и мед
ето снимка от днес на незасегнатия глезен
ето снимка на засегнатия

От снощи започна да ме сърби и шията, не е толкова червена, но ме сърби
през нощта ме засърбя и тук и там излезе някакво червено

Здравейте, well!

Най-вероятно сте развила алергична реакция и трябва да се установи причината. Във Вашия случай е най-добре да посетите лично дерматолог, защото трябва да се предпише лечение и изследвания!
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2014, 12:55

geri_89 написа:Здравейте , преди повече от месец ми се появи сърбеж около ануса .Първо беше само след ходене до тоалетна и минаваше за няколко минути . Реших да отида на проктолог каза ,че не вижда никакъв проблем , но сърбежа се засили . Сърби ме само като се бърша , мия или съм в движение ,ако седя или лежа нямам проблем. Преди около четири месеца лекувах кандида във влагалището която ми казаха ,че съм излекувала , но заради сърбежа на скоро пак си пуснах микробилогия и излезе чиста. На какво може да се дължи това дразнение и какво мога да направя ?

Здравейте, geri_89!

Много често такива оплаквания от сърбеж на ануса са в резултат от хемороиди или инфекция с бактерии или кандида? Имате ли правена копрокултура? Проктолога съвсем нищо ли не видя като начални промени за хемороиди?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот geri_89 » 04 Авг 2014, 13:03

Не са ми правили копрокултура. Проктолога каза ,че всичко е наред . Преди доста време имах един външен хемороид от който ми остана малка кожна висулка и си мисля , че причината за дразненение може да е от нея .
geri_89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:13

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2014, 13:51

geri_89 написа:Не са ми правили копрокултура. Проктолога каза ,че всичко е наред . Преди доста време имах един външен хемороид от който ми остана малка кожна висулка и си мисля , че причината за дразненение може да е от нея .

Здравейте, geri_89!

Да, най-вероятно причината са хемороидите! Добре е да направите и копрокултура и да видим какъв ще е резултата от изследването.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mari2421 » 14 Авг 2014, 04:32

Здравейте.Преди 2 дни се събудих със сърбеж в гениталната област-отвън на големите срамни устни(мястото е и леко възпалено) и отвътре на малките.Има бяло вещество което се отделя от влагалището.Правя секс с презерватив. Възможно ли е да е от бельото което нося или от прахът за пране? Досега нямах никакви оплаквания. Видях в интернет статия за кандидозния остър вулвит и снимката малко прилича на моя случай.Моля Ви за мнение и съвет за някакво лечение.В момента съм далеч от родният си град и немога да се посъветвам с гинеколог.
mari2421
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2014, 04:03

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Авг 2014, 11:46

mari2421 написа:Здравейте.Преди 2 дни се събудих със сърбеж в гениталната област-отвън на големите срамни устни(мястото е и леко възпалено) и отвътре на малките.Има бяло вещество което се отделя от влагалището.Правя секс с презерватив. Възможно ли е да е от бельото което нося или от прахът за пране? Досега нямах никакви оплаквания. Видях в интернет статия за кандидозния остър вулвит и снимката малко прилича на моя случай.Моля Ви за мнение и съвет за някакво лечение.В момента съм далеч от родният си град и немога да се посъветвам с гинеколог.

Здравейте, mari2421!

Трябва да посетите специалист, дори и да не е гинеколог. Може да посетите и дерматолог или общопрактикуващ лекар. Лечението се провежда с локални и/или системни лекарства, които се отпускат по рецепта. Добре е да не се изписват на посоки, а да се направи и микробиологично изследване.
Повече информация за предразполагащите фактори за кандидозата на гениталии може да прочетете в рубриката здравни проблеми - гъбички, кандидоза на гениталиите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта