Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2018, 17:47

Дени.Иванова написа:Здравейте, от няколко месеца имам проблем с неприятен сърбеж на ануса от външния край. Няма болка, нито кървене, само мека възглавничка. Бихте ли ме посъветвали за някакво лечение или доктор?

Здравейте!

Възможно е да имате хемороид! Съветвам Ви след всяка дефекация да измивате областта с вода. Може да слагате крем от типа на крем здраве или судокрем. По принцип с хемороидите се занимават проктолози. Личен лекар или кожен лекар също могат да дадат препоръки след преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот dani2101 » 19 Фев 2018, 15:08

Здравейте,
Вече повече от месец имам уртикария, така веднага при появата на обрива отидох на дерматолог във ВМА, той ми каза, че имам уртикария и ме изпрати на алерголог. Отидох на алерголог и тя потвърди, че имам уртикария. Предписа ми инжекции 3 дни и хапче от типа на алергозана и еириуса, както и диета(каза, че всичко мога да ям, но да е чисто, както и е да не го направих ами ядох само картофи и ориз)след като спрях инжекциите се изринах адски много, като започнах и да се подувам. Отидох при алерголожката и обясних, че след спирането на инжекциите нещата станаха доста по-зле. Тя ми каза, че нищо повече не може да направи и да съм повтарял рецептата и да съм си следял състоянието, тя не можела да ми следи нещата(забравих да кажа, че бяха с направление). Казах, че това не е решение, защото не мога месеци да съм на инжекции и отговора и бе, че нищо не можела да направи. Както и да отидох и отново изпълних рецептата и след спирането и отново нещата станаха супер зле. Принудих се да отида в друга болница и да си платя, като Поп дето е приказката. Отидох в Токуда, платих си 55лв за прегледа, алерголога ме прати на изследвания още 122лв., предписа ми медрол и зиртек Д, като ми написа и какво мога да ям и така две седмици докато чаках резултатите. Отидох при доктора и ме видя, видя и резултатите и каза, че нямам никакви алергии към животни и храна и че уртикарията ми е отключена от някоя съставка на лекарство, което съм приемал преди това(преди да ми се появи обрива имах болки в гърлото и пих от тези прахчета на викс от типа на фервекс). Забравих да спомена, че докато чаках резултатите от изследванията обрива ми се появяваше само, когато се ядосам, развълнувам, при топлина, физическо натоварване общо взето появяваше се при висок адреналин и нерви. Споделих това на доктора и ми каза, да започна да си ям всичко и ми предписа лекарство за нервите АТАРАКС. Хубаво пия хапчето само вечер, защото шофирам и какво да кажа и да го пия и да не го пия целият съм само нерви и вече имам чувството, че ще полудея.
Не знам вече какво да правя. Опитвам се да не обръщам внимание на нищо, с което мога да се ядосам, също и да нямам физическо натоварване, но уви не мога. По цял ден съм супер нервен и глава ме боли и е страшна работа.
Моля, някой ако знае някакво лечение за този тип уртикария нека сподели. Някакви билки или хапчета, които помагат..
dani2101
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2018, 14:38

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Megss » 06 Мар 2018, 01:31

Здравейте!Моя проблем е следния на мен и моя приятел от скоро ни излизат малки пъпки по тялото,който сърбят ужасно.Аз си бях разранила цялото ходило,защото ме сърбеше отпред на пръстите и между тях,а след чесане става на ранички. Едвам зарастват и около тях се поевяват малки червеникави точки особено по ръцете. Приятеля ми каза ,че го сърби и в областта на половите органи ,но аз не съм забелязала мен да ме сърби там по скоро ме сърби много и на бедрата от вътрешната страна.Моля за съвет на какво може да се дължи този сърбеж... благодаря
Megss
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2018, 01:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2018, 15:13

dani2101 написа:Здравейте,
Вече повече от месец имам уртикария, така веднага при появата на обрива отидох на дерматолог във ВМА, той ми каза, че имам уртикария и ме изпрати на алерголог. Отидох на алерголог и тя потвърди, че имам уртикария. Предписа ми инжекции 3 дни и хапче от типа на алергозана и еириуса, както и диета(каза, че всичко мога да ям, но да е чисто, както и е да не го направих ами ядох само картофи и ориз)след като спрях инжекциите се изринах адски много, като започнах и да се подувам. Отидох при алерголожката и обясних, че след спирането на инжекциите нещата станаха доста по-зле. Тя ми каза, че нищо повече не може да направи и да съм повтарял рецептата и да съм си следял състоянието, тя не можела да ми следи нещата(забравих да кажа, че бяха с направление). Казах, че това не е решение, защото не мога месеци да съм на инжекции и отговора и бе, че нищо не можела да направи. Както и да отидох и отново изпълних рецептата и след спирането и отново нещата станаха супер зле. Принудих се да отида в друга болница и да си платя, като Поп дето е приказката. Отидох в Токуда, платих си 55лв за прегледа, алерголога ме прати на изследвания още 122лв., предписа ми медрол и зиртек Д, като ми написа и какво мога да ям и така две седмици докато чаках резултатите. Отидох при доктора и ме видя, видя и резултатите и каза, че нямам никакви алергии към животни и храна и че уртикарията ми е отключена от някоя съставка на лекарство, което съм приемал преди това(преди да ми се появи обрива имах болки в гърлото и пих от тези прахчета на викс от типа на фервекс). Забравих да спомена, че докато чаках резултатите от изследванията обрива ми се появяваше само, когато се ядосам, развълнувам, при топлина, физическо натоварване общо взето появяваше се при висок адреналин и нерви. Споделих това на доктора и ми каза, да започна да си ям всичко и ми предписа лекарство за нервите АТАРАКС. Хубаво пия хапчето само вечер, защото шофирам и какво да кажа и да го пия и да не го пия целият съм само нерви и вече имам чувството, че ще полудея.
Не знам вече какво да правя. Опитвам се да не обръщам внимание на нищо, с което мога да се ядосам, също и да нямам физическо натоварване, но уви не мога. По цял ден съм супер нервен и глава ме боли и е страшна работа.
Моля, някой ако знае някакво лечение за този тип уртикария нека сподели. Някакви билки или хапчета, които помагат..

Здравейте!

Проблемът актуален ли е? Нямах възможност известно време да пиша във форума!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2018, 15:15

Megss написа:Здравейте!Моя проблем е следния на мен и моя приятел от скоро ни излизат малки пъпки по тялото,който сърбят ужасно.Аз си бях разранила цялото ходило,защото ме сърбеше отпред на пръстите и между тях,а след чесане става на ранички. Едвам зарастват и около тях се поевяват малки червеникави точки особено по ръцете. Приятеля ми каза ,че го сърби и в областта на половите органи ,но аз не съм забелязала мен да ме сърби там по скоро ме сърби много и на бедрата от вътрешната страна.Моля за съвет на какво може да се дължи този сърбеж... благодаря

Здравейте!

Решихте ли проблемът си? Ако не съветът ми е да посетите кожен лекар, за да проведете и двамата лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Phillip » 20 Апр 2018, 18:28

Здравейте, д-р. Тодева!
Първо се извинявам на всички за неприятните снимки, но този проблем ме мъчи над 5 месеца и не знам какво да правя!
През Ноември ми беше премахнат болезнен хемороид (оперативно, разрез с шевове).
2 седмици след операцията, първоначалната болка мина. Появи се сърбеж, който не третирах, мислех си, че раната още зараства.
2 месеца след операцията получих уникална пареща болка! Посетих много проктолози, мислех, че е фисура, но нищо не се откри.
Един проктолог реши, че е кожен проблем и ми изписа Дактакорт. Единствено от него имаше облекчение, но на петия ден кожата се зачерви и получих диария. Спрях го. Отидох при дерматолог, изписа ми тридерм и итраконазол таблетки. От тридерма мисля, че се влоших, от таблетките резултат нулев. Пробвал съм мазила за рани, фисури, кортикостероиди, хидратиращи -няма ефект все още.
Боли ме само от едната страна на ануса, където съм почертал на снимките и където беше разрезът. Личи си, че кожата не е наред.
Какво може да е това чудо?! Паренето е 24/7, а като вървя се усеща сърбеж там. Моля да ми помогнете. Нямате си идея колко ще съм Ви благодарен!

Screenshot_20180327-131157.jpg
Screenshot_20180327-131157.jpg (116.68 KiB) Прегледано 392 пъти

Screenshot_20180419-1229271.jpg
Screenshot_20180419-1229271.jpg (115.47 KiB) Прегледано 392 пъти
Phillip
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2018, 17:53

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Stan 77 » 21 Апр 2018, 11:02

Здравейте Д-р Тодева. Пих доста време антибиотик и ми излязоха гъбички по главичката на пениса. Изпих 3 таблетки микомакс,а след това Itraconazol fungizol 100 mg,също така и мазила като Cicalfate,Clotrimazol canesmed ,Екзодерил,но не помагат.Имам парене и не знам какво да взема! В чужбина съм и нямам възможност да Ви посетя. Моля помогнете!
Stan 77
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2018, 10:54

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот steisi__ » 09 Май 2018, 16:19

Здравейте,Dr Todeva!
Вече почти от седмица имам зачервявания под мишниците, които страшно много сърбят.Превърнаха се в голямо червено петно,а при допир се усещат ранички.Моля помагайте! :-|
steisi__
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Май 2018, 16:07

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 17:00

Phillip написа:Здравейте, д-р. Тодева!
Първо се извинявам на всички за неприятните снимки, но този проблем ме мъчи над 5 месеца и не знам какво да правя!
През Ноември ми беше премахнат болезнен хемороид (оперативно, разрез с шевове).
2 седмици след операцията, първоначалната болка мина. Появи се сърбеж, който не третирах, мислех си, че раната още зараства.
2 месеца след операцията получих уникална пареща болка! Посетих много проктолози, мислех, че е фисура, но нищо не се откри.
Един проктолог реши, че е кожен проблем и ми изписа Дактакорт. Единствено от него имаше облекчение, но на петия ден кожата се зачерви и получих диария. Спрях го. Отидох при дерматолог, изписа ми тридерм и итраконазол таблетки. От тридерма мисля, че се влоших, от таблетките резултат нулев. Пробвал съм мазила за рани, фисури, кортикостероиди, хидратиращи -няма ефект все още.
Боли ме само от едната страна на ануса, където съм почертал на снимките и където беше разрезът. Личи си, че кожата не е наред.
Какво може да е това чудо?! Паренето е 24/7, а като вървя се усеща сърбеж там. Моля да ми помогнете. Нямате си идея колко ще съм Ви благодарен!

Screenshot_20180327-131157.jpg

Screenshot_20180419-1229271.jpg

Здравейте!

Необходима ми е повече информация за броя на дефекациите на ден, консистенция на изпражнения, професия, спортуване, възраст, придружаващи заболявания и още няколко проблема, които ми е трудно да предвидя без първоначален отговор на горните въпроси!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2018, 17:04

Stan 77 написа:Здравейте Д-р Тодева. Пих доста време антибиотик и ми излязоха гъбички по главичката на пениса. Изпих 3 таблетки микомакс,а след това Itraconazol fungizol 100 mg,също така и мазила като Cicalfate,Clotrimazol canesmed ,Екзодерил,но не помагат.Имам парене и не знам какво да взема! В чужбина съм и нямам възможност да Ви посетя. Моля помогнете!

Здравейте!

Възможно е проблемът да не са гъбички, предвид липсата на ефект от противогъбично лечение! Приложете снимки, за да се ориентирам за проблемът!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта