Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот radina87 » 12 Окт 2018, 22:56

Здравейте, Д-ре!
Имам следния проблем , преди известно време получих силен сърбеж по дланите, изглеждаха твърди, все едно имаше мазоли, без видима причина за това. Изведнъж сърбежа се засили и дланите започнаха да се белят. Отидох на лекар заради този проблем , но 2 дни преди това получих и нов обрив на кръста. Новия обрив беше ситен и със сърбеж. До няколко дни се разпространи почти по цялото тяло - корема, гърба, раменете , краката и е съпроводен от силен сърбеж. За дланите ми изписаха кортокостероиден крем , фолиева киселина и витамини . Дерматологът ми отговор след като показах обрива по кръста, че трябва да оправим първо дланите, обаче се притеснявам, защото прекалено бързо ме превзе. Прилагам снимки. Благодаря предварително.
radina87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2018, 22:33

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:07

radina87 написа:Здравейте, Д-ре!
Имам следния проблем , преди известно време получих силен сърбеж по дланите, изглеждаха твърди, все едно имаше мазоли, без видима причина за това. Изведнъж сърбежа се засили и дланите започнаха да се белят. Отидох на лекар заради този проблем , но 2 дни преди това получих и нов обрив на кръста. Новия обрив беше ситен и със сърбеж. До няколко дни се разпространи почти по цялото тяло - корема, гърба, раменете , краката и е съпроводен от силен сърбеж. За дланите ми изписаха кортокостероиден крем , фолиева киселина и витамини . Дерматологът ми отговор след като показах обрива по кръста, че трябва да оправим първо дланите, обаче се притеснявам, защото прекалено бързо ме превзе. Прилагам снимки. Благодаря предварително.

Здравейте!

Не са приложени снимки! Ако желаете ги приложете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот markovamartina860 » 23 Дек 2018, 13:40

Здравейте. Баба ми получи инсулт преди 2г.скоро след това започна упорит сърбеж с много суха кожа, която при чесане се бели на фин прах. Започна да изпитва непоносимост към топло, защото тогава сърбежа се засилва. По силно изразен е през нощта. Няма обрив но местата на които се чеше стават на ранички, предполагам от чесането. Най много я сърби по гърба и по корема. На гърба където я сърби са се образували бледо кафеви петна. Ползвала е Дермодрим, Адвантан, Алергозан, Аериус, Крем невен и всички без резултат или с временно облекчение за няколко часа. Тя е възрастна и трудно подвижна и няма как да я заведа на преглед и изследвания. Моля помогнете!
markovamartina860
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2018, 13:20

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2018, 15:40

markovamartina860 написа:Здравейте. Баба ми получи инсулт преди 2г.скоро след това започна упорит сърбеж с много суха кожа, която при чесане се бели на фин прах. Започна да изпитва непоносимост към топло, защото тогава сърбежа се засилва. По силно изразен е през нощта. Няма обрив но местата на които се чеше стават на ранички, предполагам от чесането. Най много я сърби по гърба и по корема. На гърба където я сърби са се образували бледо кафеви петна. Ползвала е Дермодрим, Адвантан, Алергозан, Аериус, Крем невен и всички без резултат или с временно облекчение за няколко часа. Тя е възрастна и трудно подвижна и няма как да я заведа на преглед и изследвания. Моля помогнете!

Здравейте!

Опитайте да я мажете един-два пъти дневно с хидратиращ крем. Може да вземете Дексерил, защото обикновените козметични кремове са парфюмни и може да я дразнят!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Михаил.Игнатов » 28 Фев 2019, 00:15

Здравейте, преди около 10 дни си направих татуировка на ръката след седмия ден ми се появиха малки червени пъпчици който сърбят адски много, когато ги почешам започват даже да болят, по съвет на татуиста се мазах три дни с фусидин, но няма никакъв ефект, на предишната татуировка на ръката имах същия проблем, но отшумя бързо без допълнителни мехлеми освен Бепантен, в аптеката ми препоръчаха Елоком изполвам също cicalfate което може би само то успокоява врвменно сърбежа моля за съвет дали правилно са ме консултирали и на какво би могло да се дължат тези пъпки, възможно ли е да съм развил алергия имам 5 татуировки и само на тези на ръката имам този проблем, преди всяко мазане измивам добре със антибактериален сапун себамед, за да нямам допир с дрехите и замърсяване увивах ръката със кухненско фолио, да допълня пъпките са в областа около и върху татуировката нямам по други части на тялото
Михаил.Игнатов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Фев 2019, 00:01

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Фев 2019, 12:44

Михаил.Игнатов написа:Здравейте, преди около 10 дни си направих татуировка на ръката след седмия ден ми се появиха малки червени пъпчици който сърбят адски много, когато ги почешам започват даже да болят, по съвет на татуиста се мазах три дни с фусидин, но няма никакъв ефект, на предишната татуировка на ръката имах същия проблем, но отшумя бързо без допълнителни мехлеми освен Бепантен, в аптеката ми препоръчаха Елоком изполвам също cicalfate което може би само то успокоява врвменно сърбежа моля за съвет дали правилно са ме консултирали и на какво би могло да се дължат тези пъпки, възможно ли е да съм развил алергия имам 5 татуировки и само на тези на ръката имам този проблем, преди всяко мазане измивам добре със антибактериален сапун себамед, за да нямам допир с дрехите и замърсяване увивах ръката със кухненско фолио, да допълня пъпките са в областа около и върху татуировката нямам по други части на тялото

Здравейте!

Най-вероятно сте развил реакция към татуировката. Каква точно е реакцията е трудно да се отговори без преглед. Съветвам Ви да посетите лично дерматолог и да се назначи адекватно лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот EvgeniStankov » 17 Апр 2019, 17:10

Добър Ден !
От известно време ми се появи странен проблем ..
Миналото лято ми премахнаха късо гемче с лазер , всичко мина наред зарастна си както трябва, обаче от известно време при по-бурен секс "белега"който ми е от операцията ми се възпалява един вид и ми е много чуствителен и след секс 1-2 дни ме сърби кожата около него.. ще ми кажете ли как да избегна този сърбеж,дори и да ми се намали чуствителността ..
EvgeniStankov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Апр 2019, 17:05

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2019, 12:12

EvgeniStankov написа:Добър Ден !
От известно време ми се появи странен проблем ..
Миналото лято ми премахнаха късо гемче с лазер , всичко мина наред зарастна си както трябва, обаче от известно време при по-бурен секс "белега"който ми е от операцията ми се възпалява един вид и ми е много чуствителен и след секс 1-2 дни ме сърби кожата около него.. ще ми кажете ли как да избегна този сърбеж,дори и да ми се намали чуствителността ..

Здравейте!

Направете лична консултация със специалист, за да се прецени дали има проблем и какво да използвате, за да се омекоти полулигавицата!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nejen_polux » 21 Авг 2019, 15:07

Появи ми се обрив без видима причина. Обрива обхвана врата, ушите, раменете, ръцете, над и под гърдите, гърба и кръста. Пих Ролетра, мазаха ме с Дермодрин, но въпреки всичко обрива не мина, а се засили и се наложи да ми бъде поставена мускулна инжекция Алергозан. На какво се дължи?! Моля помогнете ми, защото не зная вече към кого да се обърна, защото и самите кожни УЖ лекари НЕ МОГАТ да дадат обяснение НА КАКВО аджеба се дължат тези обириви, защо щипят и болят така жестоко?!
obriv.jpg
obriv.jpg (20 KiB) Прегледано 653 пъти
nejen_polux
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2019, 03:47

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2019, 10:28

nejen_polux написа:Появи ми се обрив без видима причина. Обрива обхвана врата, ушите, раменете, ръцете, над и под гърдите, гърба и кръста. Пих Ролетра, мазаха ме с Дермодрин, но въпреки всичко обрива не мина, а се засили и се наложи да ми бъде поставена мускулна инжекция Алергозан. На какво се дължи?! Моля помогнете ми, защото не зная вече към кого да се обърна, защото и самите кожни УЖ лекари НЕ МОГАТ да дадат обяснение НА КАКВО аджеба се дължат тези обириви, защо щипят и болят така жестоко?!
obriv.jpg

Здравейте!

За съжаление не е добро качеството на снимките. По-добре приложете нови!
На колко години сте? Свързвате ли обрива с конкретна причина? Преди появата на обрива вземала ли сте лекарства или да сте използвала нещо? Каква е професията? В какви ситуации обрива се засилва или утихва?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron