Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nejen_polux » 29 Авг 2019, 13:16

Здравейте, на 51 г. съм. По професия съм учителка, но съм дългобезработна и си стоя у дома. Обривите се появяват когато си поискат, както стоя така и се появяват.
nejen_polux
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2019, 03:47

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2019, 12:22

nejen_polux написа:Здравейте, на 51 г. съм. По професия съм учителка, но съм дългобезработна и си стоя у дома. Обривите се появяват когато си поискат, както стоя така и се появяват.

Здравейте!

Трябва да посетите личния си лекар и да се направят рутинните изследвания, за да се установи причината! Ако имате придружаващи заболявания и приемате лекарства причината може да е в тях.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот JVJ777 » 14 Сеп 2019, 14:30

ЗДРАВЕЙТЕ ,докторке преди време ползвах крем клоувеит беше много отдавна --сега от пота получих сьрбеж в слабините сякаш имаше леко зачервяване да ползвам ли клоувеит или гентамицин крем ? КАК ДА разбера има или бактериална инфекция защото ако има бакрериална ин фекция трябва ползвам гентамицин или тридерм ?
JVJ777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2019, 13:56

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Сеп 2019, 10:35

JVJ777 написа:ЗДРАВЕЙТЕ ,докторке преди време ползвах крем клоувеит беше много отдавна --сега от пота получих сьрбеж в слабините сякаш имаше леко зачервяване да ползвам ли клоувеит или гентамицин крем ? КАК ДА разбера има или бактериална инфекция защото ако има бакрериална ин фекция трябва ползвам гентамицин или тридерм ?

Здравейте!

Препоръчвам Ви да направите лична консултация с лекар и да не експериментирате. До тогава може да мажете судокрем.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот sibito931 » 10 Фев 2020, 19:57

Здравейте получих сърбеж парене на лицето и устните и след това в аптеката ми изписаха кортизонов крем ползвах 2 дни и получих червен обрив по бузите и ми се поду лицето около носа и очите.
Купих хапчета за алергия Цетиризин но няма голямо подобрение.
Живея в Германия и нямам възможност да посетя дерматолог, можете ли да ми кажете какво лекарство да купя?
Благодаря
Прикачени файлове
84628269_491032784937468_1053843472445865984_n.jpg
84628269_491032784937468_1053843472445865984_n.jpg (38.33 KiB) Прегледано 629 пъти
sibito931
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2020, 19:43

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Апр 2020, 08:45

sibito931 написа:Здравейте получих сърбеж парене на лицето и устните и след това в аптеката ми изписаха кортизонов крем ползвах 2 дни и получих червен обрив по бузите и ми се поду лицето около носа и очите.
Купих хапчета за алергия Цетиризин но няма голямо подобрение.
Живея в Германия и нямам възможност да посетя дерматолог, можете ли да ми кажете какво лекарство да купя?
Благодаря

Здравейте!

Предполагам, че проблемът е отшумял. На снимката почти нищо не личи. Използвайте само хидратиращ крем за лице, например на Авен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот iskraatanasova » 20 Май 2020, 11:56

Здравейте, искам да Ви попитам дали сте запозната със заболяването "червен дермографизъм". Преди година и половина имах сериозна стресова ситуация преди да замина на почивка в Анталия-Кападокия за седмица. След като се прибрах, не мога да си спомня точно кога, започнах да получавам сърбеж по различни места по тялото си без видими обриви, при което след 2-3 мин. на тези места се получава зачевяване и подуване на разчесаното. Мин. лято ходих на кожен и ми каза, че трябва да пия поне 6 месеца aerius на таблетки, но не ми понасят. Пих ги около месец, но съм много заспала с тях. Като дете имах уртикария от полени и треви, но близките 10 г. не съм получавала такива обриви. Сега съм на 33 г., последно е било около 21-22 г. възраст. Преди 2 години за пръв път ми се появи и непоносимост към зюмбюл, люляк и дразнене от цъфтенето на липите през пролетта - започвам да кашлям, имам дразнене в гърлото, сълзене на очите. Тази година пих Кларитин, 2х10 таблетки и всичко беше ОК, дори и сърбежа отшумяваше. Но когато съм изнервена, напрегната започвам несъзнателно да се чешя, което е дискомфортно. От около месец забелязах, че сутрин, когато си измия лицето само с вода и го подсуша с хавлия, дори да е съвсем внимателно, лицето ми се зачерява и пламва. Наскоро ми попадна статия за дермографизма и симптомите ми са сходни. Имам също установен себореен дерматит само на кожата на главата, където е косата. Там също ме сърби при нервност. Моля да ми кажете дали можете да ми помогнете и дали сте запозната с това заболяване, защото вече не се издържа. Мога да прикача снимки на разчесаното.
iskraatanasova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2020, 11:32

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Меги.Милева » 24 Сеп 2020, 10:56

Здравейте, на моменти имам усещането за сърбеж по кожата и то на определени места. Нямам видимо никакви обриви , но имам сърбеж най -често на врата и шията. На какво може да се дължи това? :???:
Меги.Милева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2019, 11:19

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот schizobearx » 28 Сеп 2020, 15:32

Здравейте!
Аз имам следният проблем - Септември 2019та година навъдихме вкъщи креватни дървеници, които за капак хапеха само мен. Викнахме фирма, напъскаха два пъти и приключихме с тези гадини, но при мен сърбежа така и не стихна. Ходих на дерматолог който ми постави диагнозата 'контактен дерматит' за което ми изписа Кловет (3 тубички), миксирани с хидратиращ лосион. Мазах се със сместа 10 дни, но в момента в който спрях кожата ми стана още по-чувствителна и раздразнена. Реших да ида при друг който пък ми каза, че кортикостероидите са ми направили инфекция на кожата. За капак си бях мазала и лижето тъй като и то ме сърбеше, а имам наследствена розацея. Та да, може да си представите колко я влоших. За лицето ми предписаха Солантра и Доксициклин. Лицето ми се пооправи, но уви тялото ми сърбеше, пареше, болеше, изприщвах се. Имам гъша кожа която започна да се влошава все повече и повече. Нищо не помогна. Върнах се при първият дерматолог който пък реши този път че е уртикария. Окей. Пиех по 4 дози Ериус и спазвах режим. НИЩО. След това реши че е краста, тъй като и приятелят ми започна да се оплаква от спонтанни сърбежи (без обрив). Окей. Мазахме се за краста 5 дни 2 пъти на ден с бензин бензоат. При него мина, при мен си остана все същото (това беше Април или Май тази година). Пих всякакви антихистаминови лекарства, направих си тест за алергии в Токуда - НИЩО. Личната ми лекарка накрая ме изпрати на психиатър - смесено депресивно тревожно. Да, това е нещото което знам, че имам но как няма?! От почти година аз не спирам да се чешам, да не спя, дори секс не правя. Затворила съм се в себе си, и то благодарение на всичките лекари които с нищо не ми помогнаха. Последната при която ходих ми каза да мажа хидратиращ крем защото обрива ми бил обърнати косми от бръснене. Аз не се бръсна по ръцете.Решихме пак да се лекуваме за краста, но този път цялото семейство и да направим дезинфекция, изпиране и прочие тъй като това не ни го бяха казали първият път. В момента обривите са обхваналите двете ми ръце, горе към раменете, над бюста, гушата, едното ми бедро доста, краката надолу, задните части и гениталиите. Сега сърбежа е още по-жесток. Вече не е предимно вечер, ами нон-стоп. През по-голямата част е бодеж. Сърбеж имам в ушите, в гърлото, абе където се сетите. Пиех Неуролакс десет дни. Сега пия Ксизал... ми мога да ви кажа че дори аз самата не знам защо го пия, въобще не ми помага. Често вдигам температура 37 откакто се случва цялото това нещо. Отчаяна съм. Моля, помогнете. Пробвах с толкова много клиники. Токуда, Александровска, Дермавита.. Все едно и също, и все по зле става.
Само да добавя че правих изследвания на всички вътрешни органи и пълна кръвна картина. Всичко ми е в нормите.
schizobearx
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2020, 15:10

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот FramarLekari » 30 Сеп 2020, 12:33

Меги.Милева написа:Здравейте, на моменти имам усещането за сърбеж по кожата и то на определени места. Нямам видимо никакви обриви , но имам сърбеж най -често на врата и шията. На какво може да се дължи това? :???:



Здравейте, Меги.Милева!

Причините за поява на сърбеж могат да бъдат различни - не само състояния, засягащи кожата (например суха кожа, алергичен дерматит и др.), но и системни заболявания (например анемия, проблем с щитовидната жлеза, чернодробно заболяване и др.), както и неврологични и психични разстройства. Възможно е сърбежът да е резултат от експозиция на определени вещества - например козметика.

Необходимо е да се посетите лекар за подробна анамнеза, преглед и изследвания, за да се установи причината за този симптом.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта