Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот niky1983 » 09 Ное 2020, 21:47

Здравейте, имам сърбеж в областта на слабините или по точно, над слабините в окосмена та част, и се получи нещо къто пречесване.
От няколко месеца и не минава.
niky1983
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Ное 2020, 21:22

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:48

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ValentinaBorisova_97 » 12 Авг 2021, 08:57

Здравейте, д-р Тодева!
От дълго време имам проблем със скапла. Преди дори започнах да губя по повече коса от обикновено. Използвах най различни продукти, но резултат няма! Усещам сърбеж в скалпа, понякога и лющене при допир на самия скалп.... сега имам лющене което е видимо (като пърхот) и е ужасно неприятно. Сега няма така губене на коса (може би преди беше и от сезонната смяна, не зная) но все едно имам пърхот. Когато сменям шампоан съм забелязала, че изчезне и не след дълго отново се появява. Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря, предварително.
ValentinaBorisova_97
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Авг 2021, 08:45

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2021, 14:47

ValentinaBorisova_97 написа:Здравейте, д-р Тодева!
От дълго време имам проблем със скапла. Преди дори започнах да губя по повече коса от обикновено. Използвах най различни продукти, но резултат няма! Усещам сърбеж в скалпа, понякога и лющене при допир на самия скалп.... сега имам лющене което е видимо (като пърхот) и е ужасно неприятно. Сега няма така губене на коса (може би преди беше и от сезонната смяна, не зная) но все едно имам пърхот. Когато сменям шампоан съм забелязала, че изчезне и не след дълго отново се появява. Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря, предварително.


Здравейте! Причините за лющене и пърхот могат да са различни и трябва да се открие точната, за да се лекува правилно. Бихте ли ми казали от кога датира проблемът, имате ли лющене някъде другаде по кожата на лице/тяло, съпроводено със симптоми като сърбеж, зачервяване, омазняване? Също така какви продукти използвате сега и как стилизирате косата си - използвате ли боя, сешоар?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ValentinaBorisova_97 » 25 Авг 2021, 11:01

От доста дълго време, може би поне 1 година. Проблема е, че известно време се появява, след което поизчезне и после пак се появява. Нямам никъде другаде по тялото този проблем, само по скалпа... скалпа е придружен със сърбеж, но не всеки път... използвах какви ли не продукти за коса - професионални и непрофесионални и ефект - нулев. Ту се появява, ту не... боядисвала съм се, може би преди около 2 години, сега не се боядисвам, а сешоар и преса за коса използвам изключително рядко...
ValentinaBorisova_97
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Авг 2021, 08:45

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2021, 09:45

ValentinaBorisova_97 написа:От доста дълго време, може би поне 1 година. Проблема е, че известно време се появява, след което поизчезне и после пак се появява. Нямам никъде другаде по тялото този проблем, само по скалпа... скалпа е придружен със сърбеж, но не всеки път... използвах какви ли не продукти за коса - професионални и непрофесионални и ефект - нулев. Ту се появява, ту не... боядисвала съм се, може би преди около 2 години, сега не се боядисвам, а сешоар и преса за коса използвам изключително рядко...


Шампоанът Ducray Kelual DS може да има благоприятно действие във вашия случай, ако не сте го използвала скоро. Втривайте го добре в скалпа и го задържайте поне 5 минути.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот evlogi1825 » 29 Дек 2021, 21:49

Здравейте! От през лятото ми излиза червено петно по вътрешната част на бедрото на левия крак (идва за няколко дни в големите жеги и изчезва). Преди около 2 седмици ми излезе пак, обаче този път беше придружено с лек сърбеж. След около 2-3 дни излезе и на десния, мазах се с крем и облекчаваха сърбежа, но не изчезваха, даже леко се пренесе върху тестисите. През почивните дни прекарах вкъщи и почти всичко затихна, обаче днес на работа започна отново, дори се получи и нещо подобно на рана върху единия тестис. Предполагам е като протъркване, защото работата ми е свързана с движения с краката
evlogi1825
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Дек 2021, 21:37

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот staneva » 17 Яну 2022, 14:32

Здравейте, от година може би имам сърбеж около ануса, който се засилва най-вече нощем, но има дискомфорт понякога и през деня. Кожата стои леко по-бяла и като изсушена. Засилва се още повече по време на месечния цикъл и носене на превръзки, когато кожата става по-влажна от запарването. При преглед при гинеколог преди около половин година, микробилогията беше чиста, изписа ми за мазане бетазон трио вечер, сутрин цикатридина за 14 дни. Още на втория ден сърбежът вече го нямаше. Мазах се 14 дни и спрях. Но след месец сърбежът започна отново. Преди 2 месеца отново при преглед при гинеколог, като и казах за бетазона ме накара отново 14 дни да се мажа, но да бъде по-старателно и навсякъде. Получи се обаче същото. От 2 седмици сърбежът имам чувството, че се засили, а кожата че е станала по-тънка от бетазона. Много често при чесане се стига до болка и кръв. Правих си еднократна фекална проба за паразити, отрицателна е, общата урина и кръвната захар също са без отклонения.
staneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2022, 14:22

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Teoaleks » 21 Фев 2022, 03:18

Гъбички по кожата.
Здравейте всичко започна от изпотяване във фитнеса .. т.т под едната гърда. Първоначално без сърбеж от малко започнаха за се разпространяват и под двете гърди :/ Свързах се с онлайн доктор (Понеже съм в Англия)
Дам изпратих снимки и лечението беше следното ,Бетазон трио 2 пъти дневно за 2 дни + хидратиращ крем. Да, ефекта беше успешен ,естествено.
Месец по късно ,отново започнаха но вече и по други части на тялото. Мазах се с този Крем както си искам и колкото си пожелая ,кожата ми се изтъни ,получих леки стрий (като рани напукана кожа). Разбрах ,че нещо не е наред и потърсих второ мнение. Споделих но другият лекар че имам й себореен дерматит (още от дете) и тя потвърди че и по тялото ми е себорея.
Предписа ми някаква глупост Крем Елидел ,след данните в интернет ,не съм го и поръчвала. Така прибрах се в България ,отидох при личната (бивша) тя кажа това е Гъбична нелекувана инфекция (ще ми отнема
Много време да я излекувам) Предписа Изгаряни с Микстура Алба и екзодерил. С микстура Алба изчезнаха 50% ат гъбичките ,останала част потъмня и останаха петънца. За съжаление вече бях в Англия а микстура Алба свърши.. започнах с крем Екзодерил (0% ефект) Вече се мажа 3 седмици и дори тази сутрин забелязах че се влошавам. Писах на друг доктор, Предписа ми ,Фунгофин таблетки 1 месец, Ломексин крем. Вече не знам на кого да вярвам… Защо според вас Екзодерил няма положителен ефект към мен? Ами ако не е гъбичка..?? Нямам
Други симптоми :/ Много ми е напрегнато защото съм на 23 ,от 1 година се смущавам от това…
Teoaleks
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2022, 03:06

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron