Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот dess887 » 14 Авг 2014, 15:21

Здравейте,

Дъщеря ми беше ухапана от комари на морето. Местата от ухапванията се зачервиха много и се започнаха да отичат. Изписаха й Дипрогента за мазане на ухапаните места. Препоръчва ли се този препарат за ухапване от насекоми или е по - добре да се използва Дермодрин маз?

Благодаря предварително!
dess887
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2014, 15:14

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Авг 2014, 11:52

dess887 написа:Здравейте,

Дъщеря ми беше ухапана от комари на морето. Местата от ухапванията се зачервиха много и се започнаха да отичат. Изписаха й Дипрогента за мазане на ухапаните места. Препоръчва ли се този препарат за ухапване от насекоми или е по - добре да се използва Дермодрин маз?

Благодаря предварително!

Здравейте, dess887!

По-добре е дъщеря Ви да използва дипрогента.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivanova.ivanova » 04 Сеп 2014, 02:07

Здравейте, д-р Тодева!
10 дни, откакто тялото на баща ми се е подуло и зачервило навсякъде (глава, клепачите, лицето и т.н.) и се оплаква от много силен сърбеж, неустоимо силен, навсякъде. Беше на системи за 2 или3 дни, но нищо, подува се още повече рез това време. Пращат го в кожния диспансер в Стара Загора, преглеждат го, изписват му мазила и инжекции и му казват да се върне пак след пет дни, когато състоянието му ще е по-добро, за да могат да направят изследвания, не го приеха, понеже има прекъснати здравни осигуровки и хайде обратно в Харманли (безработен е, взе пари назаем, за да купи билети и лекарства). Днес е трети ден, откакто си бие инжекции, но състоянието му вече е много по-лошо, клепачите му се подуха и му пречат да вижда и тялото му започва да посинява, даже и кожата на главата. Можете ли да ми дадете Вашето мнение? Какво му има и ако намеря начин да платя осигуровките му (за 20 месеца не са платени) ще го приемат ли? Благодаря Ви предварително!
ivanova.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2014, 00:55

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2014, 13:37

ivanova.ivanova написа:Здравейте, д-р Тодева!
10 дни, откакто тялото на баща ми се е подуло и зачервило навсякъде (глава, клепачите, лицето и т.н.) и се оплаква от много силен сърбеж, неустоимо силен, навсякъде. Беше на системи за 2 или3 дни, но нищо, подува се още повече рез това време. Пращат го в кожния диспансер в Стара Загора, преглеждат го, изписват му мазила и инжекции и му казват да се върне пак след пет дни, когато състоянието му ще е по-добро, за да могат да направят изследвания, не го приеха, понеже има прекъснати здравни осигуровки и хайде обратно в Харманли (безработен е, взе пари назаем, за да купи билети и лекарства). Днес е трети ден, откакто си бие инжекции, но състоянието му вече е много по-лошо, клепачите му се подуха и му пречат да вижда и тялото му започва да посинява, даже и кожата на главата. Можете ли да ми дадете Вашето мнение? Какво му има и ако намеря начин да платя осигуровките му (за 20 месеца не са платени) ще го приемат ли? Благодаря Ви предварително!

Здравейте, ivanova.ivanova!

Така, както описвате състоянието на Вашия баща е най-добре да се направят изследвания и лечение направо в болница. В Стара Загора, освен кожен диспансер има и кожна клиника в голямата сграда на болницата. Съветвам Ви максимално бързо да организирате постъпването му в болницата. Той би могъл да бъде приет и през спешния кабинет.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот fifi_90 » 10 Сеп 2014, 15:52

Здравейте! Искам да споделят Вас, аз съм жена на 23 години и имам 2 раждания. От 1година насам имам голям проблем - сърбеж. Първо започна само в ануса, после около ануса и сега по и около срамните устни. Ходих на гинеколог 3 пъти, изписват ми хапчета, мазила, вагинално глобули, но сърбеж ут става все по-непоносим, не мога да стоя спокойно по цял ден, а вечер не мога да спя. Казаха ми, че е гъбичка инфекция, но от нищо до сега не ми е помогнало, моля ВИ помогнете ми, това вече стана нетърпимо, това вече стана нетърпимо и си правя малки ранички и усещам щипане, благодаря Ви!
fifi_90
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 15:25

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mimileta64@abv.bg » 11 Сеп 2014, 19:25

Здравейте, Преди 4 дни си изгорих ръката на чешмата. Просто без да искам бутнах крана на горещата вода. Веднага започнах да се мажа с дефламол. Нямаше мехури, беше само червено мястото и естествено ме болеше, най вече при допир.От снощи обаче започна някакъв сърбеж, първо си помислих, че зараства но мястото каго че ли е отекло и червено. Някъде се появиха мехурчета които страшно сърбят. Въобще цялата ръка като че ли има някакви пъпчици. Мисля че това е някаква алергия вероятно от дефламола, но страшно сърби. Кожата на места се обели, може би от чесането, незнам.С какво да успокоя сърбежа в домашни условия. Преди малко се намазах с Бочко детско кремче, като че ли има леко успокоение.Помогнете. Благодаря
mimileta64@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2014, 19:07

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот teoddora » 14 Сеп 2014, 08:42

Здравейте,
Преди около две седмици ми се появи лек сърбеж по гениталиите, външните срамни устни, но два дни преди менструацията стана доста по интензивен. В последствие забелязах, че на местата 2-3 със сърбеж кожата е променила цветът си - появили са се малки бели петна, които са много леко надигнати, но не виждам да са изпълнени с течност, преди менструацията нямах бяло течение. На какво може да се дължи това възпаление и на какъв лекар трябва да отида. На 33 г. съм и съпругът ми няма никакви оплаквания. Преди един месец съм пила антибиотик, възможно ли е да са гъбички.
teoddora
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 21:30

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Сеп 2014, 12:41

fifi_90 написа:Здравейте! Искам да споделят Вас, аз съм жена на 23 години и имам 2 раждания. От 1година насам имам голям проблем - сърбеж. Първо започна само в ануса, после около ануса и сега по и около срамните устни. Ходих на гинеколог 3 пъти, изписват ми хапчета, мазила, вагинално глобули, но сърбеж ут става все по-непоносим, не мога да стоя спокойно по цял ден, а вечер не мога да спя. Казаха ми, че е гъбичка инфекция, но от нищо до сега не ми е помогнало, моля ВИ помогнете ми, това вече стана нетърпимо, това вече стана нетърпимо и си правя малки ранички и усещам щипане, благодаря Ви!

Здравейте, fifi_90!

Правени ли са изследвания и какъв е резултата? Имате ли хемороиди? Имате ли видима промяна в засегнатите области, освен раничките от разчесване.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Сеп 2014, 12:44

mimileta64@abv.bg написа:Здравейте, Преди 4 дни си изгорих ръката на чешмата. Просто без да искам бутнах крана на горещата вода. Веднага започнах да се мажа с дефламол. Нямаше мехури, беше само червено мястото и естествено ме болеше, най вече при допир.От снощи обаче започна някакъв сърбеж, първо си помислих, че зараства но мястото каго че ли е отекло и червено. Някъде се появиха мехурчета които страшно сърбят. Въобще цялата ръка като че ли има някакви пъпчици. Мисля че това е някаква алергия вероятно от дефламола, но страшно сърби. Кожата на места се обели, може би от чесането, незнам.С какво да успокоя сърбежа в домашни условия. Преди малко се намазах с Бочко детско кремче, като че ли има леко успокоение.Помогнете. Благодаря

Здравейте, mimileta64@abv.bg!

Напълно възможно е да е реакция от дефламол. Спрете да го използвате. Ако желаете изпратете снимки, за да се ориентирам по-добре какво описвате.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Сеп 2014, 12:47

teoddora написа:Здравейте,
Преди около две седмици ми се появи лек сърбеж по гениталиите, външните срамни устни, но два дни преди менструацията стана доста по интензивен. В последствие забелязах, че на местата 2-3 със сърбеж кожата е променила цветът си - появили са се малки бели петна, които са много леко надигнати, но не виждам да са изпълнени с течност, преди менструацията нямах бяло течение. На какво може да се дължи това възпаление и на какъв лекар трябва да отида. На 33 г. съм и съпругът ми няма никакви оплаквания. Преди един месец съм пила антибиотик, възможно ли е да са гъбички.

Здравейте, teoddora!

Съветвам Ви да посетите дерматолог или гинеколог. Не мога да се ориентирам само по описанието. Възможно е да нещо съвсем безобидно в резултат от запарване на превръзка по време на кървене, но може да е необходимо и да се проведе лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron