Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот koliin » 13 Окт 2014, 13:48

Здравейте! От няколко години имам сърбеж на ануса и влагалището,като се засилва през нощта. Появяват се рагади, влажността е голяма,и се чувства подутина на органите.Дори влагалището има сякаш някаква ципа и ми пречи при сношение, тъй като се цепи и боли. Хирург установи, че нямам хемороиди.
koliin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2014, 13:40

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Окт 2014, 12:21

koliin написа:Здравейте! От няколко години имам сърбеж на ануса и влагалището,като се засилва през нощта. Появяват се рагади, влажността е голяма,и се чувства подутина на органите.Дори влагалището има сякаш някаква ципа и ми пречи при сношение, тъй като се цепи и боли. Хирург установи, че нямам хемороиди.

Здравейте, koliin!

Посещавала ли сте гинеколог или дерматолог? Вземан ли е секрет от засегнатите места? Правени ли са допълнителни изследвания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот natali20 » 15 Дек 2014, 13:59

Здравейте! Мъж на 24 години съм и имам следния проблем: странен сърбящ обрив по вътрешната страна на бедрата,както и по бузите на дупето.Пъпките са средно големи и не са гнойни.На какво може да се дължи и трябва ли да се притеснявам?Благодаря !
natali20
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Дек 2014, 13:37

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Дек 2014, 16:37

natali20 написа:Здравейте! Мъж на 24 години съм и имам следния проблем: странен сърбящ обрив по вътрешната страна на бедрата,както и по бузите на дупето.Пъпките са средно големи и не са гнойни.На какво може да се дължи и трябва ли да се притеснявам?Благодаря !

Здравейте, natali20!

Имате ли възможност да приложите снимки?
Третирал ли сте с нещо засегнатите области?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Мартиннн » 14 Мар 2015, 10:02

Здравейте др.Тодева,

Имам проблем със едно петънце под главичката напениса, точно от вътрешната страна на кожата под основата на главичката, изключително много сърби но не винаги само като е намокрено и при полов акт е супер дразнещо и предизвиква преждевременно свършване на 3минута. По светъл цвят от останалата част на кожата. И сякъш е оградено в кръг (елипса), има и нещо като много малка веничка която също сърби като се пипа само. И е граница на петното. Та въпросът ми е може ли да е от душгел или сапун? Или проблема е друг?
Мартиннн
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2015, 09:45

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 12:25

Мартиннн написа:Здравейте др.Тодева,

Имам проблем със едно петънце под главичката напениса, точно от вътрешната страна на кожата под основата на главичката, изключително много сърби но не винаги само като е намокрено и при полов акт е супер дразнещо и предизвиква преждевременно свършване на 3минута. По светъл цвят от останалата част на кожата. И сякъш е оградено в кръг (елипса), има и нещо като много малка веничка която също сърби като се пипа само. И е граница на петното. Та въпросът ми е може ли да е от душгел или сапун? Или проблема е друг?

Здравейте, Мартиннн!

Проблемът Ви актуален ли е все още? Имате ли възможност да приложите снимки?

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрав!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот senlux » 19 Апр 2015, 13:34

Здравейте!
Значи от няколко дни насам забелязах ,че кожата на пениса ми е почервеняла и и са се появили някакви малки люспички,но не на главата на пениса , а най - отдолу. Когато започна да ме сърби започнах да се чеша всеки ден и най - вероятно заради това кожата ми е станала толкова червена,но въпросът ми е с какво да го намажа,за да се оправи, защото продължава да ме сърби.. Дали ще стане ако го намажа с обикновен крем за суха кожа ?
senlux
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2015, 13:28

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 17:25

senlux написа:Здравейте!
Значи от няколко дни насам забелязах ,че кожата на пениса ми е почервеняла и и са се появили някакви малки люспички,но не на главата на пениса , а най - отдолу. Когато започна да ме сърби започнах да се чеша всеки ден и най - вероятно заради това кожата ми е станала толкова червена,но въпросът ми е с какво да го намажа,за да се оправи, защото продължава да ме сърби.. Дали ще стане ако го намажа с обикновен крем за суха кожа ?

Здравейте, senlux!

Причините за подобно залющване със зачервяване и сърбеж може да са няколко и във всеки един случай се използват съвсем различни неща! Съветът ми е да посетите дерматолог, за да изясни причината за проблема, който не е задължително да е суха кожа и ето защо не е уместно да използвате крема, за който питате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Нелогична » 09 Май 2015, 01:15

Здравейте, д-р Тодева.
Първо - честита рожба. Да е много здрав и късметлия.

Сега въпроса ми. От няколко месеца имам непоносим сърбеж, който тръгна от бедрата. Тогава ми казаха че е студова алергия. Сърбежа по бедрата мина, но кожата ми остана като "гъша" кожа.
Малко след като спряха сърбежите по бедрата започнаха по ходилата и глезените. Минават единствено от кортикостероиди. Нямам пъпки, обриви, суха кожа или нещо такова. Просто сърби без да има видима причина.Даже се мажа с Ериус, и не ме облекчава, само хапчета помагат :( За да спя нощем взимам по 2 Невролакса, които облекчават за 4 - 5 часа.
Странното е че когато съм в движение сърбежа го няма, започва когато краката ми са в покой. Когато седна или легна и краката ми са в покой започват да "горят", появяват се леките бодежи и започва да сърби.
На какво може да се дължи това? Как може да се облекчи това състояние?
Нелогична
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2015, 00:25

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Man_32_Years » 11 Май 2015, 21:45

Здравейте д-р Тодева, имам следният проблем:
Имам диагноза (прикачил съм файл със микробиологичните ми изследвания) - STAPHYLOCOCCUS HAEMOLYTICUS -Стафилококова инфекция. Бях би няколко добри специалиста, но след лечението резултатът е временен. Спортувам от време на време, в добра форма съм и имам много добра хигиена. Използвам само бельо от 100% памук. Първо пробвахме с кремчета за дерматит на фирма Биодерма - но с временен резултат. Използвах протопик мисля, че беше 0.1 - имаше временно облекчение, но не и краен резултат.
След това и със смес направена в аптека, която на място се приготвят, но рецептата беше на малко листче и немога да го намеря.
Ще се радвам да ми дадете съвети как да се справя с този много дискомфортен проблем. Сърбежът е на моменти, предимно като се изпотя или вечер, не съм с наднормено тегло и не се изпотявам често и по-много :). Прочетох доста неща из мрежата, доста коварна бактерия е...
Благодаря предварително.
Поздрави.
Прикачени файлове
Rezultati__2.jpg
Rezultati__2.jpg (136.61 KiB) Прегледано 1136 пъти
Rezultati__.jpg
Rezultati__.jpg (144.89 KiB) Прегледано 1136 пъти
Man_32_Years
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2015, 21:21

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта