Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stefkamonevamimi » 04 Юни 2015, 16:17

Здравейте, имам следния проблем : Преди ден усетих дискомфорт около влагалището, не вътре а малките и големите устни дори до ануса, сърбеж или болка всъщност е като претриване и чувство за сухота, червена съм , усещам го като подсичане.Купих си Интимо хелп, за да предотвратя инфекция навътре и имам вкъщи крем Низорал и Клотримазол, днес сутринта се намазах с Клотримазола и горе долу усетих облекчение, какво да правя да продължа ли с него или ще ме посъветвате друго :)
stefkamonevamimi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2015, 16:08

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот galq georgivea » 06 Юни 2015, 21:52

здравейте. Детето ми е на година и 11 месеца от края на март е с обрив и адски сарбеж. водих го на кожен и ми каза че е охапан от насекомо и от самото охапване получава алергична реакция. Викнах в къщи фирма пръскаха за насекоми предписана ни зиртек изпи го и после десибел и сега ериус. За мазане ползвахме фусикорт, линола фет, гентамицин, капки седивитакс и непомня още какво. ДЕТЕТО МИ ВЕЧЕ 2-ри месец е с тия папки (вече са станали на рани) има по рацете краката вратлето рамене на гарба и на кореме са 4-5 пъпчици. От два дена го мия с смадлика цялото тяло и го мажа с крем здраве с лайка и смрадлика. Много се надявам вие да ни помогнете. Направих кравни изследвания показва че има алергична реакция така ми обясни личната лекарка :oops:
galq georgivea
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2015, 21:30

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:45

Нелогична написа:Здравейте, д-р Тодева.
Първо - честита рожба. Да е много здрав и късметлия.

Сега въпроса ми. От няколко месеца имам непоносим сърбеж, който тръгна от бедрата. Тогава ми казаха че е студова алергия. Сърбежа по бедрата мина, но кожата ми остана като "гъша" кожа.
Малко след като спряха сърбежите по бедрата започнаха по ходилата и глезените. Минават единствено от кортикостероиди. Нямам пъпки, обриви, суха кожа или нещо такова. Просто сърби без да има видима причина.Даже се мажа с Ериус, и не ме облекчава, само хапчета помагат :( За да спя нощем взимам по 2 Невролакса, които облекчават за 4 - 5 часа.
Странното е че когато съм в движение сърбежа го няма, започва когато краката ми са в покой. Когато седна или легна и краката ми са в покой започват да "горят", появяват се леките бодежи и започва да сърби.
На какво може да се дължи това? Как може да се облекчи това състояние?

Здравейте, Нелогична!

Благодаря Ви за пожеланията и се извинявам за забавянето на отговора!
В момента имате ли все още проблем? Ако не е решен, може да се обадите и да запишем удобен за Вас час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:49

Man_32_Years написа:Здравейте д-р Тодева, имам следният проблем:
Имам диагноза (прикачил съм файл със микробиологичните ми изследвания) - STAPHYLOCOCCUS HAEMOLYTICUS -Стафилококова инфекция. Бях би няколко добри специалиста, но след лечението резултатът е временен. Спортувам от време на време, в добра форма съм и имам много добра хигиена. Използвам само бельо от 100% памук. Първо пробвахме с кремчета за дерматит на фирма Биодерма - но с временен резултат. Използвах протопик мисля, че беше 0.1 - имаше временно облекчение, но не и краен резултат.
След това и със смес направена в аптека, която на място се приготвят, но рецептата беше на малко листче и немога да го намеря.
Ще се радвам да ми дадете съвети как да се справя с този много дискомфортен проблем. Сърбежът е на моменти, предимно като се изпотя или вечер, не съм с наднормено тегло и не се изпотявам често и по-много :). Прочетох доста неща из мрежата, доста коварна бактерия е...
Благодаря предварително.
Поздрави.

Здравейте, Man_32_Years!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
От поста Ви не мога да разбера къде е локализиран проблема и по какъв начин изглежда!
В момента имате ли все още проблем?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:51

stefkamonevamimi написа:Здравейте, имам следния проблем : Преди ден усетих дискомфорт около влагалището, не вътре а малките и големите устни дори до ануса, сърбеж или болка всъщност е като претриване и чувство за сухота, червена съм , усещам го като подсичане.Купих си Интимо хелп, за да предотвратя инфекция навътре и имам вкъщи крем Низорал и Клотримазол, днес сутринта се намазах с Клотримазола и горе долу усетих облекчение, какво да правя да продължа ли с него или ще ме посъветвате друго :)

Здравейте, stefkamonevamimi!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:54

galq georgivea написа:здравейте. Детето ми е на година и 11 месеца от края на март е с обрив и адски сарбеж. водих го на кожен и ми каза че е охапан от насекомо и от самото охапване получава алергична реакция. Викнах в къщи фирма пръскаха за насекоми предписана ни зиртек изпи го и после десибел и сега ериус. За мазане ползвахме фусикорт, линола фет, гентамицин, капки седивитакс и непомня още какво. ДЕТЕТО МИ ВЕЧЕ 2-ри месец е с тия папки (вече са станали на рани) има по рацете краката вратлето рамене на гарба и на кореме са 4-5 пъпчици. От два дена го мия с смадлика цялото тяло и го мажа с крем здраве с лайка и смрадлика. Много се надявам вие да ни помогнете. Направих кравни изследвания показва че има алергична реакция така ми обясни личната лекарка :oops:

Здравейте, galq georgivea!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Предполагам, че проблемът е решен! Ако не е така ми изпратете снимки на моментното състояние и изследванията! Ако Ви е удобно, може да ме посетите и лично!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот merrelin » 03 Сеп 2015, 11:55

Здравейте д-р Тодева. Имам сърбеж около ануса, който премина към срамните устни. Излизат ми подкожни пъпки, образуват се малки язвички и кожата се бели. Правиха ми посявка за гъбички - нямам. Исках да ми направят микробиология, но лекарката ми каза, че нямало смисъл - около ануса така или иначе имало всякакви бактерии, така че изследването, няма да е реално.
Истина ли е това?
Лекуват ме за "екзема", но аз съм склонна да мисля, че това е стафилококова инфекция, защото наскоро ми се появи подобен проблем в ушите и микробиологията показа "завишено ниво на стафилококи".
Смятам, че проблема около ануса също е причинен от стафилококи.
Кажете ми моля ви, мога ли да направя микробиология на кожата около ануса?
merrelin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2015, 11:27

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2015, 14:18

merrelin написа:Здравейте д-р Тодева. Имам сърбеж около ануса, който премина към срамните устни. Излизат ми подкожни пъпки, образуват се малки язвички и кожата се бели. Правиха ми посявка за гъбички - нямам. Исках да ми направят микробиология, но лекарката ми каза, че нямало смисъл - около ануса така или иначе имало всякакви бактерии, така че изследването, няма да е реално.
Истина ли е това?
Лекуват ме за "екзема", но аз съм склонна да мисля, че това е стафилококова инфекция, защото наскоро ми се появи подобен проблем в ушите и микробиологията показа "завишено ниво на стафилококи".
Смятам, че проблема около ануса също е причинен от стафилококи.
Кажете ми моля ви, мога ли да направя микробиология на кожата около ануса?

Здравейте, merrelin!

Въпреки че мястото около ануса е заселено с много бактерии може да се направи микробиологично изследване! Просто то трябва да се съобрази с проблема, който имате и вие сама не бихте могла да го направите успешно!
Моят съвет е да посетите кожен лекар и да се оцени проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот drebosa_5555 » 12 Дек 2015, 20:03

С уважение,
д-р Тодева.Здравейте! Аз съм момиче на 15 години.Имам следния проблем,който се появи преди 10 месеца.В началото имах кървене и эапек, но сега нямам. Имам сърбеж вътpe в aнyca и около ануса. Cъpбeжът e cилeн, при чесане ме боли.Имам болки при изхождане.Мисля че имам хемороиди. По принцип имам хроничен гастрит.Не знам дали това би ви помогнало.

Имам и друг проблем, до опашката имам една раничка. Едни черти,при миене много ме болят или като ги докосна. С една дума-болезнено разкъсване близо до опашната кост.
drebosa_5555
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2015, 16:24

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2016, 12:26

drebosa_5555 написа:С уважение,
д-р Тодева.Здравейте! Аз съм момиче на 15 години.Имам следния проблем,който се появи преди 10 месеца.В началото имах кървене и эапек, но сега нямам. Имам сърбеж вътpe в aнyca и около ануса. Cъpбeжът e cилeн, при чесане ме боли.Имам болки при изхождане.Мисля че имам хемороиди. По принцип имам хроничен гастрит.Не знам дали това би ви помогнало.

Имам и друг проблем, до опашката имам една раничка. Едни черти,при миене много ме болят или като ги докосна. С една дума-болезнено разкъсване близо до опашната кост.

Здравейте, drebosa_5555!

Съветвам Ви да посетите личния си лекар, който след необходимия преглед ще Ви насочи към правилния специалист. За съжаление без преглед, само с онлайн консултация не мога да Ви бъда полезна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта