Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот keny » 04 Яну 2017, 09:40

Да още е актуален, но вече отслабна и нямам тоя силен сърбеж, преобладава слаб сърбеж, но все още ми се появяват вече по - рядко червените точки. Желателно ли е , да посетя дерматолог или болестта отминава и няма нужда от посещение при лекар ? Първия симптон се беше появил на 25.10.2016 . Много Ви благодаря за отговора и Ви желая здраве.
keny
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Ное 2016, 02:28

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Яну 2017, 12:57

keny написа:Да още е актуален, но вече отслабна и нямам тоя силен сърбеж, преобладава слаб сърбеж, но все още ми се появяват вече по - рядко червените точки. Желателно ли е , да посетя дерматолог или болестта отминава и няма нужда от посещение при лекар ? Първия симптон се беше появил на 25.10.2016 . Много Ви благодаря за отговора и Ви желая здраве.

Здравейте!

След като продължават оплакванията е добре да направите консултацията, за да се назначат изследвания за откриване на причината!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот gapen60 » 07 Яну 2017, 23:07

Д-р Тодева, от месец имам периодичен сърбеж под брадичката и шията. Няма видими раздразнения. Не съм сменяла козметиката си. Ако има връзка, в късна есен имаше период от около две седмици, когато получавах силно зачервяване на бузите с парене (чувствах, че лицето и ушите ми горят).
gapen60
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2017, 22:59

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:29

gapen60 написа:Д-р Тодева, от месец имам периодичен сърбеж под брадичката и шията. Няма видими раздразнения. Не съм сменяла козметиката си. Ако има връзка, в късна есен имаше период от около две седмици, когато получавах силно зачервяване на бузите с парене (чувствах, че лицето и ушите ми горят).

Здравейте!

Възможно е да се дължи на блузите с по-висока яка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Мими.Валентинова » 18 Яну 2017, 16:40

Здравейте. Имам въпрос относно състоянието на мъжа ми. От много време насам има сърбеж и то голям само на краката от долу до горе без да има някакви петна пъпки..или нещо друго.този сърбеж се появява единственно и само вечер.
Мими.Валентинова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2017, 16:32

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Яну 2017, 11:10

Мими.Валентинова написа:Здравейте. Имам въпрос относно състоянието на мъжа ми. От много време насам има сърбеж и то голям само на краката от долу до горе без да има някакви петна пъпки..или нещо друго.този сърбеж се появява единственно и само вечер.

Здравейте!

Най-вероятно има сухота на кожата. Съветвам Ви да хидратира кожата си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот vanya.marinova » 30 Яну 2017, 18:08

Здравейте,
Съпругът ми има следния проблем от около седмица му се появиха големи червени пъпки по ръцете и краката, които силно го Сърбят. От какво може да са и как да ги излекува. Прилагам снимки
Прикачени файлове
received_1562665683761708.jpeg
received_1562665683761708.jpeg (31.73 KiB) Прегледано 408 пъти
received_1562665903761686.jpeg
received_1562665903761686.jpeg (17.05 KiB) Прегледано 408 пъти
received_1562665417095068.jpeg
received_1562665417095068.jpeg (34.75 KiB) Прегледано 408 пъти
vanya.marinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2017, 18:01

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот parissaintgermain87 » 31 Яну 2017, 12:14

Здравейте!

Преди 3 седмици в лявата ми подмишница (точно в гънката) се появи зачервяване под формата на тясна пътечка, което при изпотяване ми причинява сърбеж и дискомфорт. Започнах да го мажа първо с Витасин (билков крем), след това с Ломексин (тъй като се усъмних за гъбички). След като това не помогна, продължих с Дексем рипеър крем, от който обривът почти избледня и спрях да го мажа. След няколко дни получих отново на същото място, под същата форма сърбящо зачервяване. По съвет на майка ми започнах да го мажа с Ламизил крем. Днес е 4-ти ден от терапията с Ламизил, но при изпотяване зачервеното място се зачервява още повече и усещам сърбеж. Обривът съществува и е видим по всяко време, макар с различен интензитет на зачервяване. Не ме сърби, ако не се изпотя. След изпотяване и измиване с вода и душ-гел сърбежът спира. Прилагам снимка, за да съм по-ясна.
http://prikachi.com/images.php?images/31/9029031Y.jpg

Благодаря ви предварително за отделеното време!
parissaintgermain87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2017, 12:10

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 15:04

vanya.marinova написа:Здравейте,
Съпругът ми има следния проблем от около седмица му се появиха големи червени пъпки по ръцете и краката, които силно го Сърбят. От какво може да са и как да ги излекува. Прилагам снимки

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Предполагам, че проблемът вече е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Апр 2017, 15:05

parissaintgermain87 написа:Здравейте!

Преди 3 седмици в лявата ми подмишница (точно в гънката) се появи зачервяване под формата на тясна пътечка, което при изпотяване ми причинява сърбеж и дискомфорт. Започнах да го мажа първо с Витасин (билков крем), след това с Ломексин (тъй като се усъмних за гъбички). След като това не помогна, продължих с Дексем рипеър крем, от който обривът почти избледня и спрях да го мажа. След няколко дни получих отново на същото място, под същата форма сърбящо зачервяване. По съвет на майка ми започнах да го мажа с Ламизил крем. Днес е 4-ти ден от терапията с Ламизил, но при изпотяване зачервеното място се зачервява още повече и усещам сърбеж. Обривът съществува и е видим по всяко време, макар с различен интензитет на зачервяване. Не ме сърби, ако не се изпотя. След изпотяване и измиване с вода и душ-гел сърбежът спира. Прилагам снимка, за да съм по-ясна.
http://prikachi.com/images.php?images/31/9029031Y.jpg

Благодаря ви предварително за отделеното време!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Предполагам, че проблемът вече е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта