Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivelina.lambreva » 22 Май 2017, 17:14

Здравейте, след терапия в болница с терцеф заради инфекция в носоглътката,
Получих гъбична инфекция, на лигавиците, при което ми изписаха флуконазол 150мг еднократно. Не знам дали е повлияло, но доста бързо след това започна уртикария с неизяснен произход. Доктора ми посочи диета и ксизал, но не ми помогнаха. Все още съм на диета. Обмислям дали тази уртикария е предизвикана от антбиотика или от гъбичната инфекция, която се съмнявам че е излекувана.
Искам да попитам дали е нужно да правя кожен тест, или да дам проба за гъбичка, защото сърбежите не спират, минаха почти 2 месеца.
По време на терапията в болницата с антибиотика приемах и противоалерично лоратидин, както и виброцил гел.
Принципно нямам алергии и никога не съм имала пролетта.
Сега каквото и да хапна от диетата получавам сърбеж по врата, шията, краката, гърдите.
Ще се радвам да получа мнение и насока, благодаря.
ivelina.lambreva
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Фев 2017, 10:26

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Туги » 25 Май 2017, 11:20

Здравейте имам едно червено петно на гърдите и много често ме сърби също така от извесно време забелязах петна по косата със сърбеж моляви за вашето мнения благодаря ви много
Туги
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2017, 11:12

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2017, 15:57

ivelina.lambreva написа:Здравейте, след терапия в болница с терцеф заради инфекция в носоглътката,
Получих гъбична инфекция, на лигавиците, при което ми изписаха флуконазол 150мг еднократно. Не знам дали е повлияло, но доста бързо след това започна уртикария с неизяснен произход. Доктора ми посочи диета и ксизал, но не ми помогнаха. Все още съм на диета. Обмислям дали тази уртикария е предизвикана от антбиотика или от гъбичната инфекция, която се съмнявам че е излекувана.
Искам да попитам дали е нужно да правя кожен тест, или да дам проба за гъбичка, защото сърбежите не спират, минаха почти 2 месеца.
По време на терапията в болницата с антибиотика приемах и противоалерично лоратидин, както и виброцил гел.
Принципно нямам алергии и никога не съм имала пролетта.
Сега каквото и да хапна от диетата получавам сърбеж по врата, шията, краката, гърдите.
Ще се радвам да получа мнение и насока, благодаря.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Проблемът решен ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Юни 2017, 15:58

Туги написа:Здравейте имам едно червено петно на гърдите и много често ме сърби също така от извесно време забелязах петна по косата със сърбеж моляви за вашето мнения благодаря ви много

Здравейте!

Само описанието не ми е достатъчно! Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 22 Юни 2017, 18:20

Здравейте ! След раждане към околко 3тия месец ми се появи силен сърбеж от който се появиха и ранички по гърдите след спиране на кърмата (цедях се с помпа ). Въпросът ми е дали е възможно да е от помпата или е от нещо друго . Чувствам се адски дискомфортно. На лявата гърда почти целия ми ореол е в ранички и като се почесам несъзнателно ми се втвърдява кожата става на ивички. На дясната гърда имам сърбеж но е съвсем малко .Дайте ми съвет от какво може да е . Благодаря !
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 22 Юни 2017, 18:44

Давам Ви и снимки за да видите за какво става на въпрос.
Прикачени файлове
1498146006440591222984.jpg
Ето я снинката на лявата гърда когато не е втвърдена от допир
1498146006440591222984.jpg (283.49 KiB) Прегледано 296 пъти
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 22 Юни 2017, 18:46

Ето и снимка при втвърдяване от допир. Благодаря Ви предварително.
Прикачени файлове
14981462755541129444292.jpg
Ето и при втвърдяване от допир .
14981462755541129444292.jpg (297.74 KiB) Прегледано 295 пъти
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юли 2017, 16:55

Адрияна написа:Здравейте ! След раждане към околко 3тия месец ми се появи силен сърбеж от който се появиха и ранички по гърдите след спиране на кърмата (цедях се с помпа ). Въпросът ми е дали е възможно да е от помпата или е от нещо друго . Чувствам се адски дискомфортно. На лявата гърда почти целия ми ореол е в ранички и като се почесам несъзнателно ми се втвърдява кожата става на ивички. На дясната гърда имам сърбеж но е съвсем малко .Дайте ми съвет от какво може да е . Благодаря !

Здравейте!

Извинявам се за забавения отговор! Решихте ли проблемът? Много е вероятно помпата да е причината за създадения проблем! Кърмите ли изобщо от гърда?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 05 Юли 2017, 16:40

Здравейте ! Не кърмя ,кърмата ми спря на 1вия месец . Все още не съм решила проблема . Според вас какъв мехлем или крем мига да си взема за да се успокой сърбежа? Пробвах със суду крем бебешки за подсичане мажа се сутрин и вечер и определено има подобрение но все още не се е възтановила тъкънта. Ще ви бъда благодарна ако ми дадете съвет с какво да мажа участъка. Благодаря !
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 05 Юли 2017, 16:42

Да добавя ,че проблемът ми е вече от почти 7-8месеца (като се появява периодично сърбеж).
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron