Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот tina.petrova » 29 Юли 2017, 09:10

Здравейте!
Бих искала да споделя проблема си и ако можете да ме насочите и посъветвате какво да направя.
С ноктопластика съм от около 1г.Последните 2-3 пъти обаче,когато си правя поддръжка още същата вечер започва един ужасен сърбеж на кожичките около ноктите.Стигала съм до такова чесане,че чак изпитвам болка и парене.Бях спала дори с чорапи на ръцете напоени с ледена вода,за да мога поне да заспя.Сърбежа продължава 2-3 дни и то предимно нощно време.След това кожичките ми се подуват леко,заедно с пръстите и излизат едни ситни пъпчици,като мехурчета.Сърбежа спира,но мястото става адски чувствително.Кожата около ноктите и под тях се удебелява и започва да се бели.Сега си махнах гела от ноктите и съм ползвала само топ лак,които се запича под УВ лампа.Същата реакция.На краката никога не съм слагала гел или друго различно от лак.Пробвах да си запека само топ лака под лампата и там започнаха същите мъки.Мазала съм се с всичко,което е за сърбеж и облекчение няма.
Това алергична реакция ли е?Гъбички ли са или нещо друго?Декември месец ми махнаха щитовидната жлеза и от тогава кожата на краката и ръцете започна да ми се бели и да става доста чувствителна.Възможно ли е това да дава някакво отражение?Мислех си и лампата да не дава някакво отражение.
Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет какво да предприема и как да се лекувам.
Благодаря предварително!
tina.petrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:18

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 16:15

Адрияна написа:Здравейте ! Не кърмя ,кърмата ми спря на 1вия месец . Все още не съм решила проблема . Според вас какъв мехлем или крем мига да си взема за да се успокой сърбежа? Пробвах със суду крем бебешки за подсичане мажа се сутрин и вечер и определено има подобрение но все още не се е възтановила тъкънта. Ще ви бъда благодарна ако ми дадете съвет с какво да мажа участъка. Благодаря !

Ако желаете приложете актуална снимка на е-мейла!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 16:23

tina.petrova написа:Здравейте!
Бих искала да споделя проблема си и ако можете да ме насочите и посъветвате какво да направя.
С ноктопластика съм от около 1г.Последните 2-3 пъти обаче,когато си правя поддръжка още същата вечер започва един ужасен сърбеж на кожичките около ноктите.Стигала съм до такова чесане,че чак изпитвам болка и парене.Бях спала дори с чорапи на ръцете напоени с ледена вода,за да мога поне да заспя.Сърбежа продължава 2-3 дни и то предимно нощно време.След това кожичките ми се подуват леко,заедно с пръстите и излизат едни ситни пъпчици,като мехурчета.Сърбежа спира,но мястото става адски чувствително.Кожата около ноктите и под тях се удебелява и започва да се бели.Сега си махнах гела от ноктите и съм ползвала само топ лак,които се запича под УВ лампа.Същата реакция.На краката никога не съм слагала гел или друго различно от лак.Пробвах да си запека само топ лака под лампата и там започнаха същите мъки.Мазала съм се с всичко,което е за сърбеж и облекчение няма.
Това алергична реакция ли е?Гъбички ли са или нещо друго?Декември месец ми махнаха щитовидната жлеза и от тогава кожата на краката и ръцете започна да ми се бели и да става доста чувствителна.Възможно ли е това да дава някакво отражение?Мислех си и лампата да не дава някакво отражение.
Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет какво да предприема и как да се лекувам.
Благодаря предварително!

Здравейте!

Най-вероятно сте развила алергична реакция към гел лака! Тази алергия днес се среща често! Моят съвет е да посетите дерматолог, за да се направят преглед и тестове, ако е необходимо!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 02 Авг 2017, 13:55

Здравейте ! Бихте ли ми дали е-мейла ви , за да ви пиша ?
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Авг 2017, 15:39

Адрияна написа:Здравейте ! Бихте ли ми дали е-мейла ви , за да ви пиша ?

Здравейте!

Е-мейлът ми е посочен в подписа:
violina@todeva.com

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Адрияна » 02 Авг 2017, 19:54

Благодаря ! Писах ви .
Адрияна
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юни 2017, 18:06

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Авг 2017, 15:28

Адрияна написа:Благодаря ! Писах ви .

Върнах Ви отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот svetick160 » 09 Авг 2017, 14:26

Здравейте! Имам проблем вече повече от година и ходих къде да не и правих изследвания и нищо не ми помага. Имам сърбеж около анус и при гъвката на четала, който изглежда като светло петно, релефно, сърби през нощта повече.До сега бях:
Гинеколог-кандида няма а намалено количество лактоцити_(приемам лактиале)
назначиха ми още лилав разтвор от кой то всички гащи сини а проблем има) Крем който в хладилник държа и от който още повече сърбеж.
Бях на колоноскопия къде-то ми махнаха полип в право черво. Не минало)
Правих анализ на захар който е отрицателен, после правих анализ на сърбежа в кож-вен диспансер къде взеха черупки от петна и при анус и на четало и гъби нямаше пак. Пак при дерматолог където назначиха пудра (кандид) която пак не помага.
Едно нещо ми прибира болка за време настойка спирт със прополис.
Освен това правя редовно ванички с калиев перманганат, нося 100%памук, анален секс не правя и по препоръка от дерматолог орален също)) Моля да ми помогнете и ако трябва ще дойда при вас ако давате адрес. Давам пари за огледи и за лекарства а ефект 0.
svetick160
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2017, 12:47

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 16:34

svetick160 написа:Здравейте! Имам проблем вече повече от година и ходих къде да не и правих изследвания и нищо не ми помага. Имам сърбеж около анус и при гъвката на четала, който изглежда като светло петно, релефно, сърби през нощта повече.До сега бях:
Гинеколог-кандида няма а намалено количество лактоцити_(приемам лактиале)
назначиха ми още лилав разтвор от кой то всички гащи сини а проблем има) Крем който в хладилник държа и от който още повече сърбеж.
Бях на колоноскопия къде-то ми махнаха полип в право черво. Не минало)
Правих анализ на захар който е отрицателен, после правих анализ на сърбежа в кож-вен диспансер къде взеха черупки от петна и при анус и на четало и гъби нямаше пак. Пак при дерматолог където назначиха пудра (кандид) която пак не помага.
Едно нещо ми прибира болка за време настойка спирт със прополис.
Освен това правя редовно ванички с калиев перманганат, нося 100%памук, анален секс не правя и по препоръка от дерматолог орален също)) Моля да ми помогнете и ако трябва ще дойда при вас ако давате адрес. Давам пари за огледи и за лекарства а ефект 0.

Здравейте!

Според мен трябва да се направят допълнителни тестове, за да се уточни диагнозата! До момента колегите поставили ли са диагноза за проблема?
За Ваша сигурност снимките са премахнати!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Дени.Иванова » 20 Яну 2018, 00:42

Здравейте, от няколко месеца имам проблем с неприятен сърбеж на ануса от външния край. Няма болка, нито кървене, само мека възглавничка. Бихте ли ме посъветвали за някакво лечение или доктор?
Дени.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2018, 00:36

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта