Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 19:01

Тук може да зададете въпроси как да се справите със сърбежа и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nunika_rs » 31 Мар 2014, 23:09

Имам следния пробем бях на 12 години още преди първата ми меструация започна единн сърбеж сега съм на 26 и все още го имам. Става въпрос за областа на ануса и в последно време имам чувството че влиза и навътре този сърбеж нищо не помага моляви се помогнете ми вече толкова години никой неможе да ми помогне а това не се издържа.
nunika_rs
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Мар 2014, 22:56

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Апр 2014, 14:34

nunika_rs написа:Имам следния пробем бях на 12 години още преди първата ми меструация започна единн сърбеж сега съм на 26 и все още го имам. Става въпрос за областа на ануса и в последно време имам чувството че влиза и навътре този сърбеж нищо не помага моляви се помогнете ми вече толкова години никой неможе да ми помогне а това не се издържа.

Здравейте, Nunika_rs!

Аналният сърбеж може да бъде трудно да се определи на какво се дължи? Необходимо е да се направят някои изследвания, за да се изключат едни от най-честите причини. Какво е правено до момента при Вас? Провеждано ли е лечение и с какво?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nunika_rs » 02 Апр 2014, 17:45

На какви ли не лекари ме води майка ми и на всякакви иследвания и в крайна сметка нищо ми няма прахове сменихме всякакви и никакъв ефект бяха ми изписали Тридерм той облекчаваше сърбежа но след толкова години ползване спря да действа, не практикувам анален секс.
nunika_rs
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Мар 2014, 22:56

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Апр 2014, 18:25

nunika_rs написа:На какви ли не лекари ме води майка ми и на всякакви иследвания и в крайна сметка нищо ми няма прахове сменихме всякакви и никакъв ефект бяха ми изписали Тридерм той облекчаваше сърбежа но след толкова години ползване спря да действа, не практикувам анален секс.

Здравейте, Nunika_rs!

Чревни паразити и кандида изследвани ли са? Не е уместно дълго използване на Тридерм, защото крие риск от странични ефекти!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот milana » 06 Юни 2014, 16:33

Със същия проблем съм и аз вече 4 години. Диагнозата е Pruritus ani. Правих вагинални изследвания за Candida, след което се лекувах почти 3 месеца с глобули и пер ос. За аналния сърбеж съм ползвала Elokom и Triderm. Ефектът от тях е 1 месец, след което дискомфортът се повтаря (особено през нощта). Бих искала да чуя мнението Ви по въпроса, тъй като не мога да ползвам дълго (макар и локално) кортикостероиди. Благодаря Ви предварително!
milana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2014, 11:35

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 16:44

milana написа:Със същия проблем съм и аз вече 4 години. Диагнозата е Pruritus ani. Правих вагинални изследвания за Candida, след което се лекувах почти 3 месеца с глобули и пер ос. За аналния сърбеж съм ползвала Elokom и Triderm. Ефектът от тях е 1 месец, след което дискомфортът се повтаря (особено през нощта). Бих искала да чуя мнението Ви по въпроса, тъй като не мога да ползвам дълго (макар и локално) кортикостероиди. Благодаря Ви предварително!

Здравейте, miliana!

Вие имате ли някакви заболявания? Известно ли Ви е да имате разширени вени или хемороиди?
Определено сте абсолютно права, че не е уместно да използвате непрекъснато Елоком или Тридерм!
Опитвала ли сте с козметични продукти?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот milana » 07 Юни 2014, 22:29

Благодаря Ви за бързия отговор!
Нямам разширени вени и хемороиди. Но съм с дългогодишен ИЗЗД. Споделих за проблема си с ендокринолога, но тя отхвърли да има някаква връзка, още повече, че стойностите на гликирания хемоглобин са 6.5 и 6.7 за предходните 6 месеца.
Козметични продукти не съм използвала.
Поздрави!
milana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2014, 11:35

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Юни 2014, 09:56

milana написа:Благодаря Ви за бързия отговор!
Нямам разширени вени и хемороиди. Но съм с дългогодишен ИЗЗД. Споделих за проблема си с ендокринолога, но тя отхвърли да има някаква връзка, още повече, че стойностите на гликирания хемоглобин са 6.5 и 6.7 за предходните 6 месеца.
Козметични продукти не съм използвала.
Поздрави!

Здравейте!

Аз считам, че аналният сърбеж не е изключено да е свързан със захарния диабет, въпреки добрият контрол. В момента прилагате ли терапия с кортикостероиди?
Предлагам Ви да опитате с приложение на Дермалибор крем 2 пъти дневно за интервал от 1-2 месеца.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот well » 29 Юли 2014, 22:30

Здравейте! Сутринта ме засърбя леко отгоре глезена. Почесах го, но не му обърнах особено внимание. После забелязах,че е станало червено петно (не беше изпъкнало, на равно си беше с нормалната кожа около него) но от време на време ме сърбеше. До момента не се е разпространило. Малко прилича на изгоряло след слънце, но не съм ходила на плаж. И като го пипам и усещам тук-там МНОГО малки ситни пъпчици (едвам се виждат) Какво може да е това?
well
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2014, 22:09

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron