SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот PlamBran » 02 Фев 2014, 19:34

Колеги постоянно ми говорят за тази тема, реших и аз да се регистрирам и да ви кажа нещо.
Работя със Станчо и със Светльо от самото начало на компанията и не съжалявам нито за минута от времето ми, което съм прекарал, работейки за нея. Не съм сред най-добре печелещите, но съм сред най-щастливите от обединението между хората.

SCI е компанията, която със своите стандарти на работа, както и с толерантното отношение към служителите си стана прецедент в историята на Българския бизнес.
Разбирам проблемите описани тук. И на всички ще кажа, че обичайно високото ниво на моралност на хората в системата ни е важно за нас, които сме на по-високите нива на бизнеса. Мъчим се да достигнем до всеки и в най-малкото градче и да му кажем - Хей, ти имаш мисия, ти трябва да си честен, ти си избран да водиш.

Да водиш, но не за носа. Абсолютно нетолерантни сме към хората, които се опитват да мамят или с нечестни методи да се издигат нагоре. Не искаме да имаме такива хора за лице. Потърсете и вие мотивацията си, когато започвате работа за SCI - желанието да печелите сам ли е най-важното? Компанията тогава може би не е за вас!
PlamBran
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Фев 2014, 19:18

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот Violetta » 02 Фев 2014, 20:24

PlamBran написа:Абсолютно нетолерантни сме към хората, които се опитват да мамят или с нечестни методи да се издигат нагоре. Не искаме да имаме такива хора за лице. Потърсете и вие мотивацията си, когато започвате работа за SCI - желанието да печелите сам ли е най-важното? Компанията тогава може би не е за вас!

Описах си проблема, какво да направя, към кого да се обърна да се оплача?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот VirtualBusiness » 02 Фев 2014, 20:50

Violetta написа:
PlamBran написа:Абсолютно нетолерантни сме към хората, които се опитват да мамят или с нечестни методи да се издигат нагоре. Не искаме да имаме такива хора за лице. Потърсете и вие мотивацията си, когато започвате работа за SCI - желанието да печелите сам ли е най-важното? Компанията тогава може би не е за вас!

Описах си проблема, какво да направя, към кого да се обърна да се оплача?


Госпожо, пак се включвам. Наистина, не е наша работа на кого давате пари в заем. Учудвам се, че са минали 7 месеца без да потърсите съдействие на полицията. Сигурно сте дали парите срещу някакъв документ?
Ако не сте взели документ за заема и сте ги дали на добра дума, опитайте пак в полицията.
Не знам защо свързвате компанията ни с този заем. Той е даден от вас на ваша приятелка и нейната коректност не е наш проблем. Тя все пак е ваша приятелка не моя. Съжалявам за цинизма.
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот nocount » 03 Фев 2014, 17:57

Имам такава карта и не я използвам въобще. В Ловеч SCI нямат хубави обекти, даже не знам дали обявените на сайта на компанията все още работят. Картата ми я подариха колеги за моя рожден ден. Отворих я, прочетох описанието, стана ми интересно, видях обектите и ми стана смешно. Някакви квартални кафенета, в които аз просто не искам да стъпвам.

След това се опитаха да ми продадат и бизнес пакет. То бяха обещания, обещания, обещания. За месец щях да стана милионер. Как ли не се мъчих да им обясня че Кийосаки може и да пише книги за мултилевъл но самият той не участва в нито една схема. Не разбирам защо абсолютни неудачници в бизнеса изведнъш решават да започнат да се обличат с костюми ида се мъчат да продават. Те ако можеха да продават нямаше да са в SCI. На измамените - честито.
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот VirtualBusiness » 03 Фев 2014, 20:27

nocount написа:Имам такава карта и не я използвам въобще. В Ловеч SCI нямат хубави обекти, даже не знам дали обявените на сайта на компанията все още работят. Картата ми я подариха колеги за моя рожден ден. Отворих я, прочетох описанието, стана ми интересно, видях обектите и ми стана смешно. Някакви квартални кафенета, в които аз просто не искам да стъпвам.

След това се опитаха да ми продадат и бизнес пакет. То бяха обещания, обещания, обещания. За месец щях да стана милионер. Как ли не се мъчих да им обясня че Кийосаки може и да пише книги за мултилевъл но самият той не участва в нито една схема. Не разбирам защо абсолютни неудачници в бизнеса изведнъш решават да започнат да се обличат с костюми ида се мъчат да продават. Те ако можеха да продават нямаше да са в SCI. На измамените - честито.


Защо не се опитате да промените нещата и да спечелите пари от това. Нима не ви е интересно да печелите от потреблението на другите, в една коректна компания с наложени стандарти.
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот Dominator » 05 Фев 2014, 11:45

Мултилевъл компания от Пловдив има акт от 10 000 лв. от Комисията за защита на потребителите (КЗП) и, за да се спаси прехвърля тайно собствеността си. Ужилените са около 30 000 потребители, които са сигнализирали Комисията още през ноември 2013 г. и след направена проверка компанията има санкция. Това обясни по БНТ Евтим Бонев от КЗП.
Така пловдивската "Сейв къмпани интернешънъл" (SCI) уличена в некоректно отношение към потребителите е тихомълком е започнало прехвърлянето на собствеността, алармират из мрежата разтревожени потребители. Според тях това е финансова пирамида.

Собствениците Светослав Петров и Станчо Рангелов отрекоха, че са предприели смяна на собствеността, но и не отговаряха на въпросите, а се опитаха да си направят реклама по телевизията. "След като се разшумя около компанията ни обротите се вдигнаха и големи вериги ни търсят за партньорство", похвали се единият от собствениците. Той беше категоричен, че издадена заповед за санкцията вече не била валидна.

"Те не предлагат никакъв продукт, за да се именуват компания за мрежов маркетинг", обясни експерт от комисията. На пловдивската пирамида е забранено да прилага практиката за набиране на нови клиенти, чрез агитация на близки и познати. "КЗП трябва да издаде забрана за нелоялна търговска практика. В случая заповедта цели да забрани насърчаването на потребителите да използват техните социални контакти, които да се включват като потребители срещу обещани парични бонуси от компанията", обясни Бонев.

Добре познатата схема за прибиране пари на наивници зарибява и жили здраво пазарджиклии. Това разкри друга жертва на компанията в "Денят започва" по БНТ. Измамената дама не искаше да покаже лицето си, заради страх да не й се случи нещо след като прави опити да си върне 1800 лв., които вложила във финансова пирамида в града.

Зарибила я нейна приятелка, която и обещала, че до 2 седмици ще си върне парите и това е добър бизнес. Обяснила й схемата, че под нея ще позиционира нейни хора и ще получи дори процент и от техните пари, освен, че ще си върне нейните.

"Бояна Капкова ме убеждаваше, че като се включа в бизнеса ще помогна и на нея. Познавам я от години и й повярвах, тя е израснала пред мен. "Аз вкарах парите в сметката, но след 2 седмици ни си получих парите, нито след 3, нито след месеци. Правих опити да си върна парите като се свързах с нея и тя каза, че работи по въпроса. Заедно с приятелят й - Цветан Цанев, са лидери в групата. Писах и писмо до управителя на компанията Светослав Петров. С друг човек от компанията, който също е от лидерския екип, се срещнах и той ми каза: "Ти за 1800 лв. ли си?".", обясни ужилената пазарджиклийка.


:twisted: А това тук как ще го коментирате? И тук ли пак има неразбиращи възвишената философия на мултилевел компанията и огромните печалби, която тя носи?
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот PlamBran » 05 Фев 2014, 12:48

Dominator написа: А това тук как ще го коментирате? И тук ли пак има неразбиращи възвишената философия на мултилевел компанията и огромните печалби, която тя носи?


Как можете да цитирате материали от други медии и да им придавате такъв характер? SCI е компания с принципи и тя няма как да наруши никои от законите в България. Това се отнася и за регулярно плащане на данъците. Не е възможно и да има оплаквания защото всеки си е поел риска индивидуално и го е осъзнал това. Не злоупотребявайте с четящите тук хора които истат да се развиват в новия бизнес на 21 век.
PlamBran
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Фев 2014, 19:18

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот Ginger » 05 Фев 2014, 14:21

PlamBran написа:
Dominator написа: А това тук как ще го коментирате? И тук ли пак има неразбиращи възвишената философия на мултилевел компанията и огромните печалби, която тя носи?


Как можете да цитирате материали от други медии и да им придавате такъв характер? SCI е компания с принципи и тя няма как да наруши никои от законите в България. Това се отнася и за регулярно плащане на данъците. Не е възможно и да има оплаквания защото всеки си е поел риска индивидуално и го е осъзнал това. Не злоупотребявайте с четящите тук хора които истат да се развиват в новия бизнес на 21 век.

Като зная за какво "промиване" на мозъци става дума на вашите "семинари", не ви ли е срам да се включвате в тази дискусия и да се опитвате да ги оправдавате :o
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот VirtualBusiness » 05 Фев 2014, 22:14

Ginger написа:Като зная за какво "промиване" на мозъци става дума на вашите "семинари", не ви ли е срам да се включвате в тази дискусия и да се опитвате да ги оправдавате :o


Промиване на мозъци? Настоявам веднага да се извините, говорите за компания със стандарти!
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: SCI - бизнес за милиони или от милиони спестовни балъци

Мнениеот VirtualBusiness » 06 Фев 2014, 11:52

Понеже много се ядосвам на "знаещите дрънкалници" тук, които се правят на интересни, нека да ви разкрия истината както я виждам аз
- съвсем скоро предстои промяна в компенсационните планове - ще има местни инвеститори и международни инвеститори с по-високи такси
- местните остават под управлението на SCI а международните се вливат в новата компания но запазват и положението си на местиня пазар където ние сме доминиращи
- новата компания с ново лице и политика към новия продукт ще се представи първо в Германия, Гърция, Сърбия, а има вече обекти и в Англия, както и структори сред емигрантите
- до 4 години ще се покрие целият европески сайюз
- след това погледите са обърнати към Азия, където вече има стратегически партньор
- в Гърция има вече нов партньор-национална верига ресторанти
- всеки който иска ще си доплати до инвестиция за международен брокер и така ще работи и на националния и на световния пазар на комисийонерството

Напълно нормално е да има нови лица в компанията, Радосвета, ние те познаваме и подкрепяме! Естествено, те са лични довереници на лидерите на компанията. Те бутат нагоре хората, които могат. Вас никой не ви бута, освен да ставате от сън сунтир. Работете и не приказвайте толкова.
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта