Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2014, 13:43

vasilena написа:А с какъв шампоан да продължа и колко често да го използвам?

Здравейте, Vasilena!

Аз ви написах продължете с Неовал. Измиването с него да е веднъж на 7-10 дни. Пяната отново трябва да има престой от минимум 5 минути.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Juliama » 25 Апр 2014, 11:16

Здравейте, д-р Тодева! Имам син на 4г. и има корички като келчетата при бебетата на главата отгоре. Изглеждат ми твърди и мазни, не е като пърхот. За втори път му се появяват, като първият път го къпех със Себамед шампоан и мазах с Нистатин, ако не се лъжа. Доста трудно му мина, но от известно време пак се появиха, пак го къпя със Себамед, за момента падат омекналите корички, докато го суша, но други остават и не му минава. Има по-дълга косичка, понеже е още студено за много късо подстригване. Чудя се дали има значение дължината на косата и въобще какво предизвиква появата на този "кел", макар че не е бебе вече? И дали така ще се появява и занапред? Други в семейството нямат такива проблеми, по-големият ми син също е с нормален скалп. С какво да продължа да го къпя или мажа? Благодаря предварително.
Juliama
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2014, 10:56

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Апр 2014, 17:09

Juliama написа:Здравейте, д-р Тодева! Имам син на 4г. и има корички като келчетата при бебетата на главата отгоре. Изглеждат ми твърди и мазни, не е като пърхот. За втори път му се появяват, като първият път го къпех със Себамед шампоан и мазах с Нистатин, ако не се лъжа. Доста трудно му мина, но от известно време пак се появиха, пак го къпя със Себамед, за момента падат омекналите корички, докато го суша, но други остават и не му минава. Има по-дълга косичка, понеже е още студено за много късо подстригване. Чудя се дали има значение дължината на косата и въобще какво предизвиква появата на този "кел", макар че не е бебе вече? И дали така ще се появява и занапред? Други в семейството нямат такива проблеми, по-големият ми син също е с нормален скалп. С какво да продължа да го къпя или мажа? Благодаря предварително.

Здравейте, Juliama!

Възможно ли е да изпратите снимки? Използвате ли нещо друго освен Себамед и кой точно продукт?
Дължината на косата има отношение до толкова, че колкото по-дълга е косата по-трудно се прилагат продуктите за лечение!
Някой в семейството Ви има ли някакъв проблем с кожата - какъвто и да е?
Това състояние, което описвате много често протича хронично и е добре непрекъснато да се използват подходящи продукти!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот smthwonderful » 02 Май 2014, 22:04

Здравейте, д-р Тодева,
Не съм сигурна, че моят проблем е себореен дерматит, защото все още нямам свободно време да посетя дерматолог /със сигурност ще го направя/, но ето го моят проблем: всичко започна по време на огромен стрес и употреба на шампоан на John Frieda. Скалпът ми стана много сух, имам огромни сухи бели люспи. Има сърбеж, но се появява 3 дни след като съм си измила косата. Косата ми не е мазна, мия я на 4-5 дни, но е суха и нежива... Години наред съм използвала само Head and shoulders и единствено с него нямах проблеми. Вече и той не ми помага. Използвах няколко вида шампоан на Дюкре, но само с моментна полза. В момента се мия с шампоан на Рене Фуртерер за сух скалп, но като че ли няма кой знае какво подобрение. Купих си бебешки шампоан и ще пробвам него.
От всичко прочетено разбирам, че има разлика между сух скалп и сух пърхот, нали? На какво може да се дължи сухият скалп и с какво мога да му помогна? Възможно ли е поради липса на някакви витамини? И още нещо - напоследък забелязвам, че кожата по интимните части също е суха, предполагам, че това е заради депилатоарите, които използвам. С какво мога да хидратирам там кожата? За момента се мажа само с крем Здраве бебе.
Ще бъда безкрайно благодарна, ако ми дадете съвет.
Благодаря Ви предварително!
smthwonderful
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2013, 15:37

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2014, 16:01

smthwonderful написа:Здравейте, д-р Тодева,
Не съм сигурна, че моят проблем е себореен дерматит, защото все още нямам свободно време да посетя дерматолог /със сигурност ще го направя/, но ето го моят проблем: всичко започна по време на огромен стрес и употреба на шампоан на John Frieda. Скалпът ми стана много сух, имам огромни сухи бели люспи. Има сърбеж, но се появява 3 дни след като съм си измила косата. Косата ми не е мазна, мия я на 4-5 дни, но е суха и нежива... Години наред съм използвала само Head and shoulders и единствено с него нямах проблеми. Вече и той не ми помага. Използвах няколко вида шампоан на Дюкре, но само с моментна полза. В момента се мия с шампоан на Рене Фуртерер за сух скалп, но като че ли няма кой знае какво подобрение. Купих си бебешки шампоан и ще пробвам него.
От всичко прочетено разбирам, че има разлика между сух скалп и сух пърхот, нали? На какво може да се дължи сухият скалп и с какво мога да му помогна? Възможно ли е поради липса на някакви витамини? И още нещо - напоследък забелязвам, че кожата по интимните части също е суха, предполагам, че това е заради депилатоарите, които използвам. С какво мога да хидратирам там кожата? За момента се мажа само с крем Здраве бебе.
Ще бъда безкрайно благодарна, ако ми дадете съвет.
Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Smthwonderful!

Да, има разлика между сух скалп и сух пърхот - може да се касае за съвсем различни неща, които изискват и различна грижа. Относно това, което споделяте за интимните части не е изключено всичко това да е проява на едно състояние на кожата, което просто засяга различни области! Не Ви съветвам да използвате крем здраве, по-добре потърсете специалист, за да Ви се помогне адекватно!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Georgi555 » 08 Май 2014, 21:03

Здравейте, Д-р Тодева!

Имам поставена диагноза себореен дерматит, като след приложено лечение сквамиите и сърбежът по скалпа изчезнаха. В лицевата част обаче- челото, до бакенбардите и бузите ми се образуват ситни пъпчици, които се възпаляват, а след това кожата се изсушава и и се излющва до изчистването на лезиите. След това всичко се повтаря. Появата на пъпчиците е съпроводена от силен сърбеж и падане на косъмчета от веждите. Към момента на лицето прилагам Gingira Zinc Pyrithione, както и chlorоcid, разтворен в салицилова киселина-върху самите пъпчици. Използвам шампоани Ducray Kelual DS и Hegor Пироктон Оламин и Цинк Пиритион. След микологичен анализ (остъргване от лицето- посявка) е изолирана гъба от семейство Microsporum. Възможно ли е тя да е причината за цикличното появяване и изчезване на лезиите, излющването и сърбежите?

С уважение,
Георги
Georgi555
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2013, 20:05

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Kirilova_p » 09 Май 2014, 15:11

Добър ден ! Моят приятел има проблеми със скалпа на главата от 2-3 години. На кожата на главата му се появяват червени петна, придружени със сърбеж и пърхут, също така и оплешивява. За тези 2-3 години изгуби доста от косата си. Ходи на дерматолог бяха му изписани някакви ампули и беше изпратен при ендокринолог, да си направи изследване на хормоните. При ендокринолога всичко е наред и казаха, че няма хормохални нарушения. Искам да ви попитам има ли начин да се премахнат петната (искам да оточня че не са постоянни, появяват се и изчезват), да се спре сърбежа, пърхута, омазняването и косопада, а съшо така да ли има начин с някакви медикаменти или по друг начин да започне да му разсре коса.
Благодаря ви!
Kirilova_p
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2014, 13:26

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2014, 16:09

Georgi555 написа:Здравейте, Д-р Тодева!

Имам поставена диагноза себореен дерматит, като след приложено лечение сквамиите и сърбежът по скалпа изчезнаха. В лицевата част обаче- челото, до бакенбардите и бузите ми се образуват ситни пъпчици, които се възпаляват, а след това кожата се изсушава и и се излющва до изчистването на лезиите. След това всичко се повтаря. Появата на пъпчиците е съпроводена от силен сърбеж и падане на косъмчета от веждите. Към момента на лицето прилагам Gingira Zinc Pyrithione, както и chlorоcid, разтворен в салицилова киселина-върху самите пъпчици. Използвам шампоани Ducray Kelual DS и Hegor Пироктон Оламин и Цинк Пиритион. След микологичен анализ (остъргване от лицето- посявка) е изолирана гъба от семейство Microsporum. Възможно ли е тя да е причината за цикличното появяване и изчезване на лезиите, излющването и сърбежите?

С уважение,
Георги

Здравейте, Georgi555!

Никой все още не може да посочи точната причина за себорейният дерматит. По принцип сред факторите, отговорни за себореен дерматит са и дрождите, за които питате.
В рубриката здравни проблеми може да прочетете повече за причините за себореен дерматит.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2014, 16:28

Kirilova_p написа:Добър ден ! Моят приятел има проблеми със скалпа на главата от 2-3 години. На кожата на главата му се появяват червени петна, придружени със сърбеж и пърхут, също така и оплешивява. За тези 2-3 години изгуби доста от косата си. Ходи на дерматолог бяха му изписани някакви ампули и беше изпратен при ендокринолог, да си направи изследване на хормоните. При ендокринолога всичко е наред и казаха, че няма хормохални нарушения. Искам да ви попитам има ли начин да се премахнат петната (искам да оточня че не са постоянни, появяват се и изчезват), да се спре сърбежа, пърхута, омазняването и косопада, а съшо така да ли има начин с някакви медикаменти или по друг начин да започне да му разсре коса.
Благодаря ви!

Здравейте, Kirilova_p!

Себорейният дерматит е хронично състояние и изисква редовна грижа за кожата и скалпа дори и когато няма оплаквания и изменения. Много често тежестта на себорейният дерматит корелира и със степента на косопад.
Съветвам Ви отново да посетите дерматолог, да се стартира лечение защото загубен косъм не може да се възстанови. Поведението трябва да е такова, че да се запазят наличните косми и да се възстановят последно увредените.
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот onemilion » 19 Май 2014, 15:10

Здравейте, аз съм на 18 от 3г. имам диагноза себореен дерматит, придружен-мазна кожа, скалп-използвам био шампоан с цинк и бреза, основно по лицето, ушите и леко слабините (но там изчезват по-бързо)!
използвал съм на Uriage DS, Daktakort, Pevizon, Biotrade sebomax, бях и на антибиотик когато бях станал много зле: Урунгал!
в момента изпозлвам (случайно попаднах на него: Anna Lotan Barbados за мазна кожа) да става, помага? но до кога с тази мазна кожа, коста ми се омазнава бързо, правя си маски с хума, кална маска и след 30 мин. пак започва омазнаване!
Като не се мажа например: всеки ден ми излизат екземи и на тази мазна кожа.. бляя..
Харесал съм си Марката Гарниер и сериятя Pure - маски,тоник + един матираш крем за лице ББ, ще мога ли да бъда по-добре, като премахна мазнината, отново ли ще излизат такива работи, ограничавам се: с храна и напитки! (както трябва). Не разполагам с огромни финанси да си купувам скъпа козметика, а и знаете ли, и тя може да не помага, всяка кожа е различна!
Та, за Гарниер ако можете да ми покажете всетлина в тонела..
Благодаря искрено и лично!
onemilion
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2014, 14:48

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта