Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Яну 2018, 17:41

Aleksiev написа:Здравейте. На 28 години съм, мъж. Постригвам се късо по принцип. Кожата на лицето и скалпа ми се омазнява сравнително бързо. От около година-две се появиха чевени петна зад и около ушите, в ушите малко , както и на окосмената част на главата ми предимно във зоната зад ушите и над тях и с две думи около тила. Петната се зачервяват и влошават при по дълга коса която се стремя да се постригвам много късо. Петната се лющят и на допир са малко релефни. Също така имам същото на вид петно и в зоната около дясния лакът. По някога се появяват и около носа и веждите, като там ги мажа с флуцинар по няколо пъти и отшумяват временно. За главата ми обаче флуцинар не помага. Моля посъветвайте ме как да потдържам или излекувам тези петна на главата и на лакътя ми. По принцип преди години ползвах шампоан низорал, тогава имах и по малко зачервявания, но много изсушаваше кожата на главата ми и почваше да се люпи още повече. Мисля че при мен положението е по сложно тъй като след баня лицето ми става доста сухо и около проблвмните зони на главата и лицето започва едно зачервяване и люпене и се налага поне лицето на момента да намажа с крем за да го хидратирам а в същото време пък след това бързо ми се омазнява.

Здравейте!

Моят съвет е да посетите лично дерматолог! За съжаление няма универсално средство, с което да се постига при всеки човек ефект и подхода е много индивидуален. Понякога се налага да се сменят различни терапевтични схеми докато се тръгне във вярната посока!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Илко Илиев » 17 Яну 2018, 01:19

Здравейте д-р Виолина Тодева

Наскоро разбрах че имам себореен дерматит,и се чудя дали става,ако си закупя специален шампоан за това (като например Kelual DS) ще се излекувам? Без да използвам други излишни мазила,хапчета и т.н
Илко Илиев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2018, 01:17

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Яну 2018, 16:29

Илко Илиев написа:Здравейте д-р Виолина Тодева

Наскоро разбрах че имам себореен дерматит,и се чудя дали става,ако си закупя специален шампоан за това (като например Kelual DS) ще се излекувам? Без да използвам други излишни мазила,хапчета и т.н

Здравейте!

При някои е достатъчно само използването на шампоан! Бихте могъл да опитате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Suzis » 25 Яну 2018, 15:24

Здавейте д-р Тодева искам да попитам можели да се използва
лосиона на себорал форте плюс от кърмачки
Suzis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2018, 15:14

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Яну 2018, 16:15

Suzis написа:Здавейте д-р Тодева искам да попитам можели да се използва
лосиона на себорал форте плюс от кърмачки

Здравейте!

Няма противопоказания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Мадлен2905 » 08 Фев 2018, 04:16

Здравейте, аз съм посещавала неведнъж дерматолог и имам себореен дерматит. Ползвала съм може би не всички но твърде много от предлаганите медикаменти, шампоани, кремове и всякакви подобни. Всички те ми помагат в началото и след това връщайки се обратно, себореята е още по-коварна. В момента съм в Англия и в последния един месец положението стана плачевно. Последният път използвах Низорал защото в аптеката това ми предложиха, но той не ми помага от доста отдавна само ми успокоява сърбежа за ден два и след това всичко е същото. Моля ви кажете ми какво да използвам, няма значение колко е скъпо. Между другото и косата ми пада все повече, незнам дали това има общо със себорейния дерматит.
Благодаря ви!
Мадлен2905
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2018, 04:07

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Фев 2018, 16:55

Мадлен2905 написа:Здравейте, аз съм посещавала неведнъж дерматолог и имам себореен дерматит. Ползвала съм може би не всички но твърде много от предлаганите медикаменти, шампоани, кремове и всякакви подобни. Всички те ми помагат в началото и след това връщайки се обратно, себореята е още по-коварна. В момента съм в Англия и в последния един месец положението стана плачевно. Последният път използвах Низорал защото в аптеката това ми предложиха, но той не ми помага от доста отдавна само ми успокоява сърбежа за ден два и след това всичко е същото. Моля ви кажете ми какво да използвам, няма значение колко е скъпо. Между другото и косата ми пада все повече, незнам дали това има общо със себорейния дерматит.
Благодаря ви!

Здравейте!

Себорейният дерматит е хронично състояние и като такова след провеждането на лечение профилактиката е задължителна. За съжаление няма как поне за известно време да спрете да използвате каквото и да е антисеборейно. Възможно е и повишен косопад да се дължи на себорея! За съжаление без подробна информация и преглед ми е трудно да дам конкретни препоръки, защото е строго индивидуално!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Мадлен2905 » 08 Фев 2018, 17:00

Моля ви препоръчайте ми нещо, което да мога да си купя от Англия. Имам силен сърбеж, люспи по целия скалп и имам и от двете страни на носа. Същите тези области са червени. С какво мога да ги третирам, нямам възможност да отида на лекар тук.
Мадлен2905
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2018, 04:07

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот AleksandurStefanov » 08 Фев 2018, 22:36

Здравейте на 22г. съм преди около 7 години страдам от себорен дерматит зад ухото е засегнатото място,голямо петно в скалпа. Минала съм много личения, през Низорал крем,... шампоан с катран до инжекции съдържащи витамин за кожата и много други мазила който и името не им помня вече. Проблема е че нищо не помага, след приключването на дадено лечение минат 7 до 10 дни и всичко е по старо му, досаден сърбеж. Преди 3год. забременях със синът ми подчти изчезна сърбежът даже напълно. И веднага след раждане леко по леко се появи отново. Тук в Германия ми препоръча докторът шампоан понеже кърмех. С минаването на годините нищо не се промени даже става по зле с появата на малки червени петна по тялото с бяла коричка на меки части като около гърдите, бедрата, коляното, лакатя който НЕ СЪРБЯТ! И преди 4 месеца бях отново на лекар в Германия се намирам...и ми предписа
олио LOYON , гел XAMIOL и шампоан някакъв си...ееее отново нищо толкова пари на вятъра. Докато третирах с мазилата минава сърбежът но си остава екземата. Сега започнах да си мия косата с Себорал и лосион Себорал как мислите ще помогне ли това? . За тялото нищо не използвам но се появяват по повечко петна ден след ден.
AleksandurStefanov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2018, 21:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Фев 2018, 16:19

Мадлен2905 написа:Моля ви препоръчайте ми нещо, което да мога да си купя от Англия. Имам силен сърбеж, люспи по целия скалп и имам и от двете страни на носа. Същите тези области са червени. С какво мога да ги третирам, нямам възможност да отида на лекар тук.

Вземете си шампоан низорал или еквивалентен такъв!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта