Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Фев 2018, 16:31

AleksandurStefanov написа:Здравейте на 22г. съм преди около 7 години страдам от себорен дерматит зад ухото е засегнатото място,голямо петно в скалпа. Минала съм много личения, през Низорал крем,... шампоан с катран до инжекции съдържащи витамин за кожата и много други мазила който и името не им помня вече. Проблема е че нищо не помага, след приключването на дадено лечение минат 7 до 10 дни и всичко е по старо му, досаден сърбеж. Преди 3год. забременях със синът ми подчти изчезна сърбежът даже напълно. И веднага след раждане леко по леко се появи отново. Тук в Германия ми препоръча докторът шампоан понеже кърмех. С минаването на годините нищо не се промени даже става по зле с появата на малки червени петна по тялото с бяла коричка на меки части като около гърдите, бедрата, коляното, лакатя който НЕ СЪРБЯТ! И преди 4 месеца бях отново на лекар в Германия се намирам...и ми предписа
олио LOYON , гел XAMIOL и шампоан някакъв си...ееее отново нищо толкова пари на вятъра. Докато третирах с мазилата минава сърбежът но си остава екземата. Сега започнах да си мия косата с Себорал и лосион Себорал как мислите ще помогне ли това? . За тялото нищо не използвам но се появяват по повечко петна ден след ден.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Някой в семейството Ви има ли кожни заболявания и какви?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот neve » 14 Фев 2018, 10:44

Здравейте, на 28 години съм, от ученичка имам проблеми с акнето. Преди две години ми поставиха диагноза акне розацея, последва лечение но само с временно подобрение. Есенно-зимния период се влоших отново. Миналото лято отново посетих дерматолог, който каза че имам себореен дерматит на лицето и скалпа, изписа ми гел Топикрем за коса и тяло, крем келуал дс за лице и слънцезащитен крем. Отново имаше само временно подобрение и в момента пак ми е влошена кожата на лицето (ще прикача и снимки). Бихте ли ми казали дали не трябва някакво ограничение от определени храни и напитки. Имам и куче, не знам дали и това не влияе по някакъв начин. Вече не знам как да процедирам, отчаях се от това тичане по доктори...

Прилагам линкове на снимките:

http://prikachi.com/images.php?images/815/9265815O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/816/9265816p.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/817/9265817l.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/818/9265818E.jpg
neve
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2018, 10:15

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Фев 2018, 16:07

neve написа:Здравейте, на 28 години съм, от ученичка имам проблеми с акнето. Преди две години ми поставиха диагноза акне розацея, последва лечение но само с временно подобрение. Есенно-зимния период се влоших отново. Миналото лято отново посетих дерматолог, който каза че имам себореен дерматит на лицето и скалпа, изписа ми гел Топикрем за коса и тяло, крем келуал дс за лице и слънцезащитен крем. Отново имаше само временно подобрение и в момента пак ми е влошена кожата на лицето (ще прикача и снимки). Бихте ли ми казали дали не трябва някакво ограничение от определени храни и напитки. Имам и куче, не знам дали и това не влияе по някакъв начин. Вече не знам как да процедирам, отчаях се от това тичане по доктори...

Прилагам линкове на снимките:

http://prikachi.com/images.php?images/815/9265815O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/816/9265816p.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/817/9265817l.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/818/9265818E.jpg

Здравейте!

Видях приложените снимки и смятам, че само с онлайн консултация не мога да ви помогна! Имате нужда от лечение с лекарства, най-вероятно за няколко месеца!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот AleksandurStefanov » 15 Фев 2018, 17:45

Dr Violina Todeva написа:
AleksandurStefanov написа:Здравейте на 22г. съм преди около 7 години страдам от себорен дерматит зад ухото е засегнатото място,голямо петно в скалпа. Минала съм много личения, през Низорал крем,... шампоан с катран до инжекции съдържащи витамин за кожата и много други мазила който и името не им помня вече. Проблема е че нищо не помага, след приключването на дадено лечение минат 7 до 10 дни и всичко е по старо му, досаден сърбеж. Преди 3год. забременях със синът ми подчти изчезна сърбежът даже напълно. И веднага след раждане леко по леко се появи отново. Тук в Германия ми препоръча докторът шампоан понеже кърмех. С минаването на годините нищо не се промени даже става по зле с появата на малки червени петна по тялото с бяла коричка на меки части като около гърдите, бедрата, коляното, лакатя който НЕ СЪРБЯТ! И преди 4 месеца бях отново на лекар в Германия се намирам...и ми предписа
олио LOYON , гел XAMIOL и шампоан някакъв си...ееее отново нищо толкова пари на вятъра. Докато третирах с мазилата минава сърбежът но си остава екземата. Сега започнах да си мия косата с Себорал и лосион Себорал как мислите ще помогне ли това? . За тялото нищо не използвам но се появяват по повечко петна ден след ден.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Някой в семейството Ви има ли кожни заболявания и какви?

С уважение,
д-р Тодева



баба ми от страна на майка ми приживе страдаше от псюарзиз. и да мога да изпратя снимка може ли на лично съобщение в емаил, защото тук не ми позволява Файл-а е прекалено голям, максималния размер.
AleksandurStefanov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2018, 21:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Mario Delchev » 18 Фев 2018, 14:17

Здравйте :) не знам дали тук е уместно, но предварително се извинявам :) Почна засилен косопад, сърбеж на главата (мъж 23г.) имах завишен TSH леко 4.80, но вече е в граници :) употребата на марихуана действа ли върху кожата и косата :) и какви изследвания трябва да се направят, за да се види проблемът от къде идва :)
Mario Delchev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Фев 2015, 20:46

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2018, 16:32

AleksandurStefanov написа:
Dr Violina Todeva написа:
AleksandurStefanov написа:Здравейте на 22г. съм преди около 7 години страдам от себорен дерматит зад ухото е засегнатото място,голямо петно в скалпа. Минала съм много личения, през Низорал крем,... шампоан с катран до инжекции съдържащи витамин за кожата и много други мазила който и името не им помня вече. Проблема е че нищо не помага, след приключването на дадено лечение минат 7 до 10 дни и всичко е по старо му, досаден сърбеж. Преди 3год. забременях със синът ми подчти изчезна сърбежът даже напълно. И веднага след раждане леко по леко се появи отново. Тук в Германия ми препоръча докторът шампоан понеже кърмех. С минаването на годините нищо не се промени даже става по зле с появата на малки червени петна по тялото с бяла коричка на меки части като около гърдите, бедрата, коляното, лакатя който НЕ СЪРБЯТ! И преди 4 месеца бях отново на лекар в Германия се намирам...и ми предписа
олио LOYON , гел XAMIOL и шампоан някакъв си...ееее отново нищо толкова пари на вятъра. Докато третирах с мазилата минава сърбежът но си остава екземата. Сега започнах да си мия косата с Себорал и лосион Себорал как мислите ще помогне ли това? . За тялото нищо не използвам но се появяват по повечко петна ден след ден.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Някой в семейството Ви има ли кожни заболявания и какви?

С уважение,
д-р Тодева



баба ми от страна на майка ми приживе страдаше от псюарзиз. и да мога да изпратя снимка може ли на лично съобщение в емаил, защото тук не ми позволява Файл-а е прекалено голям, максималния размер.

Здравейте!

Да, може да ги изпратите на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2018, 16:50

Mario Delchev написа:Здравйте :) не знам дали тук е уместно, но предварително се извинявам :) Почна засилен косопад, сърбеж на главата (мъж 23г.) имах завишен TSH леко 4.80, но вече е в граници :) употребата на марихуана действа ли върху кожата и косата :) и какви изследвания трябва да се направят, за да се види проблемът от къде идва :)

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Крум.Станимиров » 20 Мар 2018, 11:59

Здравейте д-р Тодева! Аз също Ви моля за съвет. От края на 2015 год. живея в София и от тогава започнаха проблемите с кожата. В началото не обърнах голямо внимание, след което впоследствие последваха 2-3 посещения при дерматолог и се посредством биопсия ми се постави диагноза себореен дерматит. При мен обаче той не е изразен около главата, а в областта на гръдния кош и встрани около интимните части. Изразява се в сърбеж и понякога доста силно зачервяване с появата на пъпки и лющене на кожата в тези области. Използвал съм Дектакорт крем, Цикалфат крем, Бетафузин, Джин-Джира,понякога сърбежите са доста силно изразени и нетърпими и нямам представа какво още да изпробвам. Моля за съвет и препоръки.
Крум.Станимиров
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2018, 11:46

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Pon4eto » 12 Апр 2018, 14:14

Здравейте д-р Тодева,
От дълги години имам себореен дераматит. Ходила съм при много дерматолози, но с временен резултат. Обяснението, което ми дават- хронично!
При всяко посещение получавам различен вид скъп шампоан, който понякога действа, друг път-изобщо не! Имам суха коса- скалпът ми се покрива с люспи, които лесно падат, а под тях е раничка. Сърби ме,но не е нетърпимо. Вече повече от месец откакто ми се появи пак! Най-много е зад ушите, покрай челото, на самото чело, бакенбардите и на врата. Изсъхва ми и кожата на лицето, появяват се лишеи, белещи се червени петна.
Как да се спася? Използвам сега ЗДРАВЕ с катран, но никакъв резултат!Най-много ми помагаше шампоан ZETION, но го спряха от производство :/
Благодаря ви за вниманието и ще очаквам вашия отговор:))
Pon4eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2018, 14:02

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 11:28

Крум.Станимиров написа:Здравейте д-р Тодева! Аз също Ви моля за съвет. От края на 2015 год. живея в София и от тогава започнаха проблемите с кожата. В началото не обърнах голямо внимание, след което впоследствие последваха 2-3 посещения при дерматолог и се посредством биопсия ми се постави диагноза себореен дерматит. При мен обаче той не е изразен около главата, а в областта на гръдния кош и встрани около интимните части. Изразява се в сърбеж и понякога доста силно зачервяване с появата на пъпки и лющене на кожата в тези области. Използвал съм Дектакорт крем, Цикалфат крем, Бетафузин, Джин-Джира,понякога сърбежите са доста силно изразени и нетърпими и нямам представа какво още да изпробвам. Моля за съвет и препоръки.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Каква е професията Ви? Някой в семейството има ли кожни проблеми и ако да - какви? Какво използвате към момента? Профилактика правена ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта