Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Май 2018, 11:29

Pon4eto написа:Здравейте д-р Тодева,
От дълги години имам себореен дераматит. Ходила съм при много дерматолози, но с временен резултат. Обяснението, което ми дават- хронично!
При всяко посещение получавам различен вид скъп шампоан, който понякога действа, друг път-изобщо не! Имам суха коса- скалпът ми се покрива с люспи, които лесно падат, а под тях е раничка. Сърби ме,но не е нетърпимо. Вече повече от месец откакто ми се появи пак! Най-много е зад ушите, покрай челото, на самото чело, бакенбардите и на врата. Изсъхва ми и кожата на лицето, появяват се лишеи, белещи се червени петна.
Как да се спася? Използвам сега ЗДРАВЕ с катран, но никакъв резултат!Най-много ми помагаше шампоан ZETION, но го спряха от производство :/
Благодаря ви за вниманието и ще очаквам вашия отговор:))

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Каква е професията Ви? Някой в семейството има ли кожни проблеми и ако да - какви? Какво използвате към момента? Профилактика правена ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Габриела.Радева » 28 Май 2018, 00:26

Здравейте Д-р Тодева,
На 22 години съм и от около 8 години имам себорея на скалпа (а също имам люспи и в ушите). Беше ми предписан АЛПИКОРТ СОЛУЦИО преди доста време, но наскоро разбрах, че съдържа кортикостероиди и прекратих употребата му. В момента използвам единствено шампоан Неовал Тар, но това единствено изобщо не ми помага за сърбежа и люспите. Когато се появят повече люспи и сърбеж използвам Дипросалик мас, но ефекта е временен. Въпроса ми е дали може да ми препоръчате нещо което да предотвратява появата на себореята?
Габриела.Радева
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2018, 00:16

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:03

Габриела.Радева написа:Здравейте Д-р Тодева,
На 22 години съм и от около 8 години имам себорея на скалпа (а също имам люспи и в ушите). Беше ми предписан АЛПИКОРТ СОЛУЦИО преди доста време, но наскоро разбрах, че съдържа кортикостероиди и прекратих употребата му. В момента използвам единствено шампоан Неовал Тар, но това единствено изобщо не ми помага за сърбежа и люспите. Когато се появят повече люспи и сърбеж използвам Дипросалик мас, но ефекта е временен. Въпроса ми е дали може да ми препоръчате нещо което да предотвратява появата на себореята?

Здравейте!

Освен по главата имате ли обриви на други места? Някой в семейството има ли кожни заболявания? Ако можете приложете снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Габриела.Радева » 28 Май 2018, 20:46

Dr Violina Todeva написа:
Габриела.Радева написа:Здравейте Д-р Тодева,
На 22 години съм и от около 8 години имам себорея на скалпа (а също имам люспи и в ушите). Беше ми предписан АЛПИКОРТ СОЛУЦИО преди доста време, но наскоро разбрах, че съдържа кортикостероиди и прекратих употребата му. В момента използвам единствено шампоан Неовал Тар, но това единствено изобщо не ми помага за сърбежа и люспите. Когато се появят повече люспи и сърбеж използвам Дипросалик мас, но ефекта е временен. Въпроса ми е дали може да ми препоръчате нещо което да предотвратява появата на себореята?

Здравейте!

Освен по главата имате ли обриви на други места? Някой в семейството има ли кожни заболявания? Ако можете приложете снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Не, единствено на главата, макар че понякога (но много рядко) се появява на веждите ми. Колкото до семейството баща ми има понякога малки обриви (пъпчици), но няма подобно кожно заболяване.
Прикачени файлове
viber image.jpg
viber image.jpg (64.67 KiB) Прегледано 621 пъти
Габриела.Радева
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2018, 00:16

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2018, 10:14

Габриела.Радева написа:
Dr Violina Todeva написа:
Габриела.Радева написа:Здравейте Д-р Тодева,
На 22 години съм и от около 8 години имам себорея на скалпа (а също имам люспи и в ушите). Беше ми предписан АЛПИКОРТ СОЛУЦИО преди доста време, но наскоро разбрах, че съдържа кортикостероиди и прекратих употребата му. В момента използвам единствено шампоан Неовал Тар, но това единствено изобщо не ми помага за сърбежа и люспите. Когато се появят повече люспи и сърбеж използвам Дипросалик мас, но ефекта е временен. Въпроса ми е дали може да ми препоръчате нещо което да предотвратява появата на себореята?

Здравейте!

Освен по главата имате ли обриви на други места? Някой в семейството има ли кожни заболявания? Ако можете приложете снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Не, единствено на главата, макар че понякога (но много рядко) се появява на веждите ми. Колкото до семейството баща ми има понякога малки обриви (пъпчици), но няма подобно кожно заболяване.

Здравейте!

Видях приложената снимка и смятам, че имате нужда от лечебен курс, който няма как да предпиша онлайн. Докато посетите кожен лекар използвайте шампоан кетозал за всяко измиване на косата, но престоя на пяната трябва да е 10 минути!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Стейси Иван » 12 Юни 2018, 13:37

Здравейте, д-р Тодева! Преди около 1г. 6м. на синът ми който е на 11г. му се получиха малки ранички с люспи зад ушите, леко зачервяване и люспички на малка част от клепачите и пърхут . Казаха ни - себореен дерматит и му изписаха Адвантан крем и Биодерма сенсибио DS за мазане и шампоан на Биодерма NODE против пърхут. Адвантан крема използвахме около 2 седмици и имаше ефект, но за кратко. Пърхут вече няма. Сега използваме Низорал крем и джинджира цинк пиритион крем за клепачите и зад ушите, бихте ли ни препоръчали лекарство или медицинска козметика за справяне с това ? Благодаря Ви!
Стейси Иван
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2018, 15:03

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2018, 13:05

Стейси Иван написа:Здравейте, д-р Тодева! Преди около 1г. 6м. на синът ми който е на 11г. му се получиха малки ранички с люспи зад ушите, леко зачервяване и люспички на малка част от клепачите и пърхут . Казаха ни - себореен дерматит и му изписаха Адвантан крем и Биодерма сенсибио DS за мазане и шампоан на Биодерма NODE против пърхут. Адвантан крема използвахме около 2 седмици и имаше ефект, но за кратко. Пърхут вече няма. Сега използваме Низорал крем и джинджира цинк пиритион крем за клепачите и зад ушите, бихте ли ни препоръчали лекарство или медицинска козметика за справяне с това ? Благодаря Ви!

Здравейте!

Моята препоръка е да използвате продължително крема Сенсибио ДС - с месеци, може да добавите за лицето и измивния продукт от серията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот xman15 » 12 Юли 2018, 05:34

Здравейте д-р Тодева, от близо три години се боря със себореен дерматит. Проблемна зона ми беше освен главата, мидичките на ушите в горната част, също и кожата от ляво и дясно на носът ,и веждите. Забелязах ,че проблемите се появяват при смяна на сезони или отслабване на имунната система. От косата падаше пърхот с най-различни размери при почесване, в ушите се появява сърбеж и люспи(бели), по веждите и около носът зачервяване, сърбеж, и лющене. Третирал съм с кетозал, и низорал за косата, но при появяване на проблема почти не се забелязва ефект. За носът и веждите ми бяха изписали очен вазелин, или нещо подобно, мазно. От него ме успокоява ,но не лекува. При скорошно постригване забелязах пъпчици до ухото, които са ме засърбявали понякога и са се лющили. Те са причината в момента да ви потърся за помощ, понеже сме в активен сезон, и не ме пускат да се консултирам с доктор. Прилагам снимка на пъпчиците, и се надявам че ще можете да ми помогнете. Кожата ми по-принцип е мазна, имал съм проблем с акне в пубертета. Не знам дали са ми наследсвени проблемите, родителите ми нямат такива проблеми, но дядо ми го помня че беше винаги зачервен около носът. Благодаря за помощта предварително!
Прикачени файлове
IMG_20180712_052653.jpg
От ляво на ухото(малките мехурчета)
IMG_20180712_052653.jpg (1022.98 KiB) Прегледано 528 пъти
xman15
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2018, 05:01

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот xman15 » 12 Юли 2018, 09:38

Здравейте, извинявам се ,че отново пиша ,но забелязах и това преди малко . Имам някакви червени петна по главата. https://drive.google.com/file/d/1D9tbuN ... p=drivesdk
xman15
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Юли 2018, 05:01

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта