Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 11:31

xman15 написа:Здравейте д-р Тодева, от близо три години се боря със себореен дерматит. Проблемна зона ми беше освен главата, мидичките на ушите в горната част, също и кожата от ляво и дясно на носът ,и веждите. Забелязах ,че проблемите се появяват при смяна на сезони или отслабване на имунната система. От косата падаше пърхот с най-различни размери при почесване, в ушите се появява сърбеж и люспи(бели), по веждите и около носът зачервяване, сърбеж, и лющене. Третирал съм с кетозал, и низорал за косата, но при появяване на проблема почти не се забелязва ефект. За носът и веждите ми бяха изписали очен вазелин, или нещо подобно, мазно. От него ме успокоява ,но не лекува. При скорошно постригване забелязах пъпчици до ухото, които са ме засърбявали понякога и са се лющили. Те са причината в момента да ви потърся за помощ, понеже сме в активен сезон, и не ме пускат да се консултирам с доктор. Прилагам снимка на пъпчиците, и се надявам че ще можете да ми помогнете. Кожата ми по-принцип е мазна, имал съм проблем с акне в пубертета. Не знам дали са ми наследсвени проблемите, родителите ми нямат такива проблеми, но дядо ми го помня че беше винаги зачервен около носът. Благодаря за помощта предварително!

Здравейте!

Съветвам ви да използвате Низорал шампоан за измиване - през ден с престой на пяната 10 минути преди изплакване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Narina » 22 Авг 2018, 18:06

Здравейте,
Аз съм жена на 28, не се боядисвам, не използвам преси, изобщо грижата за косата ми преди всичко това се свеждаше до измиване с шампоан и оставянето й да си изсъхне нормално, дори не използвах сешоар. Не работя нещо със стрес, имам хипотиреоидизъм, открит преди 8-9 години, който в момента е под контрол и няма общо с проблемите ми. Те започнаха преди 3 години, когато спрях цигарите. Тогава сякаш организмът ми полудя. Появиха се сърбящи корички по главата, които омазняваха всичко наоколо, като ги чопля, самата ми коса започна да се омазнява за ден, когато преди издържаше по 3-4. Около носа, в ушите и по веждите започнаха да се появяват бели люспи. За лицето и ушите ми изписаха Локоид Крело 0,1% емулсия, с която да се мажа през ден за вече не помня 1 или 2 седмици (беше отдавна) - залющването се изчисти, но се появява периодично отново. За главата съм се къпала с Низорал, Дюкре и в момента Селсон - Низорал беше най-неефективен, но всички успокояват сърбежа и изчистват хвърчащия пърхот. Самите корички обаче си остават и косата ми продължава да се омазнява страшно бързо.
Бихте ли ми препоръчали нещо, особено за това омазняване? От горчив опит открих, че от шампоаните против мазна коса коричките единствено се възпаляват повече. Вече не знам какво да правя.

Благодаря!
Narina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2018, 17:46

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Сеп 2018, 11:22

Narina написа:Здравейте,
Аз съм жена на 28, не се боядисвам, не използвам преси, изобщо грижата за косата ми преди всичко това се свеждаше до измиване с шампоан и оставянето й да си изсъхне нормално, дори не използвах сешоар. Не работя нещо със стрес, имам хипотиреоидизъм, открит преди 8-9 години, който в момента е под контрол и няма общо с проблемите ми. Те започнаха преди 3 години, когато спрях цигарите. Тогава сякаш организмът ми полудя. Появиха се сърбящи корички по главата, които омазняваха всичко наоколо, като ги чопля, самата ми коса започна да се омазнява за ден, когато преди издържаше по 3-4. Около носа, в ушите и по веждите започнаха да се появяват бели люспи. За лицето и ушите ми изписаха Локоид Крело 0,1% емулсия, с която да се мажа през ден за вече не помня 1 или 2 седмици (беше отдавна) - залющването се изчисти, но се появява периодично отново. За главата съм се къпала с Низорал, Дюкре и в момента Селсон - Низорал беше най-неефективен, но всички успокояват сърбежа и изчистват хвърчащия пърхот. Самите корички обаче си остават и косата ми продължава да се омазнява страшно бързо.
Бихте ли ми препоръчали нещо, особено за това омазняване? От горчив опит открих, че от шампоаните против мазна коса коричките единствено се възпаляват повече. Вече не знам какво да правя.

Благодаря!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?
В кой град живеете? Предполагам това, което сте използвала е предписано от дерматолог! Имате ли други проблеми, освен хипотиреоидизъм. В семейството Ви има ли кожни заболявания и ако да - какви?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ДиитърБуров » 12 Окт 2018, 08:30

Здравейте, от известно време косата ми пада, безжизнена и няма обем. Забелязвам пърхот на люспи, зачервяване и сърбеж в областта на скалпа. Засилва се през есента. Усещам кожата около ушите и линията на косата към челото мазна.
ДиитърБуров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2018, 08:25

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:03

ДиитърБуров написа:Здравейте, от известно време косата ми пада, безжизнена и няма обем. Забелязвам пърхот на люспи, зачервяване и сърбеж в областта на скалпа. Засилва се през есента. Усещам кожата около ушите и линията на косата към челото мазна.

Здравейте!

Използвал ли сте шампоани против пърхот?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Silwia_conewska » 17 Яну 2019, 18:37

Здравейте, синът ми(14 години) от години има себорея в косата. Ходили сме при няколко дерматолога, които изписват най-различни шампоани и лусиони(себомакс, селсунблу), но досега никога не се е изчиствал. Последната лекарка при която го водих ми каза, че е необратимо и да не се надявам че ще изчезне. Той вече пораства, от скоро е с по-къса коса и петната си личат още повече. Какво бихте ми препоръчали и да продължавам ли да търся мнения и лечение? Колко време е лечението на това заболяване? Майка на дете с такъв проблем, но много по-сериозно изявен, ми каза рецепта: дефламол-абрикорт мас- витамин А, мислите ли че ще помогне? Благодаря предварително!
Silwia_conewska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2019, 18:13

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Фев 2019, 13:12

Silwia_conewska написа:Здравейте, синът ми(14 години) от години има себорея в косата. Ходили сме при няколко дерматолога, които изписват най-различни шампоани и лусиони(себомакс, селсунблу), но досега никога не се е изчиствал. Последната лекарка при която го водих ми каза, че е необратимо и да не се надявам че ще изчезне. Той вече пораства, от скоро е с по-къса коса и петната си личат още повече. Какво бихте ми препоръчали и да продължавам ли да търся мнения и лечение? Колко време е лечението на това заболяване? Майка на дете с такъв проблем, но много по-сериозно изявен, ми каза рецепта: дефламол-абрикорт мас- витамин А, мислите ли че ще помогне? Благодаря предварително!

Здравейте!

От къде сте? В семейството Ви има ли кожни заболявания и ако да какви?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dani91 » 07 Мар 2019, 15:57

Здравейте др. Тодева. От около месец съпругът ми има проблем с клепачите, първоначално изглеждаше като лишеи, в началото на клепачите от към носа, кожата на мястото беше суха. После взехме от аптеката някакво кремче за овлажняване, което ни препоръчаха, но резултат нямаше а като че ли даже и се влоши, като се събуди по-голямата част от клепачите му е суха и се виждат кожички. Интересно, че не го сърбят постоянно. Вчера се след като ги намаза с друго кремче Е45, оплака се че му щипи и днес сутринта клепачите му бяха зачервени и подпухнали(оттекли), каза че това се случва за втори път. Моля за съвет! Благодаря ви
Dani91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2019, 15:44

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Мар 2019, 12:48

Dani91 написа:Здравейте др. Тодева. От около месец съпругът ми има проблем с клепачите, първоначално изглеждаше като лишеи, в началото на клепачите от към носа, кожата на мястото беше суха. После взехме от аптеката някакво кремче за овлажняване, което ни препоръчаха, но резултат нямаше а като че ли даже и се влоши, като се събуди по-голямата част от клепачите му е суха и се виждат кожички. Интересно, че не го сърбят постоянно. Вчера се след като ги намаза с друго кремче Е45, оплака се че му щипи и днес сутринта клепачите му бяха зачервени и подпухнали(оттекли), каза че това се случва за втори път. Моля за съвет! Благодаря ви

Здравейте!

Имате ли снимки? На колко години е господина? Каква е професията му? Има ли хоби?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Крум.Станимиров » 28 Мар 2019, 09:15

Dr Violina Todeva написа:
Крум.Станимиров написа:Здравейте д-р Тодева! Аз също Ви моля за съвет. От края на 2015 год. живея в София и от тогава започнаха проблемите с кожата. В началото не обърнах голямо внимание, след което впоследствие последваха 2-3 посещения при дерматолог и се посредством биопсия ми се постави диагноза себореен дерматит. При мен обаче той не е изразен около главата, а в областта на гръдния кош и встрани около интимните части. Изразява се в сърбеж и понякога доста силно зачервяване с появата на пъпки и лющене на кожата в тези области. Използвал съм Дектакорт крем, Цикалфат крем, Бетафузин, Джин-Джира,понякога сърбежите са доста силно изразени и нетърпими и нямам представа какво още да изпробвам. Моля за съвет и препоръки.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Каква е професията Ви? Някой в семейството има ли кожни проблеми и ако да - какви? Какво използвате към момента? Профилактика правена ли е?

С уважение,
д-р Тодева




Благодаря ви за отговора! Работя като сервитьор. В семейството не съм запознат да има роднина с такъв проблем. В момента използвам Авен Цикалфат крем поне за успоокоение, тъй като ми казаха, че кортикостероида тип бетафузин или дектакорт успокоява моментно, но раздразва повече. Под профилактика само не разбрах какво имате в предвид. Посещавал съм колеги, последния ми каза, че се себореен дерматит в областа интимната. Те сърбежите ми са отстрани по гънките точно със зачервяване и лющене. Така е вече три години.
Крум.Станимиров
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron