Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Апр 2019, 12:13

Крум.Станимиров написа:
Dr Violina Todeva написа:
Крум.Станимиров написа:Здравейте д-р Тодева! Аз също Ви моля за съвет. От края на 2015 год. живея в София и от тогава започнаха проблемите с кожата. В началото не обърнах голямо внимание, след което впоследствие последваха 2-3 посещения при дерматолог и се посредством биопсия ми се постави диагноза себореен дерматит. При мен обаче той не е изразен около главата, а в областта на гръдния кош и встрани около интимните части. Изразява се в сърбеж и понякога доста силно зачервяване с появата на пъпки и лющене на кожата в тези области. Използвал съм Дектакорт крем, Цикалфат крем, Бетафузин, Джин-Джира,понякога сърбежите са доста силно изразени и нетърпими и нямам представа какво още да изпробвам. Моля за съвет и препоръки.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Каква е професията Ви? Някой в семейството има ли кожни проблеми и ако да - какви? Какво използвате към момента? Профилактика правена ли е?

С уважение,
д-р Тодева




Благодаря ви за отговора! Работя като сервитьор. В семейството не съм запознат да има роднина с такъв проблем. В момента използвам Авен Цикалфат крем поне за успоокоение, тъй като ми казаха, че кортикостероида тип бетафузин или дектакорт успокоява моментно, но раздразва повече. Под профилактика само не разбрах какво имате в предвид. Посещавал съм колеги, последния ми каза, че се себореен дерматит в областа интимната. Те сърбежите ми са отстрани по гънките точно със зачервяване и лющене. Така е вече три години.

Какво използвате за измиване на кожата в тази зона?
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Крум.Станимиров » 17 Апр 2019, 01:37

Олиото на Юсерин по време на къпане за чувствителна кожа
Крум.Станимиров
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2018, 11:46

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2019, 11:25

Крум.Станимиров написа:Олиото на Юсерин по време на къпане за чувствителна кожа

Здравейте!

Добре, ако искате за мазане добавете на Биодерма кремът Сенсибио ДС.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Крум.Станимиров » 28 Апр 2019, 01:08

Dr Violina Todeva написа:
Крум.Станимиров написа:Олиото на Юсерин по време на къпане за чувствителна кожа

Здравейте!

Добре, ако искате за мазане добавете на Биодерма кремът Сенсибио ДС.

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте отново д-р Тодева. След няколко намазвания с посочения крем за съжаление не усещам никакво подобрение. Сърбежа отново е доста силен и непоносим и дори кожата е зачервена и леко разранена.
Крум.Станимиров
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2018, 11:46

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Апр 2019, 11:15

Крум.Станимиров написа:
Dr Violina Todeva написа:
Крум.Станимиров написа:Олиото на Юсерин по време на къпане за чувствителна кожа

Здравейте!

Добре, ако искате за мазане добавете на Биодерма кремът Сенсибио ДС.

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте отново д-р Тодева. След няколко намазвания с посочения крем за съжаление не усещам никакво подобрение. Сърбежа отново е доста силен и непоносим и дори кожата е зачервена и леко разранена.

Съжалявам!
Постете отново специалист лично! Възможно е проблемът да иска друго решение!
С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Milen88 » 19 Юни 2019, 18:19

Добър ден . Имам себореен дерматит на главата - мазен . Лекарката ми изписа блу кап спрей и си го взех , но не пазя рецептата и не намирам на колко време да се пръскам за мазен себореен дерматит ?
Milen88
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2018, 11:49

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2019, 11:04

Milen88 написа:Добър ден . Имам себореен дерматит на главата - мазен . Лекарката ми изписа блу кап спрей и си го взех , но не пазя рецептата и не намирам на колко време да се пръскам за мазен себореен дерматит ?

Използвайте ежедневно поне един месец!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dalita.gyuliyan » 04 Юли 2019, 22:02

Здравейте, имам себореен дерматит , като се замисля лющенето съм го имала от малка все същото суха себорея. Но от близо година е ад от сърбежи и косопад. Ходих при доста специалисти и нищо. Сега съм решила да пробвам различни шампоани по схема , четейки опит на други със съюия проблем. Въпросът ми е следния кое е най препоръчително за комбинацията суха себорея и косопад, тъй като косопада вече доста ме плаши. И не , не е свързан с хормони при мен , правила съм си пълни изследвания , витамини също в норма. Себореята е и по цялото ми тяло без видими белези , но сериозен сърбеж, коса и кожа винаги са ми били сухички. Много благодаря.
dalita.gyuliyan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2019, 21:53

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Юли 2019, 12:01

dalita.gyuliyan написа:Здравейте, имам себореен дерматит , като се замисля лющенето съм го имала от малка все същото суха себорея. Но от близо година е ад от сърбежи и косопад. Ходих при доста специалисти и нищо. Сега съм решила да пробвам различни шампоани по схема , четейки опит на други със съюия проблем. Въпросът ми е следния кое е най препоръчително за комбинацията суха себорея и косопад, тъй като косопада вече доста ме плаши. И не , не е свързан с хормони при мен , правила съм си пълни изследвания , витамини също в норма. Себореята е и по цялото ми тяло без видими белези , но сериозен сърбеж, коса и кожа винаги са ми били сухички. Много благодаря.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Споделете какво използвате сега!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Adriana000 » 16 Ное 2019, 03:09

Здравейте, д-р Тодева! От около 5 години (когато бях на 16 години) имам себорея, която на моменти изчезва. Преди 3 отидох на дерматолог, който ми изписа шампоан на Vichy от серията Decros за себорея ( мазна ако не се лъжа) и две мазила. Каза ми, че ще се излекувам, но след като спрях да се къпя със шампоана малко по малко всичко се върна. Миналото лято себореята пак изчезна, благодарение на морската вода. Баща ми преди е бил със себорея, открили са му бактерията хеликобактер в стомаха и когато се е излекувал от нея и себореята му е изчезнала. Въпросът ми е дали е възможно и аз да съм със същият проблем и кои хормони трябва да си изследвам? В момента нямам възможност да отида на лекар, тъй като не живея в голям град. Благодаря Ви предварително!
Adriana000
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2019, 02:50

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта