Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Ное 2019, 12:05

Adriana000 написа:Здравейте, д-р Тодева! От около 5 години (когато бях на 16 години) имам себорея, която на моменти изчезва. Преди 3 отидох на дерматолог, който ми изписа шампоан на Vichy от серията Decros за себорея ( мазна ако не се лъжа) и две мазила. Каза ми, че ще се излекувам, но след като спрях да се къпя със шампоана малко по малко всичко се върна. Миналото лято себореята пак изчезна, благодарение на морската вода. Баща ми преди е бил със себорея, открили са му бактерията хеликобактер в стомаха и когато се е излекувал от нея и себореята му е изчезнала. Въпросът ми е дали е възможно и аз да съм със същият проблем и кои хормони трябва да си изследвам? В момента нямам възможност да отида на лекар, тъй като не живея в голям град. Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Себорейният дерматит не налага изследване на хормони. Едва ли има и връзка с хеликобактер. Моята препоръка е да не спирате използването на антисеборейни шампоани, те имат профилактична роля.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ивайло.Колев » 13 Яну 2020, 21:05

Лекува ли се себореения дерматит
Ивайло.Колев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2020, 21:04

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Фев 2020, 14:03

Ивайло.Колев написа:Лекува ли се себореения дерматит

Здравейте!

Да, състоянието може да е под контрол.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Симеон С » 16 Апр 2020, 22:04

Здравейте Др Тодева мисля че имам дерматит но не съм сигурен и ще ви кажа симптомите имам зачервени петна силен сърбеж чак до кръв стига на места покрит е скалпа със сухи люспи какво може да ми предпишете пробвах с неовал но не ми помогна
Симеон С
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2020, 21:58

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Недялка.Кючукова » 07 Юни 2020, 10:34

Добър ден искам да попитам имам люспи като пърхот на главата и ме сърби както и във ушите и на веждите дайте ми съвет какви мерки да взема че и косата започна да ми капе
Недялка.Кючукова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2020, 10:28

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Poli_petrova102003 » 08 Юли 2020, 01:09

Здравейте, имам сух пърхот на ситни бели точици по дрехите ,при сресване, чесане и пипане на косата опитах с какви ли не шампоани сега закупих кетозал въпроса ми е той се използва един път седмично пред другото време какъв шампоан бихте ми препоръчали и каква може да е причина не знам къде да отида на дерматолог , Благодаря предварително! Полина 22 г
Poli_petrova102003
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2018, 12:36

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zornica.tancheva » 15 Юли 2020, 01:38

Здравейте.От близо една година имам силен сърбеж по скалпа най-вече отзад на главата и отгоре.От чесането ми се бели скалпа и имам пърхут.С какво мога да си мия косата,за да ми помогне.
zornica.tancheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2020, 01:33

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mariya.apostolova » 18 Авг 2020, 21:13

Здравейте! От октомври месец синът ми, който е на 21 години има проблем с косата. Отначало се появи лек пърхут. Започна употреба на Низолал и спря употребата на гел за коса. В последствие проблемът се задълбочи- появиха се жълти мазни люспи и оредаване на косата в горната част на главата. При първо посещение при дерматолог изписа Алпикорт и шампоан Виши
След отшумяват и на симптомите- Алпикорт Х и шампоан на Дюкре- Анафаз. Имаше ефект и подобрение , но преди 1 месец проблемът пак се появи. Следващият дерматолог изписа Адвантан милк. В момента 10 дни го прилага, но особен ефект няма. Моля, дайте съвет! Младо момче е и е много притеснен, особено за загубата на коса. Нито единият от лекарите не назначи някакви изследвания и не потърси причината за проблема.
mariya.apostolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2020, 21:02

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Victoria Justice » 30 Дек 2020, 23:59

Здравейте от 2,3 години имах проблем нещо се появи на главата като пъпка цялото е в пърхот и непрекъснато ме държеше падаше пърхот и много беше гадно. Косата ми винаги се омазнява и ходих на лекар изписа ми лекарства които въобще не помогнаха. Тази година ходих и се оказа че имам себорея капитис и изписа ми шампоан себорея и хапчета да намали сърбежа ползвам ги от 3,4 седмици добре но сега положението е станало по зле много се е разпространило до ухото и почти цялата глава. МОЛЯ ДАЙТЕ МИ НЯКАКЪВ СЪВЕТ И ДОБЪР КОЖЕН ЛЕКАР!!!!
Victoria Justice
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Дек 2020, 23:57

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот tanq.dragova » 13 Яну 2021, 20:56

Здравейте д-р В.Тодева от известно време имам пърхат,сърбеж и доста засилен косопад по 2 шепи коса от четката на ресане и по 2 шепи на къпане от сифона в банята,косата ми е доста рядка и плешива отгоре и отстрани.Страх ме е,че ще остана без коса.Моля препоръчайте ми нещо.Сменила съм много шампоани и маски,но нищо не помага Здраве,Себорал, Низорал,с черен чесън шампоан нищо не помага!
tanq.dragova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2021, 20:47

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron