Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:45

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот КрисиОпопойф » 24 Авг 2021, 12:14

Здравейте, от 17годишна имам себореен дерматит на скалпа до към 23 годишна възраст успявах да го контролирам, но от началото на тази година ми е пълна мъка. Започнах първо със sebclair и пръскащия спрей на uriage ds (предписано от дерматолог) . Оправих се за около два месеца. След това пак започнаха червени петънца, жълти петънца с люспички и лек сърбеж. Реших да пробвам низорал, като си спомням, че преди години доста ми помогна, но уви не се получи този път, спрях го след това почнах на Vichy dercos зеления и от него няма ефект, скалпа започна още повече да ме сърби да се зачервява и да се лющи. Отидох на дермстолог сега ми изписа на Closebax sd шампоан плюс спрей. Не си купих спрея 4 пъти до момента съм се изкъпала с шампоана ефекта е никакъв сърбежа става нетърпим. Също имам и в ушите люспи, но не ме сърбят или да ми пречат по някакъв начин. А относно скалпа себореята е само на определени места като на горната част на главата е чисто.
КрисиОпопойф
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2021, 11:57

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Авг 2021, 09:52

КрисиОпопойф написа:Здравейте, от 17годишна имам себореен дерматит на скалпа до към 23 годишна възраст успявах да го контролирам, но от началото на тази година ми е пълна мъка. Започнах първо със sebclair и пръскащия спрей на uriage ds (предписано от дерматолог) . Оправих се за около два месеца. След това пак започнаха червени петънца, жълти петънца с люспички и лек сърбеж. Реших да пробвам низорал, като си спомням, че преди години доста ми помогна, но уви не се получи този път, спрях го след това почнах на Vichy dercos зеления и от него няма ефект, скалпа започна още повече да ме сърби да се зачервява и да се лющи. Отидох на дермстолог сега ми изписа на Closebax sd шампоан плюс спрей. Не си купих спрея 4 пъти до момента съм се изкъпала с шампоана ефекта е никакъв сърбежа става нетърпим. Също имам и в ушите люспи, но не ме сърбят или да ми пречат по някакъв начин. А относно скалпа себореята е само на определени места като на горната част на главата е чисто.


Здравейте! Имате ли подобни залющвания и червени петна по тялото? Също така как стилизирате косата си - използвате ли преса, сешоар ? Боядисвате ли се? Всяко лечение изисква време докато подейства. Може да продължите с Closebax sd и да закупите спрея и след поне 1 месец употреба да се прецени дали има ефект. След това ако липсва такъв, да се обмисли друго лечение.

С уважение
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот КрисиОпопойф » 11 Сеп 2021, 20:51

Здравейте, не се боядисвам използвам преса и сешоар, не често, другаде петна нямам.
КрисиОпопойф
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2021, 11:57

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот КрисиОпопойф » 11 Сеп 2021, 20:54

Спрях Closebax sd и започнах Kelual DS na ducrai мисля че беше. Ефект отново никакъв. 5,6 пъти съм се изкъпала с него и вече започвам да изпитвам страх да не се появи и на лицето тъй като не успявам да го излекувам... имам и в ушите люспички..
КрисиОпопойф
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Авг 2021, 11:57

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Сеп 2021, 11:33

КрисиОпопойф написа:Спрях Closebax sd и започнах Kelual DS na ducrai мисля че беше. Ефект отново никакъв. 5,6 пъти съм се изкъпала с него и вече започвам да изпитвам страх да не се появи и на лицето тъй като не успявам да го излекувам... имам и в ушите люспички..


Здравейте! В последния ми отговор към вас съм Ви препоръчала да закупите и предписаният спрей заедно с шампоана Closebax SD и да се прецени след 1 месец. Вие спазихте ли препоръката, за да мога да оценя обективно ситуацията?

С уважение,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта