Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Май 2014, 17:25

onemilion написа:Здравейте, аз съм на 18 от 3г. имам диагноза себореен дерматит, придружен-мазна кожа, скалп-използвам био шампоан с цинк и бреза, основно по лицето, ушите и леко слабините (но там изчезват по-бързо)!
използвал съм на Uriage DS, Daktakort, Pevizon, Biotrade sebomax, бях и на антибиотик когато бях станал много зле: Урунгал!
в момента изпозлвам (случайно попаднах на него: Anna Lotan Barbados за мазна кожа) да става, помага? но до кога с тази мазна кожа, коста ми се омазнава бързо, правя си маски с хума, кална маска и след 30 мин. пак започва омазнаване!
Като не се мажа например: всеки ден ми излизат екземи и на тази мазна кожа.. бляя..
Харесал съм си Марката Гарниер и сериятя Pure - маски,тоник + един матираш крем за лице ББ, ще мога ли да бъда по-добре, като премахна мазнината, отново ли ще излизат такива работи, ограничавам се: с храна и напитки! (както трябва). Не разполагам с огромни финанси да си купувам скъпа козметика, а и знаете ли, и тя може да не помага, всяка кожа е различна!
Та, за Гарниер ако можете да ми покажете всетлина в тонела..
Благодаря искрено и лично!

Здравейте, Onemilion!

Себорейният дерматит за съжаление е хронично състояние. Това налага непрекъсната грижа за кожата с подходяща козметика. Аз не Ви съветвам това да е Гарниер. По-добре е да бъде серията Сенсибио ДС - измивния гел и кремът за ежедневно приложение. За скалпа използвайте един път седмично противопърхотен шампоан с цел профилактика.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот zspetrova » 29 Май 2014, 15:00

Здравейте ,имам въпрос към д-р Виолина Тодева.Имам следния проблем.От известно време скалпа ме сърби.Нямам пърхот ,нито въшки.Не мога да разбера на какво се дължи.Косата ми е много къдрава и според мен суха.Препоръчайте ми нещо.
zspetrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2014, 14:31

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Май 2014, 17:21

zspetrova написа:Здравейте ,имам въпрос към д-р Виолина Тодева.Имам следния проблем.От известно време скалпа ме сърби.Нямам пърхот ,нито въшки.Не мога да разбера на какво се дължи.Косата ми е много къдрава и според мен суха.Препоръчайте ми нещо.

Здравейте, zspetrova!

След като нямате нямате себорея, пърхот или залющване Ви съветвам да опитате с измиване със шампоан Сенсинол. Той може да Ви помогне да преодолеете сърбежа, който описвате.
Пише ми след един месец да споделите какъв е резултатът от лечението.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот qna_mr » 03 Юни 2014, 23:30

Здравейте д-р Тодева!Искам да ви попитам относно лечението на "себореен дерматит"-моето бебе е на 8 месеца и има зчервени бузки на лицето,на гънките на краката и от време на време на подмишниците,сърби го,даже имаше сухи участъци на шията под ушите,нашата педиатърка каза,че това е себореен дерматит и вече повече от месец лекуваме с кортикостеродни мазила,първо няколко дена с Адвантан и после с Липокрем.Зачервените участъци му минават временно след мазане с кортикостеродните кремове,но след няколко дена пак се обостря и пак същатат схема,първо Адвантан и после поддържаме с Липокрем и така сме вече повече от месец....много ми е притеснено от използването на кортикостероидите,може ли да ми помогнете да се справим със проблема?Искрено Ви благодаря!!!
qna_mr
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юни 2014, 23:13

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юни 2014, 18:07

qna_mr написа:Здравейте д-р Тодева!Искам да ви попитам относно лечението на "себореен дерматит"-моето бебе е на 8 месеца и има зчервени бузки на лицето,на гънките на краката и от време на време на подмишниците,сърби го,даже имаше сухи участъци на шията под ушите,нашата педиатърка каза,че това е себореен дерматит и вече повече от месец лекуваме с кортикостеродни мазила,първо няколко дена с Адвантан и после с Липокрем.Зачервените участъци му минават временно след мазане с кортикостеродните кремове,но след няколко дена пак се обостря и пак същатат схема,първо Адвантан и после поддържаме с Липокрем и така сме вече повече от месец....много ми е притеснено от използването на кортикостероидите,може ли да ми помогнете да се справим със проблема?Искрено Ви благодаря!!!

Здравейте, qna_mr!

Себорейният дерматит при бебетата обикновено е отшумял на възрастта на Вашето дете. Съветвам Ви да посетите кожен лекар, за да се прецени дали наистина се касае за себореен дерматит и да Ви назначат подходящо лечение.
Необходимо е да получите инструкции как да измивате кожата и кога и как да използвате подходящ емолиент.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот qna_mr » 04 Юни 2014, 23:00

Благодаря Ви за бързия отговор!
qna_mr
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юни 2014, 23:13

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Vikontii » 05 Юни 2014, 13:39

Здравейте д-р Тодева,

Мога ли да оплешивея от се себореята, която имам. Въпроса ми е провокиран от това, че имам това заболяване от 5-6 години, третирам го с различни шампоани - дюкре за мазен пърхот, на юзерин и т.н. НО от известно време насам сякаш себореята ми стана резистентна към тях, просто не действат и косата ми опадва с бързи темпове, вече е доста рядка, а кожата ми е червена. Направо все едно съм болен и като виждам резултатите - просто оплешивявам.

Благодаря Ви за отговора,
Успехи!
Vikontii
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Юни 2014, 13:33

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 14:54

Vikontii написа:Здравейте д-р Тодева,

Мога ли да оплешивея от се себореята, която имам. Въпроса ми е провокиран от това, че имам това заболяване от 5-6 години, третирам го с различни шампоани - дюкре за мазен пърхот, на юзерин и т.н. НО от известно време насам сякаш себореята ми стана резистентна към тях, просто не действат и косата ми опадва с бързи темпове, вече е доста рядка, а кожата ми е червена. Направо все едно съм болен и като виждам резултатите - просто оплешивявам.

Благодаря Ви за отговора,
Успехи!

Здравейте, Vikontii!

Вие на колко години сте? Какъв е Вашия пол? Имате ли фамилна обремененост за косопад или себорея? Само шампоани ли използвате към момента? Излагате ли се на слънце?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Vikontii » 06 Юни 2014, 16:48

Dr Violina Todeva написа:
Vikontii написа:Здравейте д-р Тодева,

Мога ли да оплешивея от се себореята, която имам. Въпроса ми е провокиран от това, че имам това заболяване от 5-6 години, третирам го с различни шампоани - дюкре за мазен пърхот, на юзерин и т.н. НО от известно време насам сякаш себореята ми стана резистентна към тях, просто не действат и косата ми опадва с бързи темпове, вече е доста рядка, а кожата ми е червена. Направо все едно съм болен и като виждам резултатите - просто оплешивявам.

Благодаря Ви за отговора,
Успехи!

Здравейте, Vikontii!

Вие на колко години сте? Какъв е Вашия пол? Имате ли фамилна обремененост за косопад или себорея? Само шампоани ли използвате към момента? Излагате ли се на слънце?

С уважение,
д-р Виолина Тодева



Почти 23 години - 1991г. Мъж. В семейството ми единствения плешив е единия от вуйчовците ми (те са двама), като от страна на майка ми няма други плешиви и никой със себореята. От страната на баща ми също няма плешиви или със себореята, само баща му - дядо ми никога не съм го виждал. Сега ползвам само шампоан на дюкре - сабал регулата - като вече не ми действа и косата ми за 1 ден пак е мазна. 3 месеца пух кератин на таблетки на Рамко фарм - не усетих някакъв ефект. На слънце се излагам често. - в градска среда. Покрай другото един въпрос - подходящо ли е да пия колаген - течен?

Благодаря Ви!
Vikontii
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Юни 2014, 13:33

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Vikontii » 06 Юни 2014, 16:51

Vikontii написа:
Dr Violina Todeva написа:
Vikontii написа:Здравейте д-р Тодева,

Мога ли да оплешивея от се себореята, която имам. Въпроса ми е провокиран от това, че имам това заболяване от 5-6 години, третирам го с различни шампоани - дюкре за мазен пърхот, на юзерин и т.н. НО от известно време насам сякаш себореята ми стана резистентна към тях, просто не действат и косата ми опадва с бързи темпове, вече е доста рядка, а кожата ми е червена. Направо все едно съм болен и като виждам резултатите - просто оплешивявам.

Благодаря Ви за отговора,
Успехи!

Здравейте, Vikontii!

Вие на колко години сте? Какъв е Вашия пол? Имате ли фамилна обремененост за косопад или себорея? Само шампоани ли използвате към момента? Излагате ли се на слънце?

С уважение,
д-р Виолина Тодева



Почти 23 години - 1991г. Мъж. В семейството ми единствения плешив е единия от вуйчовците ми (те са двама), като от страна на майка ми няма други плешиви и никой със себореята. От страната на баща ми също няма плешиви или със себореята, само баща му - дядо ми никога не съм го виждал. Сега ползвам само шампоан на дюкре - сабал регулата - като вече не ми действа и косата ми за 1 ден пак е мазна. 3 месеца пух кератин на таблетки на Рамко фарм - не усетих някакъв ефект. На слънце се излагам често. - в градска среда. Покрай другото един въпрос - подходящо ли е да пия колаген - течен?

Благодаря Ви!



И още един въпрос - като е нормално да падат до 100 косъма на ден, то на мен ми падат около 60-70, но само от горната част на главата - към челото и нито един от тила, та въпроса ми е тези до 100 косъма - в рамките на нормалното ли е да падат само от горната част на главата. Благодаря
Vikontii
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Юни 2014, 13:33

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта