Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот smthwonderful » 29 Сеп 2014, 14:29

Здравейте, д-р Тодева!
Ще разкажа за моя проблем: преди известно време ми подариха шампоан /професионален/, от който след 3 измивания скалпът ми стана на люспи и ме сърбеше ужасно. Веднага спрях да използвам този шампоан и се върнах към стария ми /Head&Shoulders/, който дотогава винаги ми понасяше много добре. За съжаление люспите по скалпа не спряха, а се появиха дори и в ушите. Използвах няколко вида медицински шампоани, които временно успокояваха скалпа, но люспите и сърбежа пак се появяваха. Единственото нещо, което ми помогна е разтворен в топла вода Нистатин, с който поливах скалпа след миене. Люспите изчезнаха, сърбежът също спря. Започнах отново да използвам стария си шампоан и спрях Нистатина. Наскоро обаче забелязах отново изсушаване на скалпа в началото на бретона и този път реших да посетя дерматолог. Казаха ми, че имам себорея, от която пък и се получават пъпките по брадичката ми + от постоянното връзване на косата съм получила и косопад. Изписаха ми Кетозал, Дипросалик и Зенирит за пъпките. Използвам ги вече 2 седмици, пъпки почти няма, пърхот не се появявал, не ме сърби, но косата ми започна да се омазнява страшно бързо /на втория ден корените вече са мазни, а преди това се случваше на 5-6 ден/. Въпросът ми е: възможно ли е това омазняване да е просто eстествен процес от справянето на скалпа с проблема? Тъй като Дипросалика е кортикостероид, колко продължително мога да го използвам? Днес ще ми е трето мазане с него. Моля да ми препоръчате и себорейни продукти, които мога да редувам.
Благодаря Ви предварително!

P.S. Досега никой в семейството ми не е имал себорея.
smthwonderful
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2013, 15:37

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Сеп 2014, 15:32

smthwonderful написа:Здравейте, д-р Тодева!
Ще разкажа за моя проблем: преди известно време ми подариха шампоан /професионален/, от който след 3 измивания скалпът ми стана на люспи и ме сърбеше ужасно. Веднага спрях да използвам този шампоан и се върнах към стария ми /Head&Shoulders/, който дотогава винаги ми понасяше много добре. За съжаление люспите по скалпа не спряха, а се появиха дори и в ушите. Използвах няколко вида медицински шампоани, които временно успокояваха скалпа, но люспите и сърбежа пак се появяваха. Единственото нещо, което ми помогна е разтворен в топла вода Нистатин, с който поливах скалпа след миене. Люспите изчезнаха, сърбежът също спря. Започнах отново да използвам стария си шампоан и спрях Нистатина. Наскоро обаче забелязах отново изсушаване на скалпа в началото на бретона и този път реших да посетя дерматолог. Казаха ми, че имам себорея, от която пък и се получават пъпките по брадичката ми + от постоянното връзване на косата съм получила и косопад. Изписаха ми Кетозал, Дипросалик и Зенирит за пъпките. Използвам ги вече 2 седмици, пъпки почти няма, пърхот не се появявал, не ме сърби, но косата ми започна да се омазнява страшно бързо /на втория ден корените вече са мазни, а преди това се случваше на 5-6 ден/. Въпросът ми е: възможно ли е това омазняване да е просто eстествен процес от справянето на скалпа с проблема? Тъй като Дипросалика е кортикостероид, колко продължително мога да го използвам? Днес ще ми е трето мазане с него. Моля да ми препоръчате и себорейни продукти, които мога да редувам.
Благодаря Ви предварително!

P.S. Досега никой в семейството ми не е имал себорея.

Здравейте, smthwonderful!

Добре е да уточните с Вашия дерматолог, защото той е най-добре запознат със състоянието Ви!
Дипросалик се използва за кратко време, но колко точно зависи от тежестта на проблема и ефекта от лечението.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Filicula » 15 Окт 2014, 16:16

Здравейте д-р Тодева, от седмица и половина имам поставена диагноза себореен дерматит, който ми е на лицето. Интересното е обаче, че ми излизат по-светли петна по лицето като се започна от челото и сега имам почни по цялото лице. Това себореен дерматит ли е наистина, защото нямам зачервяване, нито сърбеж, нямам и пъпки. Имам пърхот, но него си го имам още от детство. От няколко дни забелязвам същите петна по рамената и по гърба имам едно и на китката. Предписаха ми Сенсибио, но продължават да ми излизат нови петна. Кожата ми е доста суха. Моля Ви за съвет.
Filicula
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2014, 16:06

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Окт 2014, 11:40

Filicula написа:Здравейте д-р Тодева, от седмица и половина имам поставена диагноза себореен дерматит, който ми е на лицето. Интересното е обаче, че ми излизат по-светли петна по лицето като се започна от челото и сега имам почни по цялото лице. Това себореен дерматит ли е наистина, защото нямам зачервяване, нито сърбеж, нямам и пъпки. Имам пърхот, но него си го имам още от детство. От няколко дни забелязвам същите петна по рамената и по гърба имам едно и на китката. Предписаха ми Сенсибио, но продължават да ми излизат нови петна. Кожата ми е доста суха. Моля Ви за съвет.

Здравейте, Filicula!

Може ли да приложите снимки? Ако желаете използвайте е-мейла, за да не се разглеждат снимките от всички потребители във форума!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Filicula » 20 Окт 2014, 13:32

Здравейте,
изпратих Ви писмо на пощата с приложени снимки. Очаквам вашето мнение
Поздрави.
Filicula
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2014, 16:06

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sev_li » 20 Окт 2014, 15:26

Дъщеря ми е в пубертета и кожния лекар каза, че себореята по главата й се дължи на хормоналния дисбаланс в тази възраст, така че след време ще отмине. Купила съм й шампоана Алгопикс и лосион Себорарал и давам вътрешно пчелно млечице за хормоналния баланс. Вие на какво мнение сте?
sev_li
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2014, 15:00

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2014, 15:36

Filicula написа:Здравейте,
изпратих Ви писмо на пощата с приложени снимки. Очаквам вашето мнение
Поздрави.

Здравейте, Filicula!

Разгледах снимките, които сте приложила. За съжаление наистина качеството не позволява да се видят детайли.
Съветвам Ви да продължите да използвате Сенсибио.
Измивайте с Неовал шампоан против пърхот, както косата, така и лицето и тялото. Ако след един месец няма ефект потърсете лично дерматолог! Необходимо е по-обстойно да се огледа това, което описвате!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2014, 15:40

sev_li написа:Дъщеря ми е в пубертета и кожния лекар каза, че себореята по главата й се дължи на хормоналния дисбаланс в тази възраст, така че след време ще отмине. Купила съм й шампоана Алгопикс и лосион Себорарал и давам вътрешно пчелно млечице за хормоналния баланс. Вие на какво мнение сте?

Здравейте, sev_li!

Съветвам Ви да продължите с това, което сте взела. Ако за един месец няма задоволителен ефект може да ми пишете отново, за да Ви препоръчам други продукти!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dqnka » 20 Окт 2014, 23:48

Здравейте.Бременна съм в 8 месец,и от 4ти месец имам обрив около носа и и по брадичката.Преди години пак имах и кожен лекар ми постави диагноза себореен дерматит.Сега личната ми лекарка каза че е пак себорея и ми изписа Дюкре Келуал.Мажа вече месец и няма никакъв ефект.С какво бихте ми помогнали?БлагодаряЧ
dqnka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2014, 23:40

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vilimili » 21 Окт 2014, 13:54

Здравейте д-р Тодева!Бих искала да попитам,има ли шампоан против пърхут,подходящ за 7г. дете?От известно време забелязвам,че в
един участък на главата си,дъщеря ми има пърхут и то доста,как да се справя?!
vilimili
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Окт 2014, 13:45

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта