Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 12:00

radigl написа:Здравейте д-р Тодева,
Синът ми е на почти 7год.и е със себореен дерматит.Все още му се образуват доста плаки в окосмената част на главата, като сме ползвали различни лосиони и шампоани с временен или почти никакъв ефект - мустела, а-дерма,д-р тайс,svr, здраве, себа мед , медикет и др.производители на козметика за себорея.Последно бяхме на шампоан и лосион на биотрейд - себомакс, от който сме доста доволни, но за съжаление след около 1-2 месеца кожата на главата привиква и отново се образуват големи плаки, които залепват и коса.Сега реших да пробвам лосион и шампоан алгопикс на фирма медика, но след като ги купих забелязах на опаковката, че е за деца над 12год. Смятате ли, че бих могла да го приложа за лечение на себореята на главата на сина ми или ако не към кой продукт ще ме насочите Вие.

Здравейте!

За съжаление ми е трудно да отговоря категорично без да съм запозната с проблема! Това, което мога да Ви кажа е, че в някои случаи е необходимо без прекъсване през определен срок от време да използвате подходящи продукти, за да държите проблема под контрол! Уточнете с Вашия дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 12:02

tofifi написа:
Dr Violina Todeva написа:
passion1 написа:Здравейте,

на 18 годинки съм, есента на 2013 почуствах по сериозно дразнение на кожата по лицето и след няколко консултации с различни дерматолози: те бяха единодушни, че това е мазен себореен дерматит. Веднъж проведохме активна терапия и 10 дни използвах Дактакорт за лицето и Алпикорт за главата. .След това използвам Селсънблу шампоан и съм много доволна. От шампоана, който в момента използвам съм много доволна и нямам проблем с скалпа. По-сериозно е положението на личицето ми. Тъй като кожата ми е много бяла и чувствителна дерматоложката ми назначи 14 дневна активна терапия с Дактакорт, на което кожата ми реагира доста негативно - пареше и зачервяваше още повече. На вторчният преглед ми казаха въпреки това, че дерматите се е събрал. Въпреки това обаче кожата ми реагираше много на топлина, стоеше много червена и я чувстах опъната. Мисля, че поддържащата терапия (sensi bioderma H2o, Kelual ds ducray creme, sebium serum bioderma) окоза до голяма степен положителен ефект с цвета на кожата и до някаква степен успя да я успокои. Въпреки това обаче бих желала да Ви попитам дали можете да ми предложите други или допълващи тази терапия мерки и по специялно ще съм Ви много благодарна да ми кажете и Вашето мнение относно следните мерки:

- хранене: избягване на сладки, мазни, млечни продукт и увеличаването на консумацията на плодове?
- хомеопатия: използване / измиване на компреси с лайка/ компреси с невен / почистване на лицето със от краставица / използването на GinGira цинков крем или други неща? Би ли имала полза/ вреда използването на такава народна медицина и бихте ли ми дали други съвети за мерки, за да чувства кожата ми по-спокойно?

Вярвата ли, че с напредването на възрастта себорееният дерматит започва да се проявява активно по рядко с напредването на възрастта и смятате ли, че дългата употреба на тази поддържаща терапия ще успее да успокои до нормално състояние кожата? Според мен моя дерматит се влияе много от сезонните, това значи ли че всяка година ще се появява поне 2 пъти?

Благодаря Ви много предварително за Вашият отговор и споделено мнение по моят случай!

Поздрави

Здравейте, passion1!

Можете ли да приложите снимка, в някой от е-мейлите ми? Така ще се ориентирам по-добре какъв е проблемът!
Себорейният дерматит е състояние, което е напълно възможно да се обостря в някои месеци, особено есен!
Относно народната медицина или GinGira не Ви препоръчвам, защото само може да влоши състоянието.
Относно храненето съм на мнение, че балансирано и правилно хранене е винаги полезно!

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Здравейте незнам защо казвате че Джинджира може да влоши положението аз от 15 години имам с. дерматит и след като гледах предаването на гала с една кожна лекарка която обясни болестта и относно цинк перитиона който помагал , пробвах тази джинджира и от влошена и силна себорея сега почти не излизат обриви и люспи само ми е зачервена кожата леко като видях този резултат разгледах и за някакъв шампоан с този цинк перитион и попаднах само на саъс има го платинум и черен който уж бил само за мъже сега и пърхота и люспите на главата ги няма почти само мъни4ко отзад на главата се появява , сега просто косата ми се омазнява много на 2-3 ден и имам косопад най се усеща когато си мия косата ( внимавам докато я мия) вземам сега на билка шампоана за косопад и този на саъс с цинк перитиона , преди това вземах мерц и допелхерц коса и нокти за косопада освен че ми се появяваха пъпки нямаше много действие от тях явно не са създадени за себореен косопад , та остана ми само да се справя с този косопад и омазняването на косата , иначе единствено джинджирата ми помогна досега с едно мазане на лицето дневно , хора не ползваите кортикостероидите ако ви предпишат !

Благодаря за споделеното мнение!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот marielka444 » 29 Ное 2016, 11:39

Здравейте,
От повече от година имам сърбеж по главата, но последните 3-4 месеца той се засили заедно с обилен косопад. Към този момент може да се каже, че косопадът е понамалял, но всеки път, когато извършвам минимална физическа дейност или ако съм в помещение, в което е топло, ме засърбява много главата, врата и шията. Появи ми се и един обрив на челото, който не минава (мога да приложа снимки) , около и зад ушите имам люспички, както и по цялата коса. Най-много ме сърби главата в часта на тила и зад ушите, имам и обриви там. Използвам детски шампоани, почти не се суша със сешоар, взех си и билкови сапуни - от серен, от коприва и катранен. За косопада си правех маски. но като че ли повече се засилваше сърбежа от тях. Моля Ви, дайте ми някакъв съвет как да процедирам!
Поздрави
marielka444
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2016, 11:26

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот rose_92 » 01 Дек 2016, 16:47

Здравейте!
От много години имам себореен дерматит по главата, който ту минаваше, ту се влошаваше. Използвала съм много лосиони и шампоани и учудващо и за мен самата това, с което поддържам скалпа си в момента, е така рекламирания Head & Shoulders (Ocean). Откакто се мия само с него и нямам сърбежи и люспи...
От няколко години обаче ми се появи себореен дерматит и по лицето, с който обаче не мога да се справя. В началото се появяваше само през зимата, но от година насам стана постоянно състояние през цялата година. Ходила съм при няколко дерматолози, но решение на проблема не съм намерила. Ползвала съм крема на Биодерма Sensibio DS+, на Дюкре Kelual DS, които ми помагаха за няколко седмици и след това спираха да действат. Една дерматоложка ми беше изписала крем Бетазон 5 дни по 2 пъти на ден да се мажа. Той ми помага. Сега даже пак си го купих и зачервяванията изчезнаха, но знам, че това е кортикостероиден крем, който не трябва да използвам често, а засега само той премахва ужасните люспи, които са основно около носа ми и понякога, но по-рядко около веждите. Кажете ми през какъв период от време мога да го използвам? И има ли нещо друго, което не е толкова вредно, но би могло да ми помогне, защото наистина ме е срам да излизам и да общувам с хора, когато състоянието се обостри...
Другото, което искам да Ви попитам е дали трябва да спазвам някаква диета? Има ли храни, които обострят дерматита и които трябва да избягвам и кои му действат добре?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Дек 2016, 12:28

marielka444 написа:Здравейте,
От повече от година имам сърбеж по главата, но последните 3-4 месеца той се засили заедно с обилен косопад. Към този момент може да се каже, че косопадът е понамалял, но всеки път, когато извършвам минимална физическа дейност или ако съм в помещение, в което е топло, ме засърбява много главата, врата и шията. Появи ми се и един обрив на челото, който не минава (мога да приложа снимки) , около и зад ушите имам люспички, както и по цялата коса. Най-много ме сърби главата в часта на тила и зад ушите, имам и обриви там. Използвам детски шампоани, почти не се суша със сешоар, взех си и билкови сапуни - от серен, от коприва и катранен. За косопада си правех маски. но като че ли повече се засилваше сърбежа от тях. Моля Ви, дайте ми някакъв съвет как да процедирам!
Поздрави

Здравейте!

Да, приложете снимки за да се ориентирам!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Дек 2016, 12:39

rose_92 написа:Здравейте!
От много години имам себореен дерматит по главата, който ту минаваше, ту се влошаваше. Използвала съм много лосиони и шампоани и учудващо и за мен самата това, с което поддържам скалпа си в момента, е така рекламирания Head & Shoulders (Ocean). Откакто се мия само с него и нямам сърбежи и люспи...
От няколко години обаче ми се появи себореен дерматит и по лицето, с който обаче не мога да се справя. В началото се появяваше само през зимата, но от година насам стана постоянно състояние през цялата година. Ходила съм при няколко дерматолози, но решение на проблема не съм намерила. Ползвала съм крема на Биодерма Sensibio DS+, на Дюкре Kelual DS, които ми помагаха за няколко седмици и след това спираха да действат. Една дерматоложка ми беше изписала крем Бетазон 5 дни по 2 пъти на ден да се мажа. Той ми помага. Сега даже пак си го купих и зачервяванията изчезнаха, но знам, че това е кортикостероиден крем, който не трябва да използвам често, а засега само той премахва ужасните люспи, които са основно около носа ми и понякога, но по-рядко около веждите. Кажете ми през какъв период от време мога да го използвам? И има ли нещо друго, което не е толкова вредно, но би могло да ми помогне, защото наистина ме е срам да излизам и да общувам с хора, когато състоянието се обостри...
Другото, което искам да Ви попитам е дали трябва да спазвам някаква диета? Има ли храни, които обострят дерматита и които трябва да избягвам и кои му действат добре?

Здравейте!

Не ви препоръчвам да използвате бетазон за себореен дерматит, защото колкото повече го използвате, толкова повече ще се влошава проблема след спирането му! Трябва да се приложи по-дълга профилактика, за това е добре да посетите отново дерматолог! Ако желаете приложете снимки, да ви дам препоръки за козметика докато посетите лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Vesetooo1991 » 13 Дек 2016, 21:29

Здравейте.Преди 2 седмици на ръката ми излезе някакво петно( кръгло със люспи по него).Ходих на кожен лекар. Каза ми че е суха кожа и се получава от липса на витамини.Изписа ми локоид липокрем и витамини Гертамин нео.
Каза само като се къпя да внимавам да не се разнесе и на други места..Вече почни не се вижда но преди 2 дни забелязах че същото нещо ми излезе и на гърдата,не смея да се мажа с крема.Вие какво ще ме посъветвате може ли да се мажа на гъртата с крема.Благодаря Ви предварително.
Vesetooo1991
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2015, 21:18

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 11:59

Vesetooo1991 написа:Здравейте.Преди 2 седмици на ръката ми излезе някакво петно( кръгло със люспи по него).Ходих на кожен лекар. Каза ми че е суха кожа и се получава от липса на витамини.Изписа ми локоид липокрем и витамини Гертамин нео.
Каза само като се къпя да внимавам да не се разнесе и на други места..Вече почни не се вижда но преди 2 дни забелязах че същото нещо ми излезе и на гърдата,не смея да се мажа с крема.Вие какво ще ме посъветвате може ли да се мажа на гъртата с крема.Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Vesetooo1991 » 14 Дек 2016, 12:16

Dr Violina Todeva написа:
Vesetooo1991 написа:Здравейте.Преди 2 седмици на ръката ми излезе някакво петно( кръгло със люспи по него).Ходих на кожен лекар. Каза ми че е суха кожа и се получава от липса на витамини.Изписа ми локоид липокрем и витамини Гертамин нео.
Каза само като се къпя да внимавам да не се разнесе и на други места..Вече почни не се вижда но преди 2 дни забелязах че същото нещо ми излезе и на гърдата,не смея да се мажа с крема.Вие какво ще ме посъветвате може ли да се мажа на гъртата с крема.Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

Ето давам линк защото не ми позволява да кача снимката твърде голяма е
http://imgur.com/oUlGAnP
Vesetooo1991
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2015, 21:18

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:21

Vesetooo1991 написа:
Dr Violina Todeva написа:
Vesetooo1991 написа:Здравейте.Преди 2 седмици на ръката ми излезе някакво петно( кръгло със люспи по него).Ходих на кожен лекар. Каза ми че е суха кожа и се получава от липса на витамини.Изписа ми локоид липокрем и витамини Гертамин нео.
Каза само като се къпя да внимавам да не се разнесе и на други места..Вече почни не се вижда но преди 2 дни забелязах че същото нещо ми излезе и на гърдата,не смея да се мажа с крема.Вие какво ще ме посъветвате може ли да се мажа на гъртата с крема.Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка?

Ето давам линк защото не ми позволява да кача снимката твърде голяма е
http://imgur.com/oUlGAnP

Здравейте!

Снимката не е на фокус и не позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта