Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 17:05

Себорейният дерматит е често, хронично заболяване, което е лесно разпознаваемо. Ангажират се областите, където са най-многобройни мастните жлези, а именно - лицето, окосмената част на главата, гърдите, слабините и гънките на тялото. Себорейният дерматит се съчетава и с повишена мастна секреция - себорея.

Себорейният дерматит се проявява със зачервяване и залющване, а по окосмената част на главата предизвиква така наречения пърхот!

От себорейният дерматит страдат бебета и възрастни и протича от леко до много тежко!

Тук може да зададете въпроси касаещи грижата за кожа със себорея и заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Прочетете още от д-р В. Тодева:
Себореен дерматит здравен проблем

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот gal4eto » 11 Мар 2014, 11:40

Д-р Тодева, моля Ви за съвет. Косата ми много оредя цялата, повече в ляво и усещам нещо все ме едно ме лази по косата, кожата на лицето много взе да се омазнява и покрай носа, челото и брадата, а при носа мирише гадно, косата също се омазнява мия я през ден, а и в ушите след като се изкъпя се отделят сухи люспи на втория ден вече и мазни, това с ушите свързано ли е с косата. Като си права домашни маски много ми пада, не я боядисвам, не я суша със сешоар, щадя я и пак капе! Правих си изследвания и всичко е в норма, на щитовидната жлеза също, за инсулин ето и резултатите TAT-36,38 то е до 115,MAT-30.01 то е до 34,TSH-2 и инсулин - 15.05, а също ми откриха камъни в жлъчката. Пробвала съм с отвара от коприва и нищо, л.л. ми изписа някакви много скъпи мазила, а аз нямам възможност и затова Ви моля ако има нещо по-евтино и ефикасно. Помагайте, моля Ви, имам две дечица и не искам да се срамуват от мен заради косата. Благодаря Ви предварително.
gal4eto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:08

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Мар 2014, 14:51

gal4eto написа:Д-р Тодева, моля Ви за съвет. Косата ми много оредя цялата, повече в ляво и усещам нещо все ме едно ме лази по косата, кожата на лицето много взе да се омазнява и покрай носа, челото и брадата, а при носа мирише гадно, косата също се омазнява мия я през ден, а и в ушите след като се изкъпя се отделят сухи люспи на втория ден вече и мазни, това с ушите свързано ли е с косата. Като си права домашни маски много ми пада, не я боядисвам, не я суша със сешоар, щадя я и пак капе! Правих си изследвания и всичко е в норма, на щитовидната жлеза също, за инсулин ето и резултатите TAT-36,38 то е до 115,MAT-30.01 то е до 34,TSH-2 и инсулин - 15.05, а също ми откриха камъни в жлъчката. Пробвала съм с отвара от коприва и нищо, л.л. ми изписа някакви много скъпи мазила, а аз нямам възможност и затова Ви моля ако има нещо по-евтино и ефикасно. Помагайте, моля Ви, имам две дечица и не искам да се срамуват от мен заради косата. Благодаря Ви предварително.

Здравейте, Gal4eto!

Може ли да споделите какво използвате в момента, както за лицето, така и за косата и ушите. Изпратете ми снимки. Може снимките да изпратите на някой от посочените е-мейли!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот gal4eto » 13 Мар 2014, 13:49

Dr Violina Todeva написа:
gal4eto написа:Д-р Тодева, моля Ви за съвет. Косата ми много оредя цялата, повече в ляво и усещам нещо все ме едно ме лази по косата, кожата на лицето много взе да се омазнява и покрай носа, челото и брадата, а при носа мирише гадно, косата също се омазнява мия я през ден, а и в ушите след като се изкъпя се отделят сухи люспи на втория ден вече и мазни, това с ушите свързано ли е с косата. Като си права домашни маски много ми пада, не я боядисвам, не я суша със сешоар, щадя я и пак капе! Правих си изследвания и всичко е в норма, на щитовидната жлеза също, за инсулин ето и резултатите TAT-36,38 то е до 115,MAT-30.01 то е до 34,TSH-2 и инсулин - 15.05, а също ми откриха камъни в жлъчката. Пробвала съм с отвара от коприва и нищо, л.л. ми изписа някакви много скъпи мазила, а аз нямам възможност и затова Ви моля ако има нещо по-евтино и ефикасно. Помагайте, моля Ви, имам две дечица и не искам да се срамуват от мен заради косата. Благодаря Ви предварително.

Здравейте, Gal4eto!

Може ли да споделите какво използвате в момента, както за лицето, така и за косата и ушите. Изпратете ми снимки. Може снимките да изпратите на някой от посочените е-мейли!

С уважение,

За ушите нищо, за лицето нищо мия се с детски сапун или с тетатед сапун, за косата ходих на кожен и ми изписа Alpikort f ,Revalid шампоан и шампоан и балсам като балсама го слагам 15мин. преди да си измия косата Xerial Capillare за сух и мазен пърхот. На големия ми син отзад на главата има едно червено петно с люспи и тя ми каза да го мажа и мия с Xerial Capillare, както и на мен. Всички изследвания показват, че съм добре, а косата си капе и оредява и усещам по скалпа, че нещо ме лази, както е не знам. Болна ли съм от нещо и не могат да го открият не знам, вече нямам никакво самочувствие, ще остана ли без коса кажете моля ви. Понякога си мисля, че имам липса на витамини и минерали и затова е така ама аз не съм лекар и не мога да гадая какво предизвиква косопада, снимка не мога да изпратя. Благодаря, че ме изслушахте и прочетохте писмото ми!
gal4eto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:08

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2014, 17:44

gal4eto написа:
Dr Violina Todeva написа:
gal4eto написа:Д-р Тодева, моля Ви за съвет. Косата ми много оредя цялата, повече в ляво и усещам нещо все ме едно ме лази по косата, кожата на лицето много взе да се омазнява и покрай носа, челото и брадата, а при носа мирише гадно, косата също се омазнява мия я през ден, а и в ушите след като се изкъпя се отделят сухи люспи на втория ден вече и мазни, това с ушите свързано ли е с косата. Като си права домашни маски много ми пада, не я боядисвам, не я суша със сешоар, щадя я и пак капе! Правих си изследвания и всичко е в норма, на щитовидната жлеза също, за инсулин ето и резултатите TAT-36,38 то е до 115,MAT-30.01 то е до 34,TSH-2 и инсулин - 15.05, а също ми откриха камъни в жлъчката. Пробвала съм с отвара от коприва и нищо, л.л. ми изписа някакви много скъпи мазила, а аз нямам възможност и затова Ви моля ако има нещо по-евтино и ефикасно. Помагайте, моля Ви, имам две дечица и не искам да се срамуват от мен заради косата. Благодаря Ви предварително.

Здравейте, Gal4eto!

Може ли да споделите какво използвате в момента, както за лицето, така и за косата и ушите. Изпратете ми снимки. Може снимките да изпратите на някой от посочените е-мейли!

С уважение,

За ушите нищо, за лицето нищо мия се с детски сапун или с тетатед сапун, за косата ходих на кожен и ми изписа Alpikort f ,Revalid шампоан и шампоан и балсам като балсама го слагам 15мин. преди да си измия косата Xerial Capillare за сух и мазен пърхот. На големия ми син отзад на главата има едно червено петно с люспи и тя ми каза да го мажа и мия с Xerial Capillare, както и на мен. Всички изследвания показват, че съм добре, а косата си капе и оредява и усещам по скалпа, че нещо ме лази, както е не знам. Болна ли съм от нещо и не могат да го открият не знам, вече нямам никакво самочувствие, ще остана ли без коса кажете моля ви. Понякога си мисля, че имам липса на витамини и минерали и затова е така ама аз не съм лекар и не мога да гадая какво предизвиква косопада, снимка не мога да изпратя. Благодаря, че ме изслушахте и прочетохте писмото ми!

Здравейте, Gal4eto!

Съветвам Ви да се измивате поне един месец 3 пъти седмично с шампоана Кетозал, като оставите пяната да престои на главата Ви поне 5 минути. Иначе докато има залющване може да продължите да използвате Xerial Capillare.
Този шампоан, който Ви препоръчвам има ефект, както за себорята, така и срещу косопада. Измивайте с шампоана внимателно и за ушите и лицето. За локално приложение на лекарства в ушния канал ще трябва да се консултирате със специалист, защото се отпускат с рецепта и е много важно да се прилагат правилно.
За лицето като по-евтин и добър вариант може да използвате Себомакс.
Не правете домашни маски, защото те може да засилват себореята Ви. Това, че не използвате сешоар е много добре.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот vasilena » 23 Мар 2014, 20:16

Здравейте!
Преди време ми препоръчахте да използвам Низорал 3 пъти седмично за себореен дерматит. След този месец ми писахте да използвам един месец Низорал веднъж седмично, а останалите измивания с мек. Сега как да продължа? Не ме сърби, не се лющи, но се омазнява бързо.
vasilena
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Яну 2014, 14:20

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Мар 2014, 12:55

vasilena написа:Здравейте!
Преди време ми препоръчахте да използвам Низорал 3 пъти седмично за себореен дерматит. След този месец ми писахте да използвам един месец Низорал веднъж седмично, а останалите измивания с мек. Сега как да продължа? Не ме сърби, не се лющи, но се омазнява бързо.

Здравейте, Vasilena!

Не се сещам обсъждахме ли с Вас боядисвате ли косата? Възможно е повишеното омазняване да е в резултат и от боядисването, особено след като израсте косата.
Съветвам Ви да продължите да използвате специални шампоани на 7-10 дни. Нека следващият да бъде на Неовал.
За да се преодолее и омазняването трябва да мине още време!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот vasilena » 25 Мар 2014, 19:35

Dr Violina Todeva написа:
vasilena написа:Здравейте!
Преди време ми препоръчахте да използвам Низорал 3 пъти седмично за себореен дерматит. След този месец ми писахте да използвам един месец Низорал веднъж седмично, а останалите измивания с мек. Сега как да продължа? Не ме сърби, не се лющи, но се омазнява бързо.

Здравейте, Vasilena!

Не се сещам обсъждахме ли с Вас боядисвате ли косата? Възможно е повишеното омазняване да е в резултат и от боядисването, особено след като израсте косата.
Съветвам Ви да продължите да използвате специални шампоани на 7-10 дни. Нека следващият да бъде на Неовал.
За да се преодолее и омазняването трябва да мине още време!

С уважение,


Не не се боядисвам. Казахте ми че може да използвам бебешки шампоан. Веднъж седмично се мия с Низорал, а през останалото време с бебешкия шампоан.Омазнява се на втория ден, но не ме сърби.
vasilena
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Яну 2014, 14:20

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2014, 12:16

vasilena написа:
Dr Violina Todeva написа:
vasilena написа:Здравейте!
Преди време ми препоръчахте да използвам Низорал 3 пъти седмично за себореен дерматит. След този месец ми писахте да използвам един месец Низорал веднъж седмично, а останалите измивания с мек. Сега как да продължа? Не ме сърби, не се лющи, но се омазнява бързо.

Здравейте, Vasilena!

Не се сещам обсъждахме ли с Вас боядисвате ли косата? Възможно е повишеното омазняване да е в резултат и от боядисването, особено след като израсте косата.
Съветвам Ви да продължите да използвате специални шампоани на 7-10 дни. Нека следващият да бъде на Неовал.
За да се преодолее и омазняването трябва да мине още време!

С уважение,


Не не се боядисвам. Казахте ми че може да използвам бебешки шампоан. Веднъж седмично се мия с Низорал, а през останалото време с бебешкия шампоан.Омазнява се на втория ден, но не ме сърби.

Здравейте, Vasilena!

Да, нека измиванията извън това с терапевтичен шампоан да са с шампоан с меко измивно действие. Съжалявам, но за да се преодолее омазняването е необходимо малко повече време и косата да привикне и към по-рядко миене. Имайте предвид, че измиване три пъти седмично за повечето коси е съвсем нормално!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Себореен дерматит и себорея онлайн консултация с дермато

Мнениеот vasilena » 26 Мар 2014, 13:18

А с какъв шампоан да продължа и колко често да го използвам?
vasilena
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Яну 2014, 14:20

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron