Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Бърза Еякулация

Мнениеот Dr Todor Erov » 19 Май 2012, 20:11

pointsofauthority написа:
Dr Todor Erov написа:
pointsofauthority написа:Здравейте Д-р Еров ! Проблемът ми е , че имам твърде бърза еякулация и приятелката ми в повечето пъти остава недоволна. Въпросът ми е какво мога да направя за да одължа половият акт?


Първо трябва да се уточни дали става въпрос за бърза еякулация. Трябва да споделите какво е времето, за което еякулирате, на колко години сте и от колко време водите полов живот. Ако действително имате бърза еякулация, може да се приложи медикаментозно лечение и различни техники на притискане, които забавят еякулацията.


Аз съм на 18 години и водя полов живот от 2 години. Издържам по 1-2 минути , рядко до 5. Направо ми писва и не мога да разбера какъв е проблема и как да се справя с него. В началото мислех че просто още съм не опитен но мина твърде много време и почвам да се притеснявам.


На тази възраст е нормално да еякулирате по- бързо- много мъже са като Вас, но с течение на годините ще се усъвършенствате. Желателно е да имате постоянна партньорка и редовни полови контакти, така ще се чувствате по-спокоен. Друг съвет, който мога да Ви дам е да спортувате активно и да се научите да овладявате техниките на притискане, за които споменах и по-рано. Ако това не помага и бързата еякулация не отзвучава с времето, ще направим една консултация и ще започнем медикаментозно лечение. Вашият проблем е лесно отстраним и често срещан, така че не се притеснявайте.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Проблем

Мнениеот Dr Todor Erov » 19 Май 2012, 20:15

nahia написа:Здравейте д-р Еров.
Първо не съм сигурен дали проблема ми трябва да е адресиран за вас. Преди известно време претърпях травма и оттогава имам ерекция която се проявява твърде често напоследък с лека болка.Същевременно приемах витамини, протеини, които ги спрях.Възможно ли е да се дължи на повишеното нервно напрежение. Благодаря предварително


Малко вероятно е проблемът Ви да се дължи на емоционалната Ви натовареност. Според мен, той е лесно отстраним, но ми трябва малко по-подробна информация. Като за начало, каква е травмата, която сте претърпели?
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 19 Май 2012, 20:21

didi33 написа:Добър ден Д-р Еров!От 4 години имаме проблем мъжат ми е на 45 аз съм на 35 год.От 15 години сме заедно,а от 4 имаме проблем винаги когато започнем да правим секс още докато се галим и мъжът ми свършва без да е проникнал в мен неможе да задържи хич.В началото си мислех,че е от стрес защото ни се роди детенце,но вече много време мина,а най-лошото е,че той вижда проблема аз също и неможем да говорим аз се притеснявам да не го засегна,а той наи-вероятно от мъжкото его.Искам да му помогна,така ще помогна и на себе си.Аз все още мисля,че е на психическа основа защото ни се случиха доста лоши неща през тези години,а може би е и атрофирал защото почти 4 год. неработи и по цял ден лежи неизлиза от вкущи месеци наред.Мисля,че освен сексуален проблем той е и в депресия.Повярвайте ми незнам как да му помогна,как да подходя-притеснявам се за всичко.А най-интересното е че той преди да легне в нас беше много амбициозен и работлив не се спираше и изведнъж всичко се преобърна.Моля Ви дайте ми съвет какво да направя и как да постъпя.Как да му помогна.Благодаря Ви предварително!!!


Става въпрос за преждевременна еякулация. Възможно е да е изцяло на психическа основа. За да се установи дали е така, трябва първо мъжът Ви да си направи стандартни изследвания, за да се изключат заболявания на нервната, ендокринната и сърдечно- съдовата система. Ако няма такива, лечението му отново трябва да е медикаментозно- ще помогне за еякулацията и за депресията.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот kesten70 » 20 Май 2012, 08:39

Dr Todor Erov написа:
kesten70 написа:Здравейте!Незная как да започна със проблема ми.Аз съм на 42 години а съпругат ми е на 45 години до сега сме водили нормален полов живот,но нещо от близо 9 месеца на съпругат ми не му става не иска да отиде на лекар .Казва ,че е от притеснение но незная вече започвам да се притеснявам .Като чета по нета от такова нещо се стига дори до проблеми с простатата .Незная какво да правя зная ,че и на мен ще ми се отрази не съм от тия жени дето ще изневери на мъжът си.Искам да му помогна бях му взела направление за уролог ,но той не намери време и не отиде мъжкото достйнство.Дали да не взема някакви хапчета, но ме е страх да не му навредят.


В случая става въпрос за форма на еректилна дисфункция (може да бъде в резултат на психо-емоционална причина или органична), но за да се разбере каква е тя, трябва да се направят нужните изследвания и консултация. Има много малка вероятност да е проблем с простатата. Ако няма доказани заболявания на сърдечно-съдови заболявания, може да приема лекарства, подобряващи ерекцията на мъжа.

А при какъв лекр трябва да се обърне стига да мога да го накарам?
kesten70
 
Мнения: 28
Регистриран на: 16 Апр 2012, 11:36

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот didi33 » 25 Май 2012, 10:51

Dr Todor Erov написа:
didi33 написа:Добър ден Д-р Еров!От 4 години имаме проблем мъжат ми е на 45 аз съм на 35 год.От 15 години сме заедно,а от 4 имаме проблем винаги когато започнем да правим секс още докато се галим и мъжът ми свършва без да е проникнал в мен неможе да задържи хич.В началото си мислех,че е от стрес защото ни се роди детенце,но вече много време мина,а най-лошото е,че той вижда проблема аз също и неможем да говорим аз се притеснявам да не го засегна,а той наи-вероятно от мъжкото его.Искам да му помогна,така ще помогна и на себе си.Аз все още мисля,че е на психическа основа защото ни се случиха доста лоши неща през тези години,а може би е и атрофирал защото почти 4 год. неработи и по цял ден лежи неизлиза от вкущи месеци наред.Мисля,че освен сексуален проблем той е и в депресия.Повярвайте ми незнам как да му помогна,как да подходя-притеснявам се за всичко.А най-интересното е че той преди да легне в нас беше много амбициозен и работлив не се спираше и изведнъж всичко се преобърна.Моля Ви дайте ми съвет какво да направя и как да постъпя.Как да му помогна.Благодаря Ви предварително!!!


Става въпрос за преждевременна еякулация. Възможно е да е изцяло на психическа основа. За да се установи дали е така, трябва първо мъжът Ви да си направи стандартни изследвания, за да се изключат заболявания на нервната, ендокринната и сърдечно- съдовата система. Ако няма такива, лечението му отново трябва да е медикаментозно- ще помогне за еякулацията и за депресията.

Добър ден доктор Еров,бихте ли ми обяснили какви са тези стандартни изследвания и при какви доктори трябва да отиде.Пропуснала съм да ви кажа,че от като съм аз с него тои е боледувал два пъти и то най-елементарна настинка,никога не е имал никакви сериозни болести винаги съм се радвала,че неболедува.Благодаря Ви!
didi33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2012, 07:32

Re: Проблем

Мнениеот nahia » 26 Май 2012, 15:34

Dr Todor Erov написа:
nahia написа:Здравейте д-р Еров.
Първо не съм сигурен дали проблема ми трябва да е адресиран за вас. Преди известно време претърпях травма и оттогава имам ерекция която се проявява твърде често напоследък с лека болка.Същевременно приемах витамини, протеини, които ги спрях.Възможно ли е да се дължи на повишеното нервно напрежение. Благодаря предварително


Малко вероятно е проблемът Ви да се дължи на емоционалната Ви натовареност. Според мен, той е лесно отстраним, но ми трябва малко по-подробна информация. Като за начало, каква е травмата, която сте претърпели?


Увреждане на черепно-мозъчни нерви. Налага ли се лечение. Трябва ли да ходя на лекар, ако да при какъв лекар да се консултирам. Благодаря
nahia
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Ное 2011, 13:00

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 27 Май 2012, 13:49

kesten70 написа:
Dr Todor Erov написа:
kesten70 написа:Здравейте!Незная как да започна със проблема ми.Аз съм на 42 години а съпругат ми е на 45 години до сега сме водили нормален полов живот,но нещо от близо 9 месеца на съпругат ми не му става не иска да отиде на лекар .Казва ,че е от притеснение но незная вече започвам да се притеснявам .Като чета по нета от такова нещо се стига дори до проблеми с простатата .Незная какво да правя зная ,че и на мен ще ми се отрази не съм от тия жени дето ще изневери на мъжът си.Искам да му помогна бях му взела направление за уролог ,но той не намери време и не отиде мъжкото достйнство.Дали да не взема някакви хапчета, но ме е страх да не му навредят.


В случая става въпрос за форма на еректилна дисфункция (може да бъде в резултат на психо-емоционална причина или органична), но за да се разбере каква е тя, трябва да се направят нужните изследвания и консултация. Има много малка вероятност да е проблем с простатата. Ако няма доказани заболявания на сърдечно-съдови заболявания, може да приема лекарства, подобряващи ерекцията на мъжа.

А при какъв лекр трябва да се обърне стига да мога да го накарам?


След предварително записване на един от тези телефони: 02 9760 900; 0885 966924 при мен, ще бъде извършена консултация и ще бъдат назначени нужните изследвания. Според резултатите от изследванията, ще бъдете насочен към даден специалист, ако имате нужда.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 27 Май 2012, 13:56

didi33 написа:
Dr Todor Erov написа:
didi33 написа:Добър ден Д-р Еров!От 4 години имаме проблем мъжат ми е на 45 аз съм на 35 год.От 15 години сме заедно,а от 4 имаме проблем винаги когато започнем да правим секс още докато се галим и мъжът ми свършва без да е проникнал в мен неможе да задържи хич.В началото си мислех,че е от стрес защото ни се роди детенце,но вече много време мина,а най-лошото е,че той вижда проблема аз също и неможем да говорим аз се притеснявам да не го засегна,а той наи-вероятно от мъжкото его.Искам да му помогна,така ще помогна и на себе си.Аз все още мисля,че е на психическа основа защото ни се случиха доста лоши неща през тези години,а може би е и атрофирал защото почти 4 год. неработи и по цял ден лежи неизлиза от вкущи месеци наред.Мисля,че освен сексуален проблем той е и в депресия.Повярвайте ми незнам как да му помогна,как да подходя-притеснявам се за всичко.А най-интересното е че той преди да легне в нас беше много амбициозен и работлив не се спираше и изведнъж всичко се преобърна.Моля Ви дайте ми съвет какво да направя и как да постъпя.Как да му помогна.Благодаря Ви предварително!!!


Става въпрос за преждевременна еякулация. Възможно е да е изцяло на психическа основа. За да се установи дали е така, трябва първо мъжът Ви да си направи стандартни изследвания, за да се изключат заболявания на нервната, ендокринната и сърдечно- съдовата система. Ако няма такива, лечението му отново трябва да е медикаментозно- ще помогне за еякулацията и за депресията.


Добър ден доктор Еров,бихте ли ми обяснили какви са тези стандартни изследвания и при какви доктори трябва да отиде.Пропуснала съм да ви кажа,че от като съм аз с него тои е боледувал два пъти и то най-елементарна настинка,никога не е имал никакви сериозни болести винаги съм се радвала,че неболедува.Благодаря Ви!


За да се установи причината за преждевременната еякулация, трябва да говоря и да прегледам Вашия съпруг. Изследванията са кръвни (включващи пълна кръвна картина и биохимия)
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Проблем

Мнениеот Dr Todor Erov » 27 Май 2012, 14:03

nahia написа:
Dr Todor Erov написа:
nahia написа:Здравейте д-р Еров.
Първо не съм сигурен дали проблема ми трябва да е адресиран за вас. Преди известно време претърпях травма и оттогава имам ерекция която се проявява твърде често напоследък с лека болка.Същевременно приемах витамини, протеини, които ги спрях.Възможно ли е да се дължи на повишеното нервно напрежение. Благодаря предварително


Малко вероятно е проблемът Ви да се дължи на емоционалната Ви натовареност. Според мен, той е лесно отстраним, но ми трябва малко по-подробна информация. Като за начало, каква е травмата, която сте претърпели?


Увреждане на черепно-мозъчни нерви. Налага ли се лечение. Трябва ли да ходя на лекар, ако да при какъв лекар да се консултирам. Благодаря


Все още информацията не е пълна. За да Ви окажа по-адекватна помощ е нужно да ми кажете в коя част на тялото е травмата, кои нерви са увредени, какви изследвания и консултации са извършвани? Ако имате епикриза, сканирайте я и ми я изпратете на е-майл letok@abv.bg
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 19 Юни 2012, 17:52

Здравейте д-р Еров,пише ви млада жена на 28год от гр.Кърджали,бих искала да споделя нашия проблем със вас.Семейна съм от 5години,когато се роди дъщеря ми,понеже много плачеше на сън,мъжът ми се премести да спи в другата стая и така ние повече не се събрахме като мъж и жена в една стая и в едно легло,и това вече продължава 4години и половина.В момента сме разделени,точно поради тази причина-липса на каквито и да е сексуални контакти помежду ни и той е този който ги избягва или по скоро се бои да има такива.В малкото случаи в които се е стигало до секс става така че той получава сексуална засечка или казано на прост език не може да се възбуди достатъчно да се надърви за да се стигне до проникване,извинявам се че го обяснявам по този директен начин но искам да го обясня така както си е за да ме разберете правилно,и така и не се стига до нищо.Ходи на уролог казаха му че всичко е наред и се дължи на психична основа.В момента сме разделени,защото той от своя страна не потърси никаква компетентна помощ,специалист който да му помогне,аз ви пиша защото искам да разбера дали все още имаме някакъв шанс нещата да се оправят.Искам да се консултираме със вас,готови сме да дойдем и до Пловдив за консултация двамата,да обясните на него какво трябва да направи той,какво бих могла да направя аз от своя страна за да му помогна по някакъв начин,ще направим всичко което кажете-като съвети,лекарства,консултация стига да успеем да се справим и да решим този проблем.Според вас има ли още нещо което може да се направи за да ни се помогне,или вече всичко е изгубено.Ще очаквам скорошен отговор от вас.
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта