Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 08 Сеп 2017, 00:12

merov1993 написа:Здравейте, Д-р Тодор Еров !
Бих искал първо да Ви благодаря за възможността, че свободно всеки един човек вълнуващ се от здравето си би могъл да зададе и неудобните въпроси (поне за мен). Да, наистина се чувствам неудобно да споделя това, което ме кара да се питам дали има някакъв проблем или не, но някак си тематиката на въпросите е лична за среща на живо, макар, че от друга страна - няма нищо срамно от разговор пациент- лекар. Простете, че се обяснявам ...
Преминавам директно към това, за което посетих форума:
Пише Ви 23 годишно момче ... Ще съм директен ... Нормално е с причина или без такава човек да се възбуди. При мен ситуацията е следната - възбудата е лесна, безпроблемна, но да кажем, че не се стига до нищо повече, не се стига до интимност с партньорката, а просто някаква близост. До тук добре ... но след края на така наречената от мен близост, след края на възбудата, често се появява болка ниско от лявата и от дясната страна под пъпа, която се спуска към тестисите ... Тази болка се появява, когато няма еякулация, а се е стигнало само до ерекция и след края й. Отново, ще спомена, че често се случва именно, когато ерекцията приключи, не се е стигало до семеизпразване, след известно време (час-два) ... болката се появява и се задържа. Увеличава се, когато стоя изправен. При появила се болка, за да утихне, еякулирам ... и след еякулиране болката е малко по- силна за известно време и след това преминава, в противен случай, се задържа с часове, дори бих казал - 10-12 часа. Чувал съм за един малко неприличен термин "сини топки" :grin: ... Но, не мисля, че е нормално само при една възбуда ... първа, краткотрайна ... след това да се появява болка ... Извинявам се за глупавото описание и се надявам да разберете какво се опитвам да споделя ... Бих се радвал на съвет, мнение, коментар ?
Благодаря Ви за отделеното време !


Нормално е в тази възраст да имате смущения. Моят съвет е първо да си направите консултация с уролог. Ако няма урологичен проблем, заповядайте при мен.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 08 Сеп 2017, 00:16

BGVictory написа:Здравейте.
С приятелката ми правихме секс и по едно време, като го вкарах, се чу изпукване (както при пукането на пръсти). Проверихме в интернет и навсякъде се споменаваше фрактура на пениса заедно с изброени симптоми, като болка, отток, рязко спадане на ерекцията и др. Нямам нито един от тях, единственото, което ни притеснява е, че не мога да достигна пълна ерекция и освен това май се прегъва през средата повече, отколкото е нормално.
Ако ми дадете съвет ще съм много благодарен.


Възможно е в определени ситуации да се чуят звуци, но това не означава, че сте получили травма. Ако видимо няма нищо по Вашия пенис, най-вероятно не се касае за нищо сериозно. Моят съвет е да си дадете почивка2-3 седмици и да подновите опитите. Ако след това пак се случва нещо, което Ви притеснява, потърсете ме.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 08 Сеп 2017, 00:20

Morgana4677 написа:Здравейте имам голям проблем с приятелят ми от 2 години живеем заедно и низнам кам кого да се обарна за помощ.... имам сериозен проблем в секса... като цяло секса е върховен но краят е трагичен за мен... изпитвам винаги оргазъм но когато тои свършва това е проблем за мен.... тои го вади на ван и с чикия сваршва някои пат отнема 1 минути да свърши ... говорих с него че това ме притеснява и отблъсква ... чувствам се сякаш не заради мен свършва а заради себе си ... сякаш не му доставям нужното удоволствие и не мога да го накарам да свърши... какво да правя трябва ли да потърся помощ от сексолог... това нормално ли е 2 години тои винаги да свършва на чикия... моля помогнете ... чувствам се много зле заради това и вече отказвам секс с него защото не искам да изпитам чувството да сам излишна когато тои свършва.... чувствам се сякаш не го задоволяваме никога съм нямала такъв проблем в сексуалният ми живот до сега.... не знам как да постъпя това нешто да спри ... мисля че за да достигне до еакоация сам му нужна само аз.... а тои до вади почва да си прави чикия след една минута ми казва свършвам и свършва на неговия си стомах... аз сам безучастна... моля кажете ми как да постапя


Моят съвет е да поговорите с Вашия партньор, за да разберете от него каква е неговата гледна точка по въпроса. После споделете с мен обяснението му. Има такива случаи, в които с малко помощ се нормализират интимните отношения. Чакам отговор
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Morgana4677 » 08 Сеп 2017, 09:21

Здравейте благодаря за отговора.... но може би не сам споменала някои от нещата.... да говорих с него и тои ми каза че в това не вижда проблем защо аз виждам проблем там кадето няма... питах го за обяснение но тои не ми даде такова каза че така е бил винаги и аз съм единствената жена в живота му която го прави на проблем... говорих с него и започнах да пия противозачатъчни за да свършва вътре и да избегнем проблема но.... не се случва тои ми казва че е под напрежение защото в главата му е сама 'трябва да се изхвърля вътре '
Не го е страх да не забременея на 100%
И все още нямам обяснение какво се случва ... това негово свършване на чикия нормално ли е или е някакъв сексуален проблем.... вчера се скарахме жестоко и тои в яда си ми каза че аз имам проблем защото аз не мога да го накарам да свърши нормално... но това за мен е глупост тай като тои ми казва че винаги е бил така и преди мене... всеки пат като започва секса дори и до сам възбудена влиза трудно което ме води на мисълта че сам тясна и му доставям удоволствие ... но .... не мога да разбера проблема в мен ли е или в него .... до сега сам имала много може в живота си но никога не ми се е случвало това и някои не ми е казвал че не го задоволявам .... винаги мъжете с които сам била са свършвали с ваденето а тои казва че достига точката на свършване и го вади и около минута си бие чикия.... не разбирам защо ако чувстваш че свършваш просто свършваш не си биеш чикия.... моля кажете кои от двама ни има проблем ... нова негово изхвърля аз го виждам като проблем... А греша ли?
Morgana4677
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 11:45

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот marin69 » 09 Сеп 2017, 10:11

Здравейте,
Позволявам си да пусна този текст тук, макар че преди два дена го постнах в раздела за ендокринни заболявания. Ще съм Ви безкрайно благодарен за мнение.

Мъж на 48 години съм, с диабет тип 1 от 10 години, като допълнение преди 4 години ми бе поставена диагноза Хашимото, по наследство имам и висок холестерол от ранна възраст. Лечението ми е: бърз инсулин Апидра, бавен Лантус, таблетка Росукард от 20 мг на ден, таблетка Еутирокс от 50 и два пъти по една таблетка Ритмонорм от 150, които приемам във връзка с аритмия, която получих преди няколко години.
Независимо от болестите ми и лекарствата, никога преди 25-ти август не съм имал проблеми с ерекцията. Пенисът ми до споменатата дата безотказно е бил твърд, досущ качествена продукция на „Стомана“ Перник. Да, но от 25-ти август насам се появиха сериозни проблеми. Поддържам връзка с жена от 7 години, виждаме се горе–долу веднъж месечно, защото живеем на 200 километра един от друг, а и тя има своите ангажименти и отговорности. Връзката ни е силна, емоционално-сексуална, краткото време, в което сме заедно ме зарежда адски много. Чел съм подробно за причиняваните от диабета увреждания, ала не съм очаквал така внезапно да ме връхлети почти пълна импотентност. На 25-ти август… жената, с която искам да бъда, лежи до мен, гали ме, целува ме, говори ми, а членът ми виси като шнура на тостера в кухнята, по него нито прав ток, нито поне променлив! Искам да съм с нея неистово, ала душата ми е извън тялото, седи отстрани, гледа и нищо не може да направи…Трябваше да отидем на ресторант, да хапнем, да се приберем, че чак тогава да достигна ерекция, но се получи някак половинчато, без да мога да повторя, не ми стана втори път. Ако съм имал сексуален проблем в битието си, то е била превъзбудата, първия път често свършвам по-бързо, вторият обаче е много по-наситен и качествен, а и аз съм по-спокоен и с повече самоконтрол. Та, вече минаха 2 седмици и нещо, обаче нямам никакво подобрение. Усещам слабост, хич не мога да се възбудя през деня, единствено късно вечер успявам. Никога не ми е трябвал особен стимул, няколко образа в главата, или пък една-две целувки, те са ми били напълно достатъчни. Сега на моменти се усещам направо без пенис, страх ме е от следваща среща с приятелката ми, още един провал ще ме смаже психически. Поразрових се в нета, направих план, който искам да споделя:
1. Изчаквам няколко седмици, че да видя дали ще има положителна промяна /до момента никаква, а съм вкарал в норма нивата на захарта/.
2. Поръчвам си Трибестан и започвам с него /не намерих нищо по-подходящо за мен в мрежата, не знам дали инхибиторите от рода на Виагра, Левитра и Циалис са удачен вариант за моето сърце, не знам дали имам нужда и от съдоразширяващи/.
3. Тръгвам по лекари: ендокринолог, андролог, сексолог.
4. Купувам си пистолет.
Мислите ли, че редът е подходящ и какво бихте ми препоръчали? Бихте ли ме насочили към изследвания? Дали да не си пусна анализ на нивата на тестостерон? Всъщност, доста съм объркан и в главата ми е голям притеснителен хаос.
marin69
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 08:41

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот mediafire » 17 Сеп 2017, 21:48

Здравейте,

Скоро мисля да си направя сефтето, но се притеснявам много. Кажете ми как да постъпя.

На 28 години съм и съм от Варна.
Сефте ще рече първи полов акт. Избрах си компаньонка и мисля че ще се справя. Един приятел ми каза малко червено вино да пийна. По принцип червеното вино съм чувал че отпуска. Имах малък неуспех с една девойка и затова мисля че е редно да платя на някоя мацка. Постепенно като звъннах на около 10 - 15 момичета разбрах как стоят нещата при тях. Доста от платените мадами лъжат за години, статус и т.н.Но да се въздържам е гадно. В днешно време такива интриги и измами има че направо човек може да се наплаши.
mediafire
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Сеп 2017, 21:34

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот mariamarinova » 11 Окт 2017, 22:56

Здравейте д-р Еров, жена съм на 26 години, не мога да достигна до оргазъм освен с вибратор. Не пия никакви лекарства, имала съм различни сексуални партньори, включително и две сериозни връзки от по 2-3 години, но никога не съм достигала до оргазъм с тях, нито чрез мастурбация само с ръце. Сегашният ми сериозен партньор си мисли, че проблемът е в него. Аз много го харесвам, възбуждам се, сексът ми харесва с него, но оргазъм не мога да получа. Дали би имало смисъл да пия някакъв стимулант и изобщо какво да правя?
mariamarinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2017, 22:45

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Петя37 » 27 Окт 2017, 09:44

Здравейте.
Аз съм на 37 години и имам сексуални отношение от около 3 години с мъж на 34г. В началото всичко, свързано със секса, беше наред и с течение на времето моето желание се увеличи, но при него се получи точно обратното. Говорили сме за това и двамата смятаме, че сме удовлетворени от сексуалните си контакти като качество. В последно време той ми казва, че физически не може да прави толкова секс, колкото аз искам /т.е повече от 15 пъти на месец/. По принцип той няма здравословни проблеми и не смятам, че има физическа пречка да е по-активен сексуално. Вероятно проблема е психически. Въпроса ми е прекалено сексуално натоварване ли е за здрав мъж на 34 години да прави секс повече от например 15 пъти месечно и би ли могло това да навреди на неговото здраве? Благодаря предварително!
Петя37
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2017, 09:36

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Ное 2017, 23:02

Morgana4677 написа:Здравейте благодаря за отговора.... но може би не сам споменала някои от нещата.... да говорих с него и тои ми каза че в това не вижда проблем защо аз виждам проблем там кадето няма... питах го за обяснение но тои не ми даде такова каза че така е бил винаги и аз съм единствената жена в живота му която го прави на проблем... говорих с него и започнах да пия противозачатъчни за да свършва вътре и да избегнем проблема но.... не се случва тои ми казва че е под напрежение защото в главата му е сама 'трябва да се изхвърля вътре '
Не го е страх да не забременея на 100%
И все още нямам обяснение какво се случва ... това негово свършване на чикия нормално ли е или е някакъв сексуален проблем.... вчера се скарахме жестоко и тои в яда си ми каза че аз имам проблем защото аз не мога да го накарам да свърши нормално... но това за мен е глупост тай като тои ми казва че винаги е бил така и преди мене... всеки пат като започва секса дори и до сам възбудена влиза трудно което ме води на мисълта че сам тясна и му доставям удоволствие ... но .... не мога да разбера проблема в мен ли е или в него .... до сега сам имала много може в живота си но никога не ми се е случвало това и някои не ми е казвал че не го задоволявам .... винаги мъжете с които сам била са свършвали с ваденето а тои казва че достига точката на свършване и го вади и около минута си бие чикия.... не разбирам защо ако чувстваш че свършваш просто свършваш не си биеш чикия.... моля кажете кои от двама ни има проблем ... нова негово изхвърля аз го виждам като проблем... А греша ли?


За да преценя проблема, трябва да изслушам и Вашия партньор. Вашите съждения са в правилна посока, но не мога да навляза в конкретика, при така подадената информация.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Ное 2017, 23:12

marin69 написа:Здравейте,
Позволявам си да пусна този текст тук, макар че преди два дена го постнах в раздела за ендокринни заболявания. Ще съм Ви безкрайно благодарен за мнение.

Мъж на 48 години съм, с диабет тип 1 от 10 години, като допълнение преди 4 години ми бе поставена диагноза Хашимото, по наследство имам и висок холестерол от ранна възраст. Лечението ми е: бърз инсулин Апидра, бавен Лантус, таблетка Росукард от 20 мг на ден, таблетка Еутирокс от 50 и два пъти по една таблетка Ритмонорм от 150, които приемам във връзка с аритмия, която получих преди няколко години.
Независимо от болестите ми и лекарствата, никога преди 25-ти август не съм имал проблеми с ерекцията. Пенисът ми до споменатата дата безотказно е бил твърд, досущ качествена продукция на „Стомана“ Перник. Да, но от 25-ти август насам се появиха сериозни проблеми. Поддържам връзка с жена от 7 години, виждаме се горе–долу веднъж месечно, защото живеем на 200 километра един от друг, а и тя има своите ангажименти и отговорности. Връзката ни е силна, емоционално-сексуална, краткото време, в което сме заедно ме зарежда адски много. Чел съм подробно за причиняваните от диабета увреждания, ала не съм очаквал така внезапно да ме връхлети почти пълна импотентност. На 25-ти август… жената, с която искам да бъда, лежи до мен, гали ме, целува ме, говори ми, а членът ми виси като шнура на тостера в кухнята, по него нито прав ток, нито поне променлив! Искам да съм с нея неистово, ала душата ми е извън тялото, седи отстрани, гледа и нищо не може да направи…Трябваше да отидем на ресторант, да хапнем, да се приберем, че чак тогава да достигна ерекция, но се получи някак половинчато, без да мога да повторя, не ми стана втори път. Ако съм имал сексуален проблем в битието си, то е била превъзбудата, първия път често свършвам по-бързо, вторият обаче е много по-наситен и качествен, а и аз съм по-спокоен и с повече самоконтрол. Та, вече минаха 2 седмици и нещо, обаче нямам никакво подобрение. Усещам слабост, хич не мога да се възбудя през деня, единствено късно вечер успявам. Никога не ми е трябвал особен стимул, няколко образа в главата, или пък една-две целувки, те са ми били напълно достатъчни. Сега на моменти се усещам направо без пенис, страх ме е от следваща среща с приятелката ми, още един провал ще ме смаже психически. Поразрових се в нета, направих план, който искам да споделя:
1. Изчаквам няколко седмици, че да видя дали ще има положителна промяна /до момента никаква, а съм вкарал в норма нивата на захарта/.
2. Поръчвам си Трибестан и започвам с него /не намерих нищо по-подходящо за мен в мрежата, не знам дали инхибиторите от рода на Виагра, Левитра и Циалис са удачен вариант за моето сърце, не знам дали имам нужда и от съдоразширяващи/.
3. Тръгвам по лекари: ендокринолог, андролог, сексолог.
4. Купувам си пистолет.
Мислите ли, че редът е подходящ и какво бихте ми препоръчали? Бихте ли ме насочили към изследвания? Дали да не си пусна анализ на нивата на тестостерон? Всъщност, доста съм объркан и в главата ми е голям притеснителен хаос.


За да приемате Трибестан, е желателно да изследвате тестостерона си. Ако той е над средното ниво, тогава нямате нужда от Трибестан. Може да пробвате с минимални дози фосфодиестеразни инхибитори (Виагра ,Левитра)- като се започне с 25 mg, половин до един час преди полов акт. Може да ги използвате заедно с Вашите лекарства. Ако тази доза не е достатъчна, може да повишите до 50 mg Силденафил. Трябва да поддържате нормални нива на LDL, триглицериди, гликиранхемоглобин.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта