Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Ное 2017, 23:16

mediafire написа:Здравейте,

Скоро мисля да си направя сефтето, но се притеснявам много. Кажете ми как да постъпя.

На 28 години съм и съм от Варна.
Сефте ще рече първи полов акт. Избрах си компаньонка и мисля че ще се справя. Един приятел ми каза малко червено вино да пийна. По принцип червеното вино съм чувал че отпуска. Имах малък неуспех с една девойка и затова мисля че е редно да платя на някоя мацка. Постепенно като звъннах на около 10 - 15 момичета разбрах как стоят нещата при тях. Доста от платените мадами лъжат за години, статус и т.н.Но да се въздържам е гадно. В днешно време такива интриги и измами има че направо човек може да се наплаши.


По тази деликатна тема мога да Ви дам съвет, след по-обстоен разгвор.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Ное 2017, 23:19

mariamarinova написа:Здравейте д-р Еров, жена съм на 26 години, не мога да достигна до оргазъм освен с вибратор. Не пия никакви лекарства, имала съм различни сексуални партньори, включително и две сериозни връзки от по 2-3 години, но никога не съм достигала до оргазъм с тях, нито чрез мастурбация само с ръце. Сегашният ми сериозен партньор си мисли, че проблемът е в него. Аз много го харесвам, възбуждам се, сексът ми харесва с него, но оргазъм не мога да получа. Дали би имало смисъл да пия някакъв стимулант и изобщо какво да правя?


Здравейте! Това е често срещан проблем. След като получавате оргазъм с вибратор, не би трябвало да имате пречка, когато сте с партньор. Отделяйте си повече време, внимание, опитайте различни неща с партньора си и ще се получи.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Ное 2017, 23:23

Петя37 написа:Здравейте.
Аз съм на 37 години и имам сексуални отношение от около 3 години с мъж на 34г. В началото всичко, свързано със секса, беше наред и с течение на времето моето желание се увеличи, но при него се получи точно обратното. Говорили сме за това и двамата смятаме, че сме удовлетворени от сексуалните си контакти като качество. В последно време той ми казва, че физически не може да прави толкова секс, колкото аз искам /т.е повече от 15 пъти на месец/. По принцип той няма здравословни проблеми и не смятам, че има физическа пречка да е по-активен сексуално. Вероятно проблема е психически. Въпроса ми е прекалено сексуално натоварване ли е за здрав мъж на 34 години да прави секс повече от например 15 пъти месечно и би ли могло това да навреди на неговото здраве? Благодаря предварително!


Всичко зависи от неговата полова конституция. Може разминаването да се получава от това, че Вие имате по- високо либидо от него. Важен фактор е и професионалната му заетост. От вас двамата зависи да се напаснете и да намерите компромисен вариант.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот ianica » 11 Ное 2017, 12:12

Здравейте др.Еров.В къщи от няколко години имаме проблем за които моята половинка не желае да говорим .Затова се обръщам към вас.Проблемът се изразява в неспособността на моят мъж да задържи повече от Една ,две минути и свършва.След това каквито и опити да правим тои повече не може се възбуди.Пробвахме и със секс стимуланти,но пак свършва прекалено бързо след което не може да повтори.Благодаря предварително.
ianica
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2017, 11:54

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Ное 2017, 21:27

ianica написа:Здравейте др.Еров.В къщи от няколко години имаме проблем за които моята половинка не желае да говорим .Затова се обръщам към вас.Проблемът се изразява в неспособността на моят мъж да задържи повече от Една ,две минути и свършва.След това каквито и опити да правим тои повече не може се възбуди.Пробвахме и със секс стимуланти,но пак свършва прекалено бързо след което не може да повтори.Благодаря предварително.


Уточнете възрастта на Вашия съпруг. Винаги ли е имал този проблем или се е появил впоследствие ? Ако свършва за 1-2 минути, може да се говори за преждевременна еякулация - едно от най-често срещаните смущения при мъжете. Най-често причината е психогенна, но може и да е в резултат на соматично увреждане (заболяване). Налага се задълбочен разговор с мъжа Ви, изследвания и лечение,което включва различни техники и медикаментозно лечение,което е индивидуално съобразено. Желателно е да осъществим консултативен преглед.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Pitanka123 » 20 Ное 2017, 21:02

Приятелят ми и аз сме на 30г. От 1 година имаме дете и от 4 г сме заедно. Той работи 12 часа на крак и през свободното си време е бодибилдър. Няма проблем със ставането, а с желанието. Проблема е от преди 3 години, когато стана инцидент с отрязване на нокътя на пръста на ръката. Не знам дали можете да ми дадете съвет или трябва да се обърна към психолог, но как да го накарам да ме иска повече от 1 път в месеца?
Pitanka123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Ное 2017, 20:57

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 22 Ное 2017, 22:30

Pitanka123 написа:Приятелят ми и аз сме на 30г. От 1 година имаме дете и от 4 г сме заедно. Той работи 12 часа на крак и през свободното си време е бодибилдър. Няма проблем със ставането, а с желанието. Проблема е от преди 3 години, когато стана инцидент с отрязване на нокътя на пръста на ръката. Не знам дали можете да ми дадете съвет или трябва да се обърна към психолог, но как да го накарам да ме иска повече от 1 път в месеца?


Здравейте! Нокътят няма общо със сексуалното желание. На 30 години е желателно да правите секс по-често от веднъж месечно, но съпругът Ви е силно ангажиран в ежедневието си и вероятно умората му се отразява. Имате нужда от почивка само за двамата и от промяна в начина на общуване. Постарайте се и го накарайте да Ви пожелае.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Hrisi Nikolova » 07 Дек 2017, 07:17

Здравейте Д-р Еров
Имам приятел с който сме заедно от скоро.Правили сме 2 пъти секс и то не много сполучлив...което е нормално при нова връзка.Ходил е на лекар,защото нямал чувствителност на пениса...никаква и са му казали,че има кондиломи...Възможно ли е това да е причината?Четох много и никъде не се спомената такъв страничен ефект или има друга причина? Моля за съвет.. Благодаря предварително
Hrisi Nikolova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2017, 06:48

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Алексa » 15 Дек 2017, 00:24

Здравейте, д-р Еров!
Семейна съм от 10 години. Имаме дете на 4год. Проблемът е, че от около 8 нямам никакво желание към мъжа ми. Бях стигнала до извода, че имам някакво заболяване и се примирих с това положение. Правим секс за да го зарадвам, но нямам никакво желание за това. Отскоро разбрах че проблемът ми не е здравословен, защото желание се появи, но към един колега, не и към съпруга ми. Защо с него не се получава.
Алексa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2017, 00:03

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 07 Яну 2018, 14:33

Hrisi Nikolova написа:Здравейте Д-р Еров
Имам приятел с който сме заедно от скоро.Правили сме 2 пъти секс и то не много сполучлив...което е нормално при нова връзка.Ходил е на лекар,защото нямал чувствителност на пениса...никаква и са му казали,че има кондиломи...Възможно ли е това да е причината?Четох много и никъде не се спомената такъв страничен ефект или има друга причина? Моля за съвет.. Благодаря предварително


Здравейте! Надявам се, Вашият приятел лекува кондиломите си? Те се изгарят,но също към тях се прилага медикаментозно лечение. Длъжен да кажа, че те се предават по полов път, особено ако правите секс без предпазни средства. Първо, и двамата се погрижете за здравословното си състояние, останалото е въпрос на желание и на време. Проявете търпение и нещата ще се получат,след като се напаснете сексуално.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта