Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот ubah4o » 26 Фев 2020, 21:49

Здравейте д-р Еров,

Имам дългогодишен проблем с ЕД, за който намерих частично решение с един препарат на билкова основа, който няма да споменавам, за да не става като реклама. Но общо взето той е на основата на L-аргинина, гинко-билобата и жен-шена. Това, което съм забелязал (с абсолютна сигурност го твърдя) е, че докато го пия, членът ми в отпуснато положение стои по-плътен и с по-голям размер, а когато го спра (така е по описание на продукта) за период от 1 седмица, то членът направо се "спаружва" - отпуснат, вял, с по-малък размер. Докато не го пия ерекцията е слаба, не е достатъчно твърд, а в периодите, докато го пия, екекцията е пълна. И двата случая, обаче загубата на ерекцията е сравнително бърза, ако сексът не започне веднага или члена не бъде стимулиран непрекъснато. Допълнителено мога да спомена, че сутриншна ерекция не получавам в периодите без да приемам добавката, а в периодите, когато я приемам такава получавам, но не ежедневно, а по-скоро около 30-тина % от дните. Това го пиша, тъй като преди години, когато окрих тази добавка, говорих с уролог, който ми каза, че не самата добавка ми помага, а внушението. Нарочно след това съм си правил и експерименти и съм се следил и описаното по-горе го твърдя с абсолютна сигурност и смело бих отхвърли всякакви теории за внушения и плацебо ефекти.

Поради това, че не мисля цял живот да карам така, непрекъснато да пия хапчета, наскоро посетих клинка за този ми проблем и на място ми беше направено доплерово изследване. Предварително споменавам, че бях спрял хапчетата 1 седмица преди самото изследване. То показа почти двойно занижени стойности на кръвпотока към пениса. Като цяло има логика (според мен), но това, което ме притеснява в случая беше начинът на провеждане на самото изследване. И това е и причината, за да Ви пиша. Самото изследване беше направено в отпуснато състояние на пениса ми. Не би ли трябвало да бъде проведено, докато е еректирал? Тоест, каква качествена оценка може да се направи на кръвпотока към пениса в отпуснато състояние и да се правят изводи за еректирало такова? Не е ли различен интензиетата на кръвопотока, докато е в ерекция?

Благодаря предварително!
ubah4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2020, 21:29

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот joro85bs » 29 Фев 2020, 18:54

Здравейте докторе,искам да попитам възможно ли е увеличаване размера на пениса без операция?Чел съм на много места,че има хапчета които помагат за увеличаване размера на пениса.
joro85bs
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Фев 2020, 00:26

Проблем с ерекцията

Мнениеот Dachko_84 » 05 Мар 2020, 09:31

Здравейте д-р Ергов!Проблемът ми е следният!На 35години съм от скоро съм разведен и преди съм имам леки засечки със жена ми но в рамките на нормалното!Сега с новите партньорки много често ми се случва да не получа ерекция на първа среща имам огромно желание да правим секс но немога да получа ерекция!Имам сутрешна ерекция когато мастурбирам всичко е Ок но когато съм с момиче не се получават нещата и ми е мн напрегнато когато съм с момиче за първи път!Това ме нявана на мисълта че всичко е на психологична основа!Какво е редно да се направи според вас да премахна този проблем?
Dachko_84
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2020, 09:18

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 06 Мар 2020, 21:10

ubah4o написа:Здравейте д-р Еров,

Имам дългогодишен проблем с ЕД, за който намерих частично решение с един препарат на билкова основа, който няма да споменавам, за да не става като реклама. Но общо взето той е на основата на L-аргинина, гинко-билобата и жен-шена. Това, което съм забелязал (с абсолютна сигурност го твърдя) е, че докато го пия, членът ми в отпуснато положение стои по-плътен и с по-голям размер, а когато го спра (така е по описание на продукта) за период от 1 седмица, то членът направо се "спаружва" - отпуснат, вял, с по-малък размер. Докато не го пия ерекцията е слаба, не е достатъчно твърд, а в периодите, докато го пия, екекцията е пълна. И двата случая, обаче загубата на ерекцията е сравнително бърза, ако сексът не започне веднага или члена не бъде стимулиран непрекъснато. Допълнителено мога да спомена, че сутриншна ерекция не получавам в периодите без да приемам добавката, а в периодите, когато я приемам такава получавам, но не ежедневно, а по-скоро около 30-тина % от дните. Това го пиша, тъй като преди години, когато окрих тази добавка, говорих с уролог, който ми каза, че не самата добавка ми помага, а внушението. Нарочно след това съм си правил и експерименти и съм се следил и описаното по-горе го твърдя с абсолютна сигурност и смело бих отхвърли всякакви теории за внушения и плацебо ефекти.

Поради това, че не мисля цял живот да карам така, непрекъснато да пия хапчета, наскоро посетих клинка за този ми проблем и на място ми беше направено доплерово изследване. Предварително споменавам, че бях спрял хапчетата 1 седмица преди самото изследване. То показа почти двойно занижени стойности на кръвпотока към пениса. Като цяло има логика (според мен), но това, което ме притеснява в случая беше начинът на провеждане на самото изследване. И това е и причината, за да Ви пиша. Самото изследване беше направено в отпуснато състояние на пениса ми. Не би ли трябвало да бъде проведено, докато е еректирал? Тоест, каква качествена оценка може да се направи на кръвпотока към пениса в отпуснато състояние и да се правят изводи за еректирало такова? Не е ли различен интензиетата на кръвопотока, докато е в ерекция?

Благодаря предварително!


Здравейте. Доплеровата диагностика може да покаже дали има запушване, дори и при отпуснато състояние. За Вашия проблем може да има много причини, но мога да дам мнение само ако имам повече и по-подробна информация. Ако желаете, може да направим консултация и да изследваме причините за състоянието Ви.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 06 Мар 2020, 21:14

joro85bs написа:Здравейте докторе,искам да попитам възможно ли е увеличаване размера на пениса без операция?Чел съм на много места,че има хапчета които помагат за увеличаване размера на пениса.

Здравейте. Чрез медикаменти и добавки не може трайно да се уголеми пениса. Действието им е временно. Уголемяване може да се постигне оперативно или чрез имплантиране на определени вещества.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Проблем с ерекцията

Мнениеот Dr Todor Erov » 06 Мар 2020, 21:19

Dachko_84 написа:Здравейте д-р Ергов!Проблемът ми е следният!На 35години съм от скоро съм разведен и преди съм имам леки засечки със жена ми но в рамките на нормалното!Сега с новите партньорки много често ми се случва да не получа ерекция на първа среща имам огромно желание да правим секс но немога да получа ерекция!Имам сутрешна ерекция когато мастурбирам всичко е Ок но когато съм с момиче не се получават нещата и ми е мн напрегнато когато съм с момиче за първи път!Това ме нявана на мисълта че всичко е на психологична основа!Какво е редно да се направи според вас да премахна този проблем?


Здравейте. При много хора се получава проблем от притеснение на първа среща. Може да използвате леки успокоителни вещества, съчетани с полово възбуждащи медикаменти, докато превъзмогнете първоначалния стрес.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот ubah4o » 07 Мар 2020, 17:03

Dr Todor Erov написа:Здравейте. Доплеровата диагностика може да покаже дали има запушване, дори и при отпуснато състояние. За Вашия проблем може да има много причини, но мога да дам мнение само ако имам повече и по-подробна информация. Ако желаете, може да направим консултация и да изследваме причините за състоянието Ви.



Благодаря за отговора! Едно притеснение отпадна. Значи явно наистина има някакъв проблем с кръвопотока към пениса.

Споделям още едно притеснение, което пропуснах да спомена от самия преглед. На база на проведеното изследване, без никакви други съпътстващи излседвания, ми се препоръча медикаментозно лечение в продължение на 3 м., на цена 750 лв., което било давало отлични резултати. Това, което ме притеснява в случая е, че ок, намерили сме проблем, но не и какво го причинява. Не би ли следвало да се направят допълнителни изследвания - ПКК например? Не би ли трябвало и да се проверат хормоналните ми нива, поне един тестостерон да се пусне? Хайде, аз си ги знам, обаче тоя лекар откъде ще ги знае и как толкова бързо препоръчва подобно лечение? И аз не падам от небето и знам и че има и други варианти, ако има проблем с кръвопотока към члена. Например Шокуейв терапия. Като цяло, хората, особено младите (аз все още се имам за млад), не стоят чак толкова непросветени. Да, не сме лекари, не можем да си поставяме диагнози сами, но все пак с развитието на интернет, хем има достатъчно много информация, хем и може лесно да потърсим и второ мнение.

Относно мен и това, което мога да споделя повече за себе си:

- мъж на 41 г. съм;
- 2 операции - от ингвинална херния отдясно и варикоцеле от ляво. Операцията от херния ми е правена преди да започна да водя полов живот.;
- от 27-мата си годишна възраст до около 37 г. редовно посещавах фитнеси, бях активно спортуващ, а след това по-слабичко, чат-пат, ако ми остане време и желание;
- някъде около 30-тата си година тествах на 2 пъти за по 8 седмици, цикли от т.н. "меки" стероиди, от които странични ефекти не съм усетил. Нито съм имал по-голямо желание за секс, нито съм се представял по-добре или по-зле в леглото през това време. ;
- след като навърших 32 г., докато бях активно спортуващ започнах да се интересувам изключително много от храненето, хранителни режими и като цяло за добро физическо здраве.;
- ежегодно правя годишни профилактични прегледи (от 24-тата си година до ден днешен) - кръвна картина, липиден профил (разбивка на HDL/LDL/триглицериди), урина, АСАТ/АЛАТ . Никога не съм имал каквито и да било проблеми свързани с това.
- след операцията от варикоцеле реших да си пусна изследване за тестостерона - в средни граници беше.
- не страдам от диабет;
- малко по-ниско ми е кръвното по рождение - 110/70, като се е случвало и да падне до 95/65. Изпитвам постоянна съниливост, когато не съм физически активен.
- по рождение имам разширени вени, особено видима е една, която минава по бедрото и сгъвката на левия крак отзад.

За друго, което би могло да бъде свързано с този ми проблем не мога да се сетя.
ubah4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2020, 21:29

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот GeorgiBelev » 08 Мар 2020, 12:48

Здравейте извинявам се за супер неловкия въпрос не знам дали сте компетентен с смяната на пола в България. Мен ме интересува единствено приема на естроген(женски хормони) и въпросът ми към вас е ако мога да попитам към кой мога да се обърна за подобно нещо
GeorgiBelev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2020, 12:43

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот ubah4o » 08 Мар 2020, 14:45

ubah4o
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2020, 21:29

Re: Проблем с ерекцията

Мнениеот Dachko_84 » 09 Мар 2020, 09:35

Dr Todor Erov написа:
Dachko_84 написа:Здравейте д-р Ергов!Проблемът ми е следният!На 35години съм от скоро съм разведен и преди съм имам леки засечки със жена ми но в рамките на нормалното!Сега с новите партньорки много често ми се случва да не получа ерекция на първа среща имам огромно желание да правим секс но немога да получа ерекция!Имам сутрешна ерекция когато мастурбирам всичко е Ок но когато съм с момиче не се получават нещата и ми е мн напрегнато когато съм с момиче за първи път!Това ме нявана на мисълта че всичко е на психологична основа!Какво е редно да се направи според вас да премахна този проблем?


Здравейте. При много хора се получава проблем от притеснение на първа среща. Може да използвате леки успокоителни вещества, съчетани с полово възбуждащи медикаменти, докато превъзмогнете първоначалния стрес.

Здравейте, д-р Еров! Направих изследване на хормоните. Как са според Вас изследванията?
Прикачени файлове
izsledvane-hormoni.jpg
Изследване на Пролактин и Тестостерон
izsledvane-hormoni.jpg (37 KiB) Прегледано 249 пъти
Dachko_84
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Мар 2020, 09:18

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта