Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот deividd97 » 19 Мар 2020, 18:55

Здр преди 28 дни ми правиха ***** к кондом на 28 ден правих серелиогичен тест резултатът беше отрицателен на 2 седмица ми излезна обрив с сърбеж по тялото може ли да съм хванал хив
deividd97
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2020, 10:31

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот resist » 03 Апр 2020, 13:06

Здравейте д-р Еров,

На 40г. съм и проблемът, който имам е, че при еякулация, семенната течност не се изхвърля, както е нормално, а просто изтича, без никакво налягане. Това е може би от около една година. Преди това не съм имал този проблем. Посещавал съм ваши колеги, които установиха калцификати в простатата, но по думите им са прекалено малки и не би трябвало да ме притесняват. Други проблеми по отношение на простатата нямам - нормален размер, нормална структура.
Правил съм си и спермограма. Не е перфектна, но е със съвсем леки отклонения от нормите. И пак според специалистите, не е нещо за тревога.

Но това слабо изтичане, без никакво налягане на семенната течност, ме притеснява много. И по отношение на самочувствието, и по причина, че не знам на какво може да се дължи. Моля ви за съвет и мнение. Благодаря.
resist
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2020, 12:53

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 31 Май 2020, 12:26

ubah4o написа:
Dr Todor Erov написа:Здравейте. Доплеровата диагностика може да покаже дали има запушване, дори и при отпуснато състояние. За Вашия проблем може да има много причини, но мога да дам мнение само ако имам повече и по-подробна информация. Ако желаете, може да направим консултация и да изследваме причините за състоянието Ви.



Благодаря за отговора! Едно притеснение отпадна. Значи явно наистина има някакъв проблем с кръвопотока към пениса.

Споделям още едно притеснение, което пропуснах да спомена от самия преглед. На база на проведеното изследване, без никакви други съпътстващи излседвания, ми се препоръча медикаментозно лечение в продължение на 3 м., на цена 750 лв., което било давало отлични резултати. Това, което ме притеснява в случая е, че ок, намерили сме проблем, но не и какво го причинява. Не би ли следвало да се направят допълнителни изследвания - ПКК например? Не би ли трябвало и да се проверат хормоналните ми нива, поне един тестостерон да се пусне? Хайде, аз си ги знам, обаче тоя лекар откъде ще ги знае и как толкова бързо препоръчва подобно лечение? И аз не падам от небето и знам и че има и други варианти, ако има проблем с кръвопотока към члена. Например Шокуейв терапия. Като цяло, хората, особено младите (аз все още се имам за млад), не стоят чак толкова непросветени. Да, не сме лекари, не можем да си поставяме диагнози сами, но все пак с развитието на интернет, хем има достатъчно много информация, хем и може лесно да потърсим и второ мнение.

Относно мен и това, което мога да споделя повече за себе си:

- мъж на 41 г. съм;
- 2 операции - от ингвинална херния отдясно и варикоцеле от ляво. Операцията от херния ми е правена преди да започна да водя полов живот.;
- от 27-мата си годишна възраст до около 37 г. редовно посещавах фитнеси, бях активно спортуващ, а след това по-слабичко, чат-пат, ако ми остане време и желание;
- някъде около 30-тата си година тествах на 2 пъти за по 8 седмици, цикли от т.н. "меки" стероиди, от които странични ефекти не съм усетил. Нито съм имал по-голямо желание за секс, нито съм се представял по-добре или по-зле в леглото през това време. ;
- след като навърших 32 г., докато бях активно спортуващ започнах да се интересувам изключително много от храненето, хранителни режими и като цяло за добро физическо здраве.;
- ежегодно правя годишни профилактични прегледи (от 24-тата си година до ден днешен) - кръвна картина, липиден профил (разбивка на HDL/LDL/триглицериди), урина, АСАТ/АЛАТ . Никога не съм имал каквито и да било проблеми свързани с това.
- след операцията от варикоцеле реших да си пусна изследване за тестостерона - в средни граници беше.
- не страдам от диабет;
- малко по-ниско ми е кръвното по рождение - 110/70, като се е случвало и да падне до 95/65. Изпитвам постоянна съниливост, когато не съм физически активен.
- по рождение имам разширени вени, особено видима е една, която минава по бедрото и сгъвката на левия крак отзад.

За друго, което би могло да бъде свързано с този ми проблем не мога да се сетя.


Здравейте. Не е коректно да коментирам други лекари. Вашият проблем е сложен и не може да бъде решен във форума. Ако искате елате на консултация с всички изследвания, които сте си правили.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Проблем с ерекцията

Мнениеот Dr Todor Erov » 31 Май 2020, 12:29

Dachko_84 написа:
Dr Todor Erov написа:
Dachko_84 написа:Здравейте д-р Ергов!Проблемът ми е следният!На 35години съм от скоро съм разведен и преди съм имам леки засечки със жена ми но в рамките на нормалното!Сега с новите партньорки много често ми се случва да не получа ерекция на първа среща имам огромно желание да правим секс но немога да получа ерекция!Имам сутрешна ерекция когато мастурбирам всичко е Ок но когато съм с момиче не се получават нещата и ми е мн напрегнато когато съм с момиче за първи път!Това ме нявана на мисълта че всичко е на психологична основа!Какво е редно да се направи според вас да премахна този проблем?


Здравейте. При много хора се получава проблем от притеснение на първа среща. Може да използвате леки успокоителни вещества, съчетани с полово възбуждащи медикаменти, докато превъзмогнете първоначалния стрес.

Здравейте, д-р Еров! Направих изследване на хормоните. Как са според Вас изследванията?


Здравейте. Тези изследвания са в рамките на нормалните стойности.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 31 Май 2020, 12:31

deividd97 написа:Здр преди 28 дни ми правиха ***** к кондом на 28 ден правих серелиогичен тест резултатът беше отрицателен на 2 седмица ми излезна обрив с сърбеж по тялото може ли да съм хванал хив


Здравейте. Направете си отново тест.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 31 Май 2020, 12:33

resist написа:Здравейте д-р Еров,

На 40г. съм и проблемът, който имам е, че при еякулация, семенната течност не се изхвърля, както е нормално, а просто изтича, без никакво налягане. Това е може би от около една година. Преди това не съм имал този проблем. Посещавал съм ваши колеги, които установиха калцификати в простатата, но по думите им са прекалено малки и не би трябвало да ме притесняват. Други проблеми по отношение на простатата нямам - нормален размер, нормална структура.
Правил съм си и спермограма. Не е перфектна, но е със съвсем леки отклонения от нормите. И пак според специалистите, не е нещо за тревога.

Но това слабо изтичане, без никакво налягане на семенната течност, ме притеснява много. И по отношение на самочувствието, и по причина, че не знам на какво може да се дължи. Моля ви за съвет и мнение. Благодаря.


Здравейте. Според мен, няма сериозен проблем, но тъй като се притеснявате, обърнете се към андролог.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Fredy » 08 Юни 2020, 15:24

Здравейте 30години съм имам един проблем от доста време насам може да ви се стори странен но губя ерекция когато се изправя или краката ми са вертикално изправени/клекнали.Когато съм седнал и легнал се получава здрава ерекция но понякога и тя се губи по време на секс.(проблема не е психологически понеже дори когато съм сам го има).Правил съм си изследвания на хормони и тестостерона всичко е в нормите.Ходих на невролог каза ми,че няма засегнати нерви след тест със ток. имам и ядрено магнитен резонанс който показва умерено изразена поясна лордоза на ниво л4 л5 дискова протузия но неврохирурга ми каза,че няма засегнати нерви но имаше 1 малка кистичка от която няма как да имам този проблем.Ходих и на съдов хирург за доплер тест всичко е ок.Ходил съм и при трима ортопеди който казаха,че нямам проблеми въпреки,че таза ми е леко назад и не бяха чували за tight hip flexors erectile dysfunction това което намерих във интернет.
Пих веднъж vip power и имаше ефект но малко ми стана гадно на главата.Моля за професионално мнение и насока за моя проблем.
Fredy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юни 2020, 15:08

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот КирилТодев » 12 Юни 2020, 14:37

Здравейте, д-р Еров. Аз съм на 28 години,имам постоянна партньорка от 5 години. Получих проблем с ерекцията, изразяващ се в получаване и задържане на ерекцията. Посетих уролог,който ми изписа ГЕРОЦИЛАН-5 мг,за 30 дни по една таблета. Нямах проблеми с ерекцията,през този месец след спирането обаче проблема отново се появи и направих още едномесечен прием,отново имах добра ерекция. Въпросът ми е колко дълго мога да приемам Героцилан. Благодаря ви.
КирилТодев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2020, 14:33

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 26 Юни 2020, 11:00

Fredy написа:Здравейте 30години съм имам един проблем от доста време насам може да ви се стори странен но губя ерекция когато се изправя или краката ми са вертикално изправени/клекнали.Когато съм седнал и легнал се получава здрава ерекция но понякога и тя се губи по време на секс.(проблема не е психологически понеже дори когато съм сам го има).Правил съм си изследвания на хормони и тестостерона всичко е в нормите.Ходих на невролог каза ми,че няма засегнати нерви след тест със ток. имам и ядрено магнитен резонанс който показва умерено изразена поясна лордоза на ниво л4 л5 дискова протузия но неврохирурга ми каза,че няма засегнати нерви но имаше 1 малка кистичка от която няма как да имам този проблем.Ходих и на съдов хирург за доплер тест всичко е ок.Ходил съм и при трима ортопеди който казаха,че нямам проблеми въпреки,че таза ми е леко назад и не бяха чували за tight hip flexors erectile dysfunction това което намерих във интернет.
Пих веднъж vip power и имаше ефект но малко ми стана гадно на главата.Моля за професионално мнение и насока за моя проблем.


Здравейте. На база на изложеното от Вас, мога да направя заключение, че нямате органичен проблем. Вероятно всичко идва от психо-емоционалното Ви сътояние. За да съм по-конретен, е нужно да направим консултация. Само така ще мога да получа по- обстойна информация и да ви помогна.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 26 Юни 2020, 11:01

КирилТодев написа:Здравейте, д-р Еров. Аз съм на 28 години,имам постоянна партньорка от 5 години. Получих проблем с ерекцията, изразяващ се в получаване и задържане на ерекцията. Посетих уролог,който ми изписа ГЕРОЦИЛАН-5 мг,за 30 дни по една таблета. Нямах проблеми с ерекцията,през този месец след спирането обаче проблема отново се появи и направих още едномесечен прием,отново имах добра ерекция. Въпросът ми е колко дълго мога да приемам Героцилан. Благодаря ви.


Здравейте. Посочената доза може да приемате и в по-дълъг период от време, така че не се притеснявайте.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron